Новини

19 січня 2022, 17:31

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки рекомендує Верховній Раді прийняти у другому читанні та в цілому законопроект щодо уточнення завдань та основ підготовки і ведення національного спротиву

докладніше
19 січня 2022, 17:02

Комітет з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України рекомендує прийняти за основу та в цілому законопроект щодо вдосконалення електронної форми документообігу у Верховній Раді

докладніше
19 січня 2022, 16:18

Комітет з питань цифрової трансформації затвердив пропозиції до порядку денного сьомої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання

докладніше
19 січня 2022, 15:25

Віцеспікерка Олена Кондратюк привітала Роберту Мецолу з обранням на посаду Президента Європейського Парламенту

докладніше
19 січня 2022, 10:00

Огляд головних тем «Голосу України» від 19 січня

докладніше
18 січня 2022, 15:13

Комітет з питань антикорупційної політики розглянув ряд законопроектів щодо відповідності вимогам антикорупційного законодавства

докладніше
18 січня 2022, 13:09

Руслан Стефанчук привітав Роберту Мецолу з обранням на посаду Президента Європейського Парламенту

докладніше
18 січня 2022, 10:20

Голова Комітету з питань інтеграції України до ЄС Іванна Климпуш-Цинцадзе виступила на позачерговому спільному засіданні Комітету із закордонних справ та Підкомітету з питань безпеки і оборони Європейського Парламенту

докладніше
18 січня 2022, 10:00

Огляд головних тем «Голосу України» від 18 січня

докладніше
17 січня 2022, 17:14

Голова Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко провів зустріч з Надзвичайним і Повноважним Послом Грузії в Україні Георгієм Закарашвілі

докладніше
17 січня 2022, 16:30

У Парламенті відбулася урочиста церемонія відкриття стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

докладніше
17 січня 2022, 14:45

Комітет з питань економічного розвитку протягом 2021 року опрацював близько 100 проектів законів і постанов

докладніше
16 січня 2022, 08:00

Звернення Голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука з нагоди Дня пам'яті захисників Донецького аеропорту

докладніше
15 січня 2022, 09:00

У Верховній Раді України пройшли урочисті заходи з нагоди 30-річчя створення Управління державної охорони України

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Децентралізація влади
21 листопада 2003, 15:42

Комітет з питань Європейської інтеграції вважає, що потребують доопрацювання положення внесеного Національним банком України законопроекту про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо банківської таємниці)

Комітет Верховної Ради України з питань Європейської інтеграції вважає, що потребують доопрацювання положення проекту закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо банківської таємниці), внесений Національним банком України.

Зокрема, пропонується внести зміни до Цивільного процесуального кодексу України й закріпити в ньому відповідною главою процесуальний порядок розгляду справ окремого провадження про розкриття банками інформації щодо юридичних та фізичних осіб, яка містить банківську таємницю, за заявами заінтересованих осіб на виконання своїх повноважень, визначених законом, або захисту своїх порушених прав та інтересів.

Також доповнити статтю 66 Кримінально-процесуального кодексу України положеннями про право особи, яка проводить дізнання, слідчого або прокурора в справах, які перебувають у їх провадженні, звернутися до суду з поданням про розкриття банком банківської таємниці щодо особи.

Крім того, НБУ пропонує встановити кримінальну відповідальність за незаконне збирання, передачу, розголошення або використання банківської таємниці.

Члени Комітету зазначили, що положення законопроекту відповідають законодавству Європейського Союзу. Водночас, народні депутати вважають, що більшість запропонованих змін суперечать Конституції України, чинному законодавству, а також потребують уточнень та уникнення дублювання.

Так, відповідно до Закону "Про банки і банківську діяльність" банківська таємниця (крім інших випадків, встановлених у цій статті) розкривається за письмовою вимогою суду або за його рішенням. Однак проектом пропонується визначити порядок її розкриття лише за рішенням суду. Тому він має бути доповнений нормами, які мають передбачити випадки, коли банківська таємниця розкривається на письмову вимогу суду, наприклад, якщо це необхідно для розгляду судом іншої справи, зокрема, щодо банкрутства юридичної особи-клієнта банку, та визначити порядок її розкриття.

Проектом пропонується доповнити ст.255 ЦПК положення, згідно з яким справи про розкриття банками інформації, яка містить банківську таємницю, можуть розглядатись судом за участю тільки заявника, якщо одержання інформації здійснюється в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини. Комітет вважає, що розгляд вказаних справ не лише без участі представників банку та особи, якої стосується інформація, що є банківською таємницею, і, навіть без повідомлення їх про розгляд справи не узгоджується з такими закріпленими Конституцією принципам правосуддя, як рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом (п.2 частини третьої ст.129 Конституції) та змагальності сторін (п.4 цієї статті).

Що стосується виїмки із житла чи іншого володіння особи, наприклад, документів або предметів (дискет, дисків тощо), які містять інформацію з фінансових питань, то на них не може поширюватись режим банківської таємниці, адже остання має вважатись такою лише у випадках, коли відповідна інформація чи її носії на легальних підставах знаходиться в банківській установі під її контролем.