Новини

20 червня 2019, 10:19

Розпочалось засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
20 червня 2019, 10:14

Голова Верховної Ради підкреслив, що необхідно мобілізувати всі державницькі сили, щоб зупинити реванш і не допустити перегляду демократичних перетворень

докладніше
20 червня 2019, 09:34

Огляд головних тем «Голосу України» від 20 червня

докладніше
20 червня 2019, 09:15

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на пленарному засіданні 20 червня

докладніше
19 червня 2019, 17:31

Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики розглянув зміни до Закону «Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації»

докладніше
19 червня 2019, 16:54

Члени депутатської фракції Політичної партії «Об’єднання «САМОПОМІЧ» провели особистий прийом громадян

докладніше
19 червня 2019, 15:30

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій висловив співчуття у зв’язку з трагічною смертю народного депутата України Дмитра Тимчука

докладніше
19 червня 2019, 14:04

Відбулося засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
19 червня 2019, 13:02

Ірина Геращенко: «Українські дипломати мають донести міжнародним партнерам інформацію про застосування Росією і бойовиками сексуального насильства на Донбасі в якості знаряддя війни та катування українців»

докладніше
19 червня 2019, 12:07

Закон про мову і практична законотворчість: Інститут законодавства Верховної Ради долучився до гуманітарних проектів з популяризації української мови

докладніше
19 червня 2019, 09:42

Огляд головних тем «Голосу України» від 19 червня

докладніше
19 червня 2019, 09:13

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на пленарному засіданні 19 червня

докладніше
18 червня 2019, 18:20

Відбулися пленарні засідання Верховної Ради України

докладніше
18 червня 2019, 18:02

Члени депутатської фракції політичної партії «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» провели особистий прийом громадян

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
03 жовтня 2003, 15:10

Комітет розглянув законопроект "Про внесення змін до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо відповідальності за самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків"

Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи на черговому засіданні розглянув законопроект “Про внесення змін до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо відповідальності за самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків”, внесений народними депутатами Ю.В.Ширком, М.Х.Шершуном.

Випалювання рослинності та її залишків стали протягом останніх років одним з найбільш розповсюджених порушень у сфері охорони довкілля України. Особливо масштабним і небезпечним є випалювання стерні на землях сільськогосподарського призначення. Це явище набуло масового поширення внаслідок причин економічного характеру – прагненням власників і користувачів через випалювання стерні на земельних ділянках уникнути додаткових витрат, пов’язаних з обробітком ґрунту та здійсненням інших сільськогосподарських операцій. А це призводить до цілого ряду неґативних наслідків – знищення орґанічної речовини ґрунту, зменшення його протиерозійної стійкості, загибелі біоти, забруднення повітря та нерідко супроводжується виникненням пожарів, в результаті яких страждають прилеглі території, зокрема, полезахисні лісосмуги та інші захисні насадження. В умовах постійного зменшення ґумусу в ґрунтах України випалювання залишків рослинності – важливого джерела поповнення органічної речовини – є неприпустимим.

Через невдале формулювання в попередніх поправках до редакції Адміністративного Кодексу України, зараз адміністративну відповідальність передбачає лише випалювання сухої природної рослинності та її залишків. За випалювання культурної рослинності, зокрема, стерні а також зеленої рослинності (як було передбачено першим текстом Адміністративного Кодексу) покарання ніхто не несе. І завданням цього акту є якраз встановлення відповідальності за самовільне випалювання будь-якої рослинності або її залишків (а не лише сухої природної) та запобігання неґативного впливу господарської діяльності на оточуюче середовище.

Депутати Комітету підтримали цей законопроект і рекомендували внести його на розгляд Верховної Ради для прийняття за основу.