Новини

03 грудня 2021, 18:19

Олександр Корнієнко: Держава робить усе, щоби діти з інвалідністю мали можливості для освіти та розвитку

докладніше
03 грудня 2021, 17:00

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон щодо залучення інвестицій у промисловий сектор економіки шляхом стимулювання створення індустріальних парків

докладніше
03 грудня 2021, 16:31

1 грудня 2021 року відбулося засідання Бюро Парламентської асамблеї ОБСЄ

докладніше
03 грудня 2021, 16:30

З 30 листопада по 3 грудня Верховна Рада України прийняла 9 Законів України

докладніше
03 грудня 2021, 14:38

Комітет з питань молоді і спорту рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо відповідальності за порушення обов'язку інформування про тимчасовий виїзд дитини за межі України

докладніше
03 грудня 2021, 14:15

Комітет з питань економічного розвитку рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект про затвердження Загальнодержавної цільової науково-технічної космічної програми на 2021-2025 роки

докладніше
03 грудня 2021, 13:32

Пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
03 грудня 2021, 13:21

5-6 грудня Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук здійснить візит до Республіки Польща

докладніше
03 грудня 2021, 10:00

Огляд головних тем «Голосу України» від 3 грудня

докладніше
03 грудня 2021, 09:05

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на пленарному засіданні 3 грудня

докладніше
02 грудня 2021, 19:58

Руслан Стефанчук: Пропоную вивести міжпарламентські зв’язки між демократичними державами на якісно новий рівень

докладніше
02 грудня 2021, 16:54

Пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
02 грудня 2021, 16:50

Прийнято Закон "Про внесення змін до додатків № 1 та № 3 до Закону України "Про Державний бюджет України на 2021 рік" щодо надання допомоги застрахованим особам на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2"

докладніше
02 грудня 2021, 16:31

Відбулася презентація фотоекспозиції під назвою «Матері забутих синів», яка створена за ініціативи Асоціації родин зниклих безвісти

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Децентралізація влади
04 лютого 2003, 18:12

Пленарне засідання 4 лютого 2003 року

У ВІВТОРОК, 4 ЛЮТОГО, РОЗПОЧАЛА РОБОТУ В ПЛЕНАРНОМУ РЕЖИМІ ТРЕТЯ СЕСІЯ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ ЧЕТВЕРТОГО СКЛИКАННЯ

Відкривши ранкове засідання, Голова Верховної Ради Володимир ЛИТВИН оголосив про участь у церемонії відкриття сесії Президента України Леоніда КУЧМИ, Кабінету Міністрів України на чолі з Прем'єр-міністром України Віктором ЯНУКОВИЧЕМ, голів Конституційного та Верховного Суду, Генерального прокурора України, представників інших вищих органів державної влади, громадських організацій.

Під мелодію Державного гімну України третю сесію Верховної Ради України було оголошено відкритою.

Склали присягу ЧЕБОТАРЬОВА Ю.С., обрана народним депутатом України по загальнодержавному виборчому округу від блоку партій "За єдину Україну", та ПШЕНИЧНИЙ В.Г., якого відповідно до Указу Президента України призначено суддею Конституційного Суду України.

Учасники засідання вшанували вставанням пам'ять космонавтів, які загинули в результаті катастрофи американського космічного корабля багаторазового використання "Колумбія".
Вставанням було вшановано пам'ять загиблих під час аварії на шахті імені Дзержинського в Донецькій області.

За плідну роботу групі народних депутатів України було вручено Почесні грамоти та Грамоти Верховної Ради України.

Зі вступним словом у зв'язку з відкриттям третьої сесії до присутніх звернувся Голова Верховної Ради України В.М.ЛИТВИН.

Він охарактеризував завдання, які стоять перед парламентаріями в розпочатому сесійному періоді. Підкреслив важливість для законотворчої роботи політичної стабільності. Закликав до подальшого зміцнення співпраці законодавчої та виконавчої гілок влади. Зазначив, що вкрай важливо продовжувати євроінтеграційний напрям у зовнішній і внутрішній політиці України. "Третя сесія, - сказав В.ЛИТВИН, - повинна принести, окрім конкретних і вагомих, а ще краще - якісно нових - зрушень у законотворчій роботі і кардинальний перегляд кожним з нас свого ставлення до органу, куди нас делегував український народ і за який ми несемо всю повноту відповідальності" (повний текст виступу В.М.ЛИТВИНА - див. в окремому повідомленні в розділі "Новини").

Далі було прийнято Постанову про порядок денний третьої сесії Верховної Ради України четвертого скликання.

Відповідно до регламенту засідань по вівторках відбулося оприлюднення заяв, внесення пропозицій уповноваженими парламентських фракцій і груп.

У виступах порушувалися злободенні життєві питання. В тому числі стосовно поліпшення законотворчого процесу. Зокрема, наголошувалося на необхідності прискорити прийняття змін і доповнень до Закону про протидію легалізації (відмиванню) доходів, здобутих злочинним шляхом.

Зазначалось, що слід удосконалити планування підготовки законопроектів з метою першочергового розгляду оперативно важливих, невідкладних для вирішення першочергових завдань.

Голова постійної делегації Верховної Ради України в Парламентській асамблеї Ради Європи Борис ОЛІЙНИК поінформував народних депутатів про роботу української делегації під час чергової сесії ПАРЄ в Страсбурзі. Розгорнутий звіт делегації, сказав Б.ОЛІЙНИК, найближчими днями буде надано народним депутатам України.

Відбулось обговорення внесеного групою народних депутатів проекту Постанови Верховної Ради України з приводу загрози війни проти Іраку.

Продовжився розгляд законопроектів згідно з порядком денним, ухваленим напередодні Погоджувальною радою голів комітетів, керівників фракцій і груп.

По доповіді заступника державного секретаря Міністерства праці та соціальної політики Олени ГАРЯЧОЇ і співдоповіді голови підкомітету парламентського Комітету з питань соціальної політики та праці Леоніда ВЕРНИГОРИ сесія проаналізувала законопроект щодо внесення змін до Закону України "Про розмір внесків на деякі види загальнообов'язкового державного соціального страхування". Суть поправок полягає в тому, щоб підвищити розмір внесків на таке страхування працівників, які мають зарплату менше 150 грн. до 0,5 відсотка суми оплати праці, що включає основну та додаткову платню, інші заохочувальні й компенсаційні виплати, у т.ч. в натуральній формі, які підлягають обкладанню прибутковим податком з громадян. У чинному законодавстві розмір ставки таких внесків становить 0,25 відсотка. Йшлося про те, що в разі достатнього фінансування з боку держави це сприятиме посиленню соціального захисту малозабезпечених верств населення. Зокрема, підвищить до рівня прожиткового мінімуму допомогу жінкам при народженні дитини, допомогу по безробіттю. З врахуванням деяких зауважень, висловлених у перебігу обговорення, пропонувалося прийняти проект у першому читанні.

Грунтовно обговорювався проект Закону про деякі питання оплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування (по доповіді голови правління Пенсійного фонду Бориса ЗАЙЧУКА та співдоповіді першого заступника голови парламентського Комітету з питань фінансів і банківської діяльності Віктора КАПУСТІНА). Йшлося про внесення змін, насамперед, до законів "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" та "Про фіксований сільськогосподарський податок". Пропонувалося, щоб до сплати згаданого збору було залучено платників сільськогосподарського податку, а також працівників сільськогосподарських підприємств, кооперативів, фермерських господарств, осіб, які надають в оренду належні їм земельні частки (паї), майнові паї. Зрозуміло, що це не стосується пенсіонерів. Зазначалось: водночас з іншими змінами (скажімо, зменшенням ставки фіксованого сільськогосподарського податку; пропозицією, щоб об'єктом оподаткування міг бути об'єкт, не менший мінімального розміру зарплатні), це має поповнити бюджет Пенсійного фонду більш як на 1,3 мільярда грн., дасть змогу поетапно підвищувати пенсії.

У перебігу обговорення було висловлено низку критичних зауважень, до проекту, в т.ч. стосовно самої його концепції - посилення податкового тиску в агропромисловому секторі. Підкреслювалося: законопроект потребує істотного доопрацювання.

На цьому ранкове засідання завершилося.

ПІД ЧАС ВЕЧІРНЬОГО ПЛЕНАРНОГО ЗАСІДАННЯ У ВІВТОРОК, 4 ЛЮТОГО, ТРЕТЯ СЕСІЯ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ ПРОДОВЖИЛА ЗАКОНОТВОРЧУ РОБОТУ.

За скороченою процедурою розглянуто й рекомендовано внести для прийняття рішення в день голосування законопроекти:

- щодо внесення змін до законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Закону України "Про боротьбу з тероризмом" (доповідач - заступник голови Служби безпеки України Володимир ПРИСТАЙКО, співдоповідач - голова підкомітету парламентського Комітету з питань національної безпеки і оборони Володимир СІВКОВИЧ);

- щодо внесення змін до деяких законодавчих актів України (стосовно контролю за експортом, імпортом дисків для лазерних систем зчитування). Доповідав державний секретар Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України Володимир ПЕРШИН, співдоповідав - заступник голови парламентського Комітету з питань економічної політики, управління народним господарством, власності та інвестицій Володимир МАТВЄЄВ. Законопроект викликав чимало серйозних заперечень;

- щодо внесення змін до деяких законів України (стосовно повноважень Державної комісії з цінних паперів та представництва держави в Національному депозитарії). Доповідав голова Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку Олег МОЗГОВИЙ. Співдоповідав голова підкомітету парламентського Комітету з питань економічної політики, управління народним господарством, власності та інвестицій Володимир ЧЕРНЯК;

- щодо внесення змін до Закону України "Про Національну депозитарну системи та особливості електронного обігу цінних паперів в Україні" (стосовно захисту прав акціонерів та забезпечення прозорості фондового ринку). Доповідав голова Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку Олег МОЗГОВИЙ. Співдоповідав голова підкомітету парламентського Комітету з питань економічної політики, управління народним господарством, власності та інвестицій Володимир ЧЕРНЯК;

- щодо внесення змін до деяких законів України (стосовно угод купівлі-продажу цінних паперів відкритих акціонерних товариств). Доповідав голова Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку Олег МОЗГОВИЙ. Співдоповідав перший заступник голови парламентського Комітету з питань фінансів і банківської діяльності Віктор КАПУСТІН;

- щодо внесення зміни до статті 333 Кримінального кодексу України та деяких змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення (стосовно відповідальності в сфері експортного контролю). Доповідав перший заступник голови Державної служби експортного контролю України Олександр ГРИШУТКІН;

- щодо внесення змін до статті 3 Закону України "Про державне оборонне замовлення" (стосовно обмеження монополізму в господарській діяльності). Доповідав державний секретар Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції Володимир ПЕРШИН. Співдоповідав голова підкомітету парламентського Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Андрій ШКІЛЬ.

РОБОТУ В ПЛЕНАРНОМУ РЕЖИМІ ТРЕТЯ СЕСІЯ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ ЧЕТВЕРТОГО СКЛИКАННЯ ПРОДОВЖУЄ 5 ЛЮТОГО, В СЕРЕДУ.