Новини

04 липня 2020, 06:00

Привітання Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова з Днем Національної поліції України

докладніше
03 липня 2020, 17:07

Позачергове пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
03 липня 2020, 17:05

Прийнято за основу проект Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення умов підтримки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії»

докладніше
03 липня 2020, 17:02

Прийнято Закон "Про внесення змін до Закону України "Про державну службу" щодо кандидатського резерву"

докладніше
03 липня 2020, 16:58

Прийнято Закон "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік»""

докладніше
03 липня 2020, 16:50

Прийнято за основу проект Закону «Про реабілітацію осіб з обмеженнями життєдіяльності»

докладніше
03 липня 2020, 16:43

Прийнято Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань організації освітнього процесу в сфері охорони здоров'я»

докладніше
03 липня 2020, 16:40

Прийнято Постанову "Про звільнення Терентьєва Ю.О. з посади Голови Антимонопольного комітету України"

докладніше
03 липня 2020, 16:18

Прийнято Постанову "Про звільнення Смолія Я.В. з посади Голови Національного банку України"

докладніше
03 липня 2020, 15:16

Прийнято Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік""

докладніше
03 липня 2020, 14:50

Прийнято Постанову «Про урочисте засідання Верховної Ради України з нагоди 30-ї річниці прийняття Декларації про державний суверенітет України»

докладніше
03 липня 2020, 14:36

Прийнято Закон "Про внесення змін до Закону України "Про вищу освіту" щодо особливостей вступу до закладів вищої освіти осіб з тимчасово окупованих територій Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, Донецької та Луганської областей"

докладніше
03 липня 2020, 14:04

Ранкове пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
03 липня 2020, 13:45

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков підписав Розпорядження про скликання позачергового пленарного засідання Верховної Ради України дев’ятого скликання

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
09 вересня 2003, 13:39

Комітет у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів рекомендував парламенту відхилити проекти законів про внесення змін до Закону "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", подані народними депутатами Я.Джоджиком та С.Матвієнковим

Комітет у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів рекомендував парламенту відхилити проекти законів про внесення змін до Закону “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, подані народними депутатами Я.Джоджиком та С.Матвієнковим.

Законопроектом Я.Джоджика пропонується надати статус учасника війни громадянам, які в роки другої світової війни після звільнення території України від фашистських загарбників вели індивідуальне сільське господарство та працювали на інших роботах, але зараз через відсутність архівів не можуть підтвердити факт своєї участі у здобутті Перемоги нашої країни над фашистською Німеччиною. Як наголосили члени Комітету, "...пропонується надати статус тільки за те, що вони народилися до 31 грудня 1932 року включно".

Аналогічний законопроект С.Матвієнкова "обмежує коло цих осіб тими, хто не скомпрометував себе співпрацею з фашистськими окупантами чи іншими діями на їх користь".

Зазначалося, що законопроекти не містять фінансово-економічних обґрунтувань, чим порушується вимога статті 6.2.7 Регламенту Верховної Ради України. Водночас "запропоноване розширення лише за датою народження кола осіб, які мають статус учасника війни, призведе до його знецінення, ще більше ускладнить реалізацію чинного Закону і призведе до погіршення соціального забезпечення ветеранів війни".

Голова Комітету П.Цибенко наголосив: "Аналогічні законопроекти, на реалізацію яких потрібно біля 2 млрд. гривень, розглядалися й раніше. Сьогодні Міністерством праці та соціальної політики України внесені зміни до Типового положення про комісії для розгляду питань, пов‘язаних із встановленням статусу учасника війни. Положенням дозволяється сільським та селищним радам надавати довідки про те, що певна особа виконувала ту чи іншу роботу на прискорення Перемоги. Такі довідки будуть мати силу архівного документу, що значно скоротить процес надання статусу учасника війни, а разом з тим допоможе у вирішенні порушеної авторами проблеми".