Новини

19 вересня 2019, 18:28

Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів обговорив низку законодавчих ініціатив щодо підвищення розміру прожиткового мінімуму

докладніше
19 вересня 2019, 18:13

Засідання Верховної Ради

докладніше
19 вересня 2019, 17:26

Голова Верховної Ради України обговорив з Головою Представництва НАТО в Україні можливості підтримки та розширення співпраці

докладніше
19 вересня 2019, 16:40

Верховна Рада призначила Дмитра Сенниченка головою Фонду державного майна України

докладніше
19 вересня 2019, 16:20

Члени Комітету з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, м. Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин провели особистий прийом громадян

докладніше
19 вересня 2019, 15:34

Відбулося організаційне засідання депутатської групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків зі США

докладніше
19 вересня 2019, 14:03

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо перезавантаження влади»

докладніше
19 вересня 2019, 14:00

Обрано керівництво депутатської групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків з Японією

докладніше
19 вересня 2019, 13:12

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо подання єдиної звітності з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування і податку на доходи фізичних осіб»

докладніше
19 вересня 2019, 13:11

Відбулося організаційне засідання депутатської групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків з Канадою

докладніше
19 вересня 2019, 13:10

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування»

докладніше
19 вересня 2019, 13:07

До складу міжфракційного об’єднання «Українці в світі» увійшли 49 народних депутатів

докладніше
19 вересня 2019, 13:02

Розпочне роботу Книжковий клуб Верховної Ради України «Саміт з книгою»

докладніше
19 вересня 2019, 13:01

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення публічних закупівель»

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
02 жовтня 2003, 14:55

Комітет Верховної Ради України з питань фінансів і банківської діяльності висловив низку зауважень до проекту Державного бюджету України на 2004 рік

Так, на засіданні Комітету зазначалося, що статтею 67 проекту пропонується продовжити до 1 січня 2005 року дію законів України "Про внесення змін до Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування". "Тобто, продовжується справляння додаткових зборів, зокрема, на продаж нерухомості, послуги стільникового зв'язку, продаж тютюнових виробів. Одночасно пропонується збільшити збір з операцій купівлі-продажу безготівкової валюти з 1 до 2 відсотків", - наголосив Голова Комітету Сергій Буряк.

Комітет вбачає в цьому фактично повернення в 2004 році до непрямого оподаткування суб'єктів економіки та населення при купівлі ними готівкою іноземної валюти. Разом з тим, за даними Національного банку України, призупинення в поточному році норми збору 1% до Пенсійного фонду з операцій купівлі готівкової іноземної валюти позитивно позначилось на детінізації валютного ринку України. Середньомісячний обсяг операцій обмінних пунктів зріс з 65 млн дол. до 250 млн дол. США.

Крім того, небезпечним з точки зору інфляційних наслідків та рентабельності імпортоорієнтованих і енергоємних галузей економіки, вважають народні депутати, є підвищення збору до Пенсійного фонду при купівлі безготівкової валюти з 1% до 2%. По суті, це є додатковим податком на імпортерів. Враховуючи те, що переважну частину імпорту складають енергоносії, сировина та інвестиційні товари (разом більше трьох четвертих), це фактично означатиме збільшення витрат підприємств-імпортерів, та опосередковано підприємств-споживачів імпортованої продукції.

За словами С.Буряка, підвищення ставки збору може викликати захисну реакцію економічних суб'єктів, які знову повернутися до нефінансових форм розрахунків, використання бартеру, неповернення валютної виручки, затримки з її продажем, здійснення імпортних операцій експортерами тощо.

Тому Комітет вважає сумнівною економічну доцільність положень статті 67 даного законопроекту та пропонує доопрацювати й скорегувати її відповідним чином.