Новини

08 квітня 2020, 18:26

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики розглянув низку ініціатив для економічної підтримки культури та креативних індустрій (відео)

докладніше
08 квітня 2020, 15:00

Комітет з питань антикорупційної політики заслухав керівництво НАЗК про стан підготовки до запуску реєстру політичних публічних фінансів (відео)

докладніше
08 квітня 2020, 08:49

Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики провів засідання в режимі відеоконференції

докладніше
07 квітня 2020, 13:00

Комітет з питань енергетики та житлово-комунальних послуг: Укладення договорів між споживачами та виконавцями комунальних послуг відтерміновано через карантин

докладніше
06 квітня 2020, 17:24

Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів провів перше засідання у режимі відеоконференції

докладніше
06 квітня 2020, 12:00

Комітет з питань інтеграції України з ЄС на засіданні в онлайн режимі розглянув законопроекти на їх відповідність праву ЄС та зобов’язанням України відповідно до Угоди про асоціацію

докладніше
04 квітня 2020, 14:35

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков висловлює співчуття у зв’язку зі смертю Івана Вакарчука

докладніше
03 квітня 2020, 18:46

Комітет з питань правоохоронної діяльності спільно з Генеральною прокуратурою, Національним антикорупційним бюро та Антикорупційною ініціативою Європейського союзу провели веб-конференцію на тему «Система електронного кримінального провадження eCase»

докладніше
03 квітня 2020, 15:07

Голова Верховної Ради України підписав Розпорядження, яким продовжив дію додаткових заходів із попередження поширення коронавірусної хвороби

докладніше
02 квітня 2020, 14:53

Порядок отримання висновків Єврокомісії щодо законопроєктів у сфері енергетики

докладніше
01 квітня 2020, 18:32

Уряд має забезпечити належне фінансування наукових співробітників, які розробили вітчизняні експрес-тести для діагностики коронавірусу, - Олена Кондратюк

докладніше
01 квітня 2020, 15:57

Голова Верховної Ради підписав Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)»

докладніше
31 березня 2020, 16:13

Голова Верховної Ради підписав три закони, ухвалені на позачерговому засіданні Парламенту

докладніше
31 березня 2020, 00:51

Позачергове засідання Верховної Ради України

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
15 лютого 2016, 19:00

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

Андрій Парубій: «Для Євросоюзу важливо, аби в Україні антикорупційне законодавство працювало, а не просто було вивіскою»

«Для Євросоюзу важливо, аби в Україні антикорупційне законодавство працювало, а не просто було вивіскою, що воно існує», - заявив Перший заступник Голови Верховної Ради України Андрій Парубій на засіданні Робочої групи з питань удосконалення законодавства на виконання Плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом безвізового режиму для України, що відбулася в понеділок.

За словами політика, низка законів щодо цього питання не була ухвалена в залі парламенту через відсутність на це політичної волі.

Перший віце-спікер висловив переконання в тому, що «ухвалення безвізових законів - це наша відповідальність перед українським суспільством,  перед кожним громадянином України. І цей тягар відповідальності завтра має змусити депутатів відкинути політичні остороги і результативно проголосувати». «Всі ці законопроекти пройшли процедуру обговорення в комітетах, і тому, логічно віддати наш борг українцям, які за участь у Європейському Союзі стояли на Майдані», - наголосив А.Парубій.

У засіданні Робочої групи взяли участь народні депутати України, представники Адміністрації Президента, Кабінету Міністрів, СБУ, представники громадського сектору. Учасники наради провели аналіз підготовлених законопроектів.

«Є 4 ключових законопроекти, які стосуються антикорупційного блоку. У нас є ще інші борги, які стосуються зняття дискримінації, але зобов’язання, які брала на себе Україна під час позитивного рішення ЄС, стосувались тих 4 законів», - сказав політик і уточнив: «Це законопроекти щодо вдосконалення антикорупційної прокуратури, поправки до агенції по виявленню розшуку корупційних активів, поправки до спецконфіскації і електронне декларування. Це 4 ключові позиції, відповідно до яких ми брали зобов’язання і повинні ухвалити до 19 лютого. Вкрай важливо, аби завтра зранку їх поставили на порядок денний, і щоб вони були розглянуті та ухвалені і за основу, і в цілому, хоча можна припустити, що електронне декларування можливо розглянути в першому читанні».

Коментуючи журналістам підсумки засідання Робочої групи, А.Парубій висловив переконання в тому, що антикорупційний пакет законопроектів має бути розглянутий на початку засідання, оскільки «обговорення звіту Уряду може тривати безкінечно довго, а до розгляду цих важливих законопроектів справа може і не дійти». Разом із тим, відповідаючи на запитання, чи буде завтра розглянутий звіт Уряду, А.Парубій наголосив: «Звіт Кабінету міністрів буде відповідно до чинного законодавства. Уряд ніколи не ставив під сумнів необхідність звіту, і завчасно подав його на обговорення комітетів. Звичайно завтра звіт буде, як це і передбачено».

 

Довідково: На робочій групі розглядалися Законопроекти №№ 4054 П, 4055 П, 3755 Д, 4056 П, 3224 У, 3159 У, 3501 Д.