Новини

18 червня 2019, 12:03

Відбулося засідання Погоджувальної ради (відео)

докладніше
18 червня 2019, 11:03

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій заявляє про необхідність презентації Виборчого кодексу з метою роз’яснення його переваг суспільству

докладніше
14 червня 2019, 17:23

Голова Верховної Ради: «У тривожні періоди змін в країні корисно згадувати про свою історію»

докладніше
14 червня 2019, 16:43

А.Парубій: «Збереження національної ідентичності, вступ в НАТО і вступ в ЄС – ключові етапи програми розвитку України»

докладніше
14 червня 2019, 15:55

Андрій Парубій «Завдання Форуму «VIA CARPATIA» – побудова спільної з європейськими країнами стратегії розвитку»

докладніше
14 червня 2019, 15:24

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій передав до Конституційного Суду України документ про чисельність складу фракцій, які входили до коаліції

докладніше
14 червня 2019, 14:42

У №24 «Відомостей Верховної Ради України» опубліковано ряд постанов Верховної Ради України

докладніше
14 червня 2019, 13:17

«Вкрай важливо бути об’єднаними і згуртованими перед викликами, які стоять перед Україною», - Голова Верховної Ради України Андрій Парубій на Форумі країн Центральної та Східної Європи «VIA CARPATIA»

докладніше
14 червня 2019, 12:35

Комітет з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму провів слухання на тему: "Соціальний захист молоді та інших вразливих категорій населення"

докладніше
14 червня 2019, 09:30

Огляд головних тем «Голосу України» від 14 червня

докладніше
13 червня 2019, 17:34

Делегація Комітету у закордонних справах перебуває з візитом у м. Вашингтон (США)

докладніше
13 червня 2019, 13:15

Голова Верховної Ради Андрій Парубій підписав Закон України «Про тимчасові слідчі комісії і тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради України» і передав його на підпис Президенту України

докладніше
13 червня 2019, 12:00

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій 14-15 червня 2019 року візьме участь у Міжнародній конференції «Коло Вінценза: Україна на переломі»

докладніше
13 червня 2019, 11:07

Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо вдосконалення порядку відшкодування шкоди, завданої громадянинові правоохоронними органами або судом, відповідно до практики Європейського суду з прав людини

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
02 жовтня 2003, 14:55

Комітет Верховної Ради України з питань фінансів і банківської діяльності висловив низку зауважень до проекту Державного бюджету України на 2004 рік

Так, на засіданні Комітету зазначалося, що статтею 67 проекту пропонується продовжити до 1 січня 2005 року дію законів України "Про внесення змін до Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування". "Тобто, продовжується справляння додаткових зборів, зокрема, на продаж нерухомості, послуги стільникового зв'язку, продаж тютюнових виробів. Одночасно пропонується збільшити збір з операцій купівлі-продажу безготівкової валюти з 1 до 2 відсотків", - наголосив Голова Комітету Сергій Буряк.

Комітет вбачає в цьому фактично повернення в 2004 році до непрямого оподаткування суб'єктів економіки та населення при купівлі ними готівкою іноземної валюти. Разом з тим, за даними Національного банку України, призупинення в поточному році норми збору 1% до Пенсійного фонду з операцій купівлі готівкової іноземної валюти позитивно позначилось на детінізації валютного ринку України. Середньомісячний обсяг операцій обмінних пунктів зріс з 65 млн дол. до 250 млн дол. США.

Крім того, небезпечним з точки зору інфляційних наслідків та рентабельності імпортоорієнтованих і енергоємних галузей економіки, вважають народні депутати, є підвищення збору до Пенсійного фонду при купівлі безготівкової валюти з 1% до 2%. По суті, це є додатковим податком на імпортерів. Враховуючи те, що переважну частину імпорту складають енергоносії, сировина та інвестиційні товари (разом більше трьох четвертих), це фактично означатиме збільшення витрат підприємств-імпортерів, та опосередковано підприємств-споживачів імпортованої продукції.

За словами С.Буряка, підвищення ставки збору може викликати захисну реакцію економічних суб'єктів, які знову повернутися до нефінансових форм розрахунків, використання бартеру, неповернення валютної виручки, затримки з її продажем, здійснення імпортних операцій експортерами тощо.

Тому Комітет вважає сумнівною економічну доцільність положень статті 67 даного законопроекту та пропонує доопрацювати й скорегувати її відповідним чином.