Новини

18 червня 2019, 12:03

Відбулося засідання Погоджувальної ради (відео)

докладніше
18 червня 2019, 11:03

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій заявляє про необхідність презентації Виборчого кодексу з метою роз’яснення його переваг суспільству

докладніше
14 червня 2019, 17:23

Голова Верховної Ради: «У тривожні періоди змін в країні корисно згадувати про свою історію»

докладніше
14 червня 2019, 16:43

А.Парубій: «Збереження національної ідентичності, вступ в НАТО і вступ в ЄС – ключові етапи програми розвитку України»

докладніше
14 червня 2019, 15:55

Андрій Парубій «Завдання Форуму «VIA CARPATIA» – побудова спільної з європейськими країнами стратегії розвитку»

докладніше
14 червня 2019, 15:24

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій передав до Конституційного Суду України документ про чисельність складу фракцій, які входили до коаліції

докладніше
14 червня 2019, 14:42

У №24 «Відомостей Верховної Ради України» опубліковано ряд постанов Верховної Ради України

докладніше
14 червня 2019, 13:17

«Вкрай важливо бути об’єднаними і згуртованими перед викликами, які стоять перед Україною», - Голова Верховної Ради України Андрій Парубій на Форумі країн Центральної та Східної Європи «VIA CARPATIA»

докладніше
14 червня 2019, 12:35

Комітет з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму провів слухання на тему: "Соціальний захист молоді та інших вразливих категорій населення"

докладніше
14 червня 2019, 09:30

Огляд головних тем «Голосу України» від 14 червня

докладніше
13 червня 2019, 17:34

Делегація Комітету у закордонних справах перебуває з візитом у м. Вашингтон (США)

докладніше
13 червня 2019, 13:15

Голова Верховної Ради Андрій Парубій підписав Закон України «Про тимчасові слідчі комісії і тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради України» і передав його на підпис Президенту України

докладніше
13 червня 2019, 12:00

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій 14-15 червня 2019 року візьме участь у Міжнародній конференції «Коло Вінценза: Україна на переломі»

докладніше
13 червня 2019, 11:07

Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо вдосконалення порядку відшкодування шкоди, завданої громадянинові правоохоронними органами або судом, відповідно до практики Європейського суду з прав людини

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
02 жовтня 2003, 14:57

В останній день роботи четвертої частини (2003) сесії Парламентської Асамблеї Ради Європи було розглянуто питання про роль Організації Об'єднаних Націй в Іраку

У четвер, 2 жовтня, в останній день роботи четвертої частини (2003) сесії Парламентської Асамблеї Ради Європи було розглянуто питання про роль Організації Об'єднаних Націй в Іраку.

Доповідач з цього питання пані де Зулуета висловила глибоке занепокоєння стосовно ролі ООН в повоєнному управлінні Іраком. Вона зауважила: односторонні дії спричинять подальше поглиблення існуючого розмежування, що є фундаментальним викликом принципам колективної безпеки та Статутові ООН.

За словами доповідача, ситуація в Іраку стає загрозливою: дані про людські втрати щодня фігурують у новинах, напади на персонал міжнародних організацій, в тому числі і на персонал ООН, дедалі частішають. Ситуація в Іраку викликала найглибшу кризу в ООН з часу її заснування, констатувала пані де Зулуета.

Вона підтримала пропозиції радикальних змін в ООН, зокрема, у Раді Безпеки, висловлені Генеральним секретарем К.Аннаном, та його постійні заклики щодо багатостороннього підходу до цього питання з тим, аби в майбутньому уникати подібних ситуацій.

В інтересах міжнародної спільноти, наголосила доповідач, потрібно, щоб Ірак якнайшвидше досягнув політичної стабільності та суверенітету, зберігаючи водночас свою територіальну цілісність. Вона також висловила переконання, що післявоєнне управління має відбуватися передовсім під мандатом ООН, і висловила задоволення з приводу зміни у ставленні адміністрації Буша до багатостороннього підходу до вирішення цього питання.

Цього ж дня на засіданні виступив Голова Постійної делегації Верховної Ради України в ПАРЄ Борис Олійник. Він наголосив, що такої нищівної поразки, як в ситуації з Іраком, ООН ще не зазнавала з часу свого заснування. "Право сили, застосоване США, поставило головну міжнародну організацію на роль статиста", - сказав він.

Б.Олійник у своєму виступі зауважив, що процес нівелювання почався давно. Ще вибіркові бомбардування сербів в Боснії-Герцеговині мали насторожити європейське співтовариство упередженістю у ставленні до протидіючих сторін. А бомбардування Косово і Сербії, за словами Голови української Постійної делегації, вже стали глобальною загрозою, адже вони здійснювались на основі одностороннього рішення США.

Український парламентарій нагадав відомі факти для того, щоб підкреслити, що останнє десятиліття щось зламалось в механізмі, за допомогою якого ООН понад півстоліття утримувала світ від нової світової війни". Причиною цього він назвав "попуск, без рішучого осуду і самою ООН та й світовою громадою, спочатку маленьких непослухів деяких великих держав, а потім уже й непростимих гріхів, оплачених кров'ю і життям тисяч безневинних, як це відбувається в Іраку".

Б.Олійник наголосив, що потрібно виробити такі універсальні застороги, які стосувалися б усіх у всьому світі. За його словами, "убезпечити світ від односторонніх дій в спромозі лише реформування ООН, і найперше, Ради Безпеки, оскільки за нинішнього механізму голосування вона не завжди здібна адекватно реагувати на виклики часу".

Народний депутат України запропонував збільшити число постійних і непостійних членів Ради Безпеки та відрегулювати модель голосування на прогресивнішу, аніж право "вето".

"Тільки єдність європейців, як це засвідчила тверда і мужня позиція Франції і Німеччини стосовно Іраку, дасть змогу зупинити танці новоявлених ковбоїв над прірвою", - наголосив Голова Постійної делегації Верховної Ради України.

Парламентська Асамблея прийняла Резолюцію, в якій закликала уряди країн-членів підтримати зусилля, спрямовані на багатостороннє вирішення питання післявоєнного управління в Іраку за керівної ролі ООН; якнайшвидше набуття суверенітету іракським народом; проведення виборів конституційної асамблеї, а також закликала підтримати багатонаціональні сили, під мандатом ООН, які б гарантували безпеку в ООН та поступову передачу, іракських природних ресурсів та установ державної служби народові Іраку та його представникам.