Новини

04 червня 2020, 18:05

Комітет з питань енергетики та житлово-комунальних послуг визначився із кандидататами до складу Конкурсної комісії НКРЕКП

докладніше
04 червня 2020, 16:44

Комітет з питань молоді і спорту рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо впорядкування проведення спортивних заходів та занять фізичною культурою та спортом

докладніше
04 червня 2020, 15:36

Ранкове пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
04 червня 2020, 15:30

Прийнято Закон "Про внесення змін до Закону України "Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах" щодо підтвердження відповідності інформаційної системи вимогам із захисту інформації"

докладніше
04 червня 2020, 15:23

Прийнято Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо військових звань військовослужбовців"

докладніше
04 червня 2020, 15:13

Прийнято Закон "Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" щодо відрядження суддів в порядку тимчасового переведення судді до іншого суду""

докладніше
04 червня 2020, 15:06

Прийнято Закон "Про внесення змін до Розділу X "Прикінцеві та перехідні положення» Закону України "Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин""

докладніше
04 червня 2020, 14:59

Прийнято Закон "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України"

докладніше
04 червня 2020, 14:37

Прийнято Закон "Про внесення змін до Закону України "Про вищу освіту" щодо продовження строків завершення підготовки кандидатів та докторів наук"

докладніше
04 червня 2020, 14:26

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" щодо забезпечення додержання державних гарантій місцевого самоврядування та захисту його економічних основ"

докладніше
04 червня 2020, 14:20

Комітет з питань транспорту та інфраструктури підтримав законопроекти, направлені на відновлення соціальних гарантій громадянам, які мають право на пільговий проїзд

докладніше
04 червня 2020, 14:09

Прийнято Закон "Про Митний тариф України"

докладніше
04 червня 2020, 13:56

Прийнято Постанову "Про звернення до Кабінету Міністрів України щодо вжиття заходів, спрямованих на забезпечення належного соціального захисту дітей – вихованців інтернатних закладів, у тому числі дітей з інвалідністю, дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб із їх числа"

докладніше
04 червня 2020, 13:28

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення виборчого законодавства"

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
01 лютого 2016, 17:30

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

Спікери парламентів держав Північної Європи та Балтії засвідчили незворотність реформ в Україні та висловили підтримку впровадженню безвізового режиму з боку Європи

 


Під час прес-конференції Голови Верховної Ради України Володимира Гройсмана і голів парламентів держав Північної Європи та Балтії головним лейтмотивом прозвучало підтвердження наявності реформ в Україні, готовність поділитися власним досвідом, підтримка безвізового режиму та необхідність збереження цілісності нашої країни.


Зокрема, Інеса Либиня-Егнер (Заступник спікера Саейму Латвійської Республіки) зазначила, що Україна має залишатися цілісною, у тому числі з Кримом, та висловила підтримку впровадженню безвізового режиму з боку Європи. «Україна ухвалила всі необхідні закони для цього, і вона має сталий розвиток», - сказала вона. Водночас, за її словами, кожний із парламентів готовий поділитися досвідом впровадження реформ на шляху приєднання до Європи.

З іншого боку, Лорета Граужинене (Спікер Сейму Литовської Республіки) наголосила на необхідності політичним силам України бути єдиними та виступити разом. «Єдиний шлях - це консолідація зусиль з питань євроінтеграції», - наголосила вона і додала, що «ця консолідація потрібна також і Європі, аби підтвердити безвізовий режим для України». Пані Лорета побажала політикам «мудрості об'єднатися навколо спільної справи».

Спікер Риксдагу Королівства Швеція Урбан Алін закликав молодих громадян України зчиняти тиск на політиків для прискорення реформ, для «руху уперед». «Відповідальність громадянського суспільства підштовхне українських політиків», - зазначив він.

«Не зупиняйтесь! – підхопив цю думку Піа К'єрсгор (Спікер Фолькетінгу (парламенту) Королівства Данія). – Робіть те, що потрібно людям, працюйте на користь України!».

«Між країнами повинен бути обмін думками, - наголосила Ейнар Крістінн Гудфіннссон (Спікер Республіки Ісландія). – Це потрібно не лише для вас, а й для нашого кращого розуміння ситуації в Україні». Вона також підкреслила, що незалежно від розміру країни, може бути надано дуже значну допомогу, зокрема у реформуванні енергетичного сектору, у використанні енергозберігаючих технологій. А це, за її словами, призведе до скорочення енергетичної залежності країни.

 

Довідково: У Прес-конференції взяли участь: Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман,

Ейнар Крістінн Гудфіннссон - Спікер Республіки Ісландія;

Юда Віртанен - Надзвичайний і Повноважний Посол Фінляндської Республіки;

Інеса Либиня-Егнер - Заступник спікера Саейму Латвійської Республіки;

Піа К?єрсгор - Спікер Фолькетінгу (парламенту) Королівства Данія;

Які Нестор - Голова Рійгікогу Естонської Республіки;

Лорєта Граужинене - Спікер Сейму Литовської Республіки;

Олемік Томмессен - Президент Стортингу Королівства Норвегія;

Урбан Алін - Спікер Риксдагу Королівства Швеція.