Новини

15 лютого 2019, 18:04

А.Парубій: «Не було б України, якби не така підтримка Литви на шляху нашої незалежності і на шляху до Євросоюзу"

докладніше
15 лютого 2019, 17:29

Андрій Парубій взяв участь у церемонії відкриття Порталів Акта проголошення незалежності України та Конституції України у Верховній Раді України

докладніше
15 лютого 2019, 16:50

Андрій Парубій: Втручання Росії у виборчий процес в Україні вже відбувається у всіх сферах

докладніше
15 лютого 2019, 15:37

Андрій Парубій: Цивілізований світ має спільно протистояти російській агресії

докладніше
15 лютого 2019, 15:35

Сироїд: Європа без України не є дійсною. Доки не буде цього розуміння, будемо в небезпеці

докладніше
15 лютого 2019, 15:17

Комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування провів у місті Львів круглий стіл на тему: "Впровадження Закону України "Про співробітництво територіальних громад": стан та перспективи розвитку"

докладніше
15 лютого 2019, 14:24

Андрій Парубій: Закон про мову планується до розгляду у Верховній Раді наступного пленарного тижня, а Виборчий кодекс - протягом поточної сесії

докладніше
15 лютого 2019, 12:19

Андрій Парубій підписав Розпорядження про створення Офісу парламентської реформи

докладніше
15 лютого 2019, 11:29

Андрій Парубій: Ефективна імплементація Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом є основним елементом європейської інтеграції України

докладніше
15 лютого 2019, 11:20

Ганна Гопко: «Заходи до п’ятої річниці Майдану покликані подати сигнали міжнародній спільноті про боротьбу України з російською збройною агресією і обговорити подальші плани у протистоянні викликам та загрозам»

докладніше
15 лютого 2019, 10:04

У Верховній Раді відбулася зустріч народних депутатів з представниками місії Європейської конфедерації профспілок

докладніше
15 лютого 2019, 09:30

Комітет з питань охорони здоров’я закликає ЗМІ активно долучитися до інформування населення про захворюваність на кір

докладніше
15 лютого 2019, 09:25

Огляд головних тем «Голосу України» від 15 лютого

докладніше
14 лютого 2019, 17:53

Народні депутати продовжують опікуватися "Охматдитом"

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
11 травня 2018, 10:25

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

Портал відкритих даних Верховної Ради України стане важливим підґрунтям для аналізу та вдосконалення законотворчого процесу в комітетах Верховної Ради України

 

10 травня 2018 р. відбувся семінар-тренінг щодо використання Порталу відкритих даних Верховної Ради України (http://data.rada.gov.ua) в роботі комітетів, метою якого є практичне застосування парламентських відкритих даних для аналізу та вдосконалення законотворчого процесу в комітетах Верховної Ради України.

Під час заходу було продемонстровано технічні можливості Порталу, проведено майстер-клас роботи з наборами відкритих даних у мові R або за допомогою Excel.

Разом з аудиторією у режимі «питання-відповіді» обговорено ідеї використання даних та їх візуалізації, які допоможуть якісно та інформативно проаналізувати роботу Верховної Ради та комітетів.

Було детально розглянуто побудову та особливості публікації інформації на сторінках сайтів комітетів, представлено нові можливості Порталу відкритих даних, який розроблено Управлінням комп’ютеризованих систем під керівництвом Сидоренка Олексія Олексійовича та при підтримці ГО ОПОРА. Представники цієї громадської організації також зробили цікаві доповіді та поділилися власним практичним досвідом, як саме вони використовують набори даних з Порталу, як взагалі можна аналізувати масиви даних, розглянули світовий досвід тощо.

Візуалізація відкритих даних - це найцікавіша, але й не легка справа, що показав дуже змістовний тренінг, який провів Андрій Савчук з ОПОРИ. У роботі з даними він переважно використовує мову R, але крім того можна працювати з даними за допомогою MS Excel, мов програмування Python або Javascript. Це також було продемонстровано в презентації одного з інтернів програми стажування Олександр Кармелюк, який розробив кілька візуалізацій за допомогою Google Charts.

Наприкінці заходу аудиторія ставила цікаві питання, наприклад, людей зацікавили такі набори, як використання народними депутатами службових автомобілів ВРУ (http://data.rada.gov.ua/go/auto_mps_2018), виступи нардепів (http://data.rada.gov.ua/go/plenary_speech-skl8) тощо.

Отримані знання стануть у пригоді майбутнім фахівцям для якнайкращого представлення роботи комітетів та Парламенту загалом.

Захід підготовлено Управлінням комп’ютеризованих систем Апарату Верховної Ради України за сприяння ГО «Ліга інтернів» у рамках діяльності Ініціативи «Відкритий парламент» за підтримки проекту ЄС-ПРООН «Рада за Європу».
Сторінку Порталу відкритих даних розробив Сергій Щербаков (відділ баз даних нормативно-правової інформації).
У заході взяли участь: керівник Управління комп’ютеризованих систем О.О.Сидоренко, представники ГО ОПОРА, Апарату Верховної Ради України, учасники Програми стажування в Апараті Верховної Ради України в 2018 році".

 

Приклади матеріалів по темі:

Роботи з Порталом відкритих даних (ОПОРА) в Excel - https://www.youtube.com/watch?v=SpooVJYXaYM

в мові R - https://www.youtube.com/watch?v=71OBdqeNSSs

http://rada.oporaua.org/

https://rada4you.org/

http://www.chesno.org/api/

https://zvity.org/

https://pryjmalni.chesno.org/

Використання ML для аналізу та візуалізації голосування народних депутатів: https://www.octadero.com/2018/02/12/using-autoencoder-for-clusetring-political-events/

Інші посилання на матеріали по відкритим даним в Україні: https://github.com/ap-Codkelden/awesome-opendata-uk