Новини

03 грудня 2021, 18:19

Олександр Корнієнко: Держава робить усе, щоби діти з інвалідністю мали можливості для освіти та розвитку

докладніше
03 грудня 2021, 17:00

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон щодо залучення інвестицій у промисловий сектор економіки шляхом стимулювання створення індустріальних парків

докладніше
03 грудня 2021, 16:31

1 грудня 2021 року відбулося засідання Бюро Парламентської асамблеї ОБСЄ

докладніше
03 грудня 2021, 16:30

З 30 листопада по 3 грудня Верховна Рада України прийняла 9 Законів України

докладніше
03 грудня 2021, 14:38

Комітет з питань молоді і спорту рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо відповідальності за порушення обов'язку інформування про тимчасовий виїзд дитини за межі України

докладніше
03 грудня 2021, 14:15

Комітет з питань економічного розвитку рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект про затвердження Загальнодержавної цільової науково-технічної космічної програми на 2021-2025 роки

докладніше
03 грудня 2021, 13:32

Пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
03 грудня 2021, 13:21

5-6 грудня Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук здійснить візит до Республіки Польща

докладніше
03 грудня 2021, 10:00

Огляд головних тем «Голосу України» від 3 грудня

докладніше
03 грудня 2021, 09:05

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на пленарному засіданні 3 грудня

докладніше
02 грудня 2021, 19:58

Руслан Стефанчук: Пропоную вивести міжпарламентські зв’язки між демократичними державами на якісно новий рівень

докладніше
02 грудня 2021, 16:54

Пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
02 грудня 2021, 16:50

Прийнято Закон "Про внесення змін до додатків № 1 та № 3 до Закону України "Про Державний бюджет України на 2021 рік" щодо надання допомоги застрахованим особам на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2"

докладніше
02 грудня 2021, 16:31

Відбулася презентація фотоекспозиції під назвою «Матері забутих синів», яка створена за ініціативи Асоціації родин зниклих безвісти

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Децентралізація влади
16 жовтня 2003, 09:40

Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи розглянув питання про виконання власного рішення щодо проведення в санаторно-курортному закладі МОЗ м. Євпаторії науково-практичного семінару на тему: "Медико-психологічна реабілітація рятувальників та постраждалих внаслідок надзвичайних ситуацій техногенного й природного характеру"

Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи розглянув питання про виконання власного рішення щодо проведення в санаторно-курортному закладі МОЗ м. Євпаторії науково-практичного семінару на тему: "Медико-психологічна реабілітація рятувальників та постраждалих внаслідок надзвичайних ситуацій техногенного й природного характеру".

Члени Комітету вважають, що справа загально-фізичної та психологічної реабілітації рятувальників і постраждалих у відповідних ситуаціях є одним з головних напрямків у наданні їм необхідної медичної допомоги й лікування.

На це, зокрема, особливу увагу звертали присутні на семінарі наукові працівники й лікарі, які займаються цією проблемою (а в ньому брали участь представники переважної більшості областей України та профільних інституцій Києва).

З різними пропозиціями вирішення цієї проблеми виступали представники Комітету, наукових установ та спеціалісти відповідних лікувальних закладів, де здійснюються заходи медико-психологічної реабілітації. Особливо підкреслювалося, що основним завданням реабілітації є дії, які спрямовані на попередження розвитку хронічних захворювань на тлі стресової ситуації та психологічної травми (не слід плутати термін "психологічна ситуація" зі значенням "психічна").

Після детального обговорення проблеми учасники прийняли резолюцію про необхідність до 1 березня 2004 року Кабміну розробити а Верховній Раді України затвердити Комплексну програму попередження та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного й природного характерів, в якій слід передбачити окрему програму медико-психологічної реабілітації рятувальників і постраждалих внаслідок надзвичайних ситуацій.

До розробки відповідної програми слід залучити також МОЗ та МНС, відповідні науково-дослідні установи. А підсумки цієї роботи буде оцінено в березні наступного року, коли Комітет планує провести новий семінар з цієї актуальної теми.

У підсумку, народні депутати взяли інформацію до відома, підтримали резолюцію учасників науково-практичного семінару і вирішили направити її до Кабміну - з рекомендацією врахувати викладені пропозиції при розробці майбутньої Комплексної програми.