Новини

03 грудня 2021, 18:19

Олександр Корнієнко: Держава робить усе, щоби діти з інвалідністю мали можливості для освіти та розвитку

докладніше
03 грудня 2021, 17:00

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон щодо залучення інвестицій у промисловий сектор економіки шляхом стимулювання створення індустріальних парків

докладніше
03 грудня 2021, 16:31

1 грудня 2021 року відбулося засідання Бюро Парламентської асамблеї ОБСЄ

докладніше
03 грудня 2021, 16:30

З 30 листопада по 3 грудня Верховна Рада України прийняла 9 Законів України

докладніше
03 грудня 2021, 14:38

Комітет з питань молоді і спорту рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо відповідальності за порушення обов'язку інформування про тимчасовий виїзд дитини за межі України

докладніше
03 грудня 2021, 14:15

Комітет з питань економічного розвитку рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект про затвердження Загальнодержавної цільової науково-технічної космічної програми на 2021-2025 роки

докладніше
03 грудня 2021, 13:32

Пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
03 грудня 2021, 13:21

5-6 грудня Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук здійснить візит до Республіки Польща

докладніше
03 грудня 2021, 10:00

Огляд головних тем «Голосу України» від 3 грудня

докладніше
03 грудня 2021, 09:05

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на пленарному засіданні 3 грудня

докладніше
02 грудня 2021, 19:58

Руслан Стефанчук: Пропоную вивести міжпарламентські зв’язки між демократичними державами на якісно новий рівень

докладніше
02 грудня 2021, 16:54

Пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
02 грудня 2021, 16:50

Прийнято Закон "Про внесення змін до додатків № 1 та № 3 до Закону України "Про Державний бюджет України на 2021 рік" щодо надання допомоги застрахованим особам на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2"

докладніше
02 грудня 2021, 16:31

Відбулася презентація фотоекспозиції під назвою «Матері забутих синів», яка створена за ініціативи Асоціації родин зниклих безвісти

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Децентралізація влади
07 лютого 2003, 18:08

Пленарне засідання 7 лютого 2003 року

У П'ЯТНИЦЮ, 7 ЛЮТОГО, ТРЕТЯ СЕСІЯ ВЕРХОВНОЇ РАДИ ПРОДОВЖУВАЛА РОБОТУ В ПЛЕНАРНОМУ РЕЖИМІ.

Ранком було розглянуто низку депутатських запитів до вищих посадових осіб держави. Прийнято рішення щодо направлення запитів.

Далі, відповідно до узгодженого порядку денного, проходив розгляд законопроектів у першому читанні.

З питання стосовно проекту Закону про ратифікацію Європейської хартії регіональних мов або мов меншин доповідав голова Державного комітету у справах національностей та міграції Геннадій МОСКАЛЬ, співдоповідав заступник голови парламентського Комітету з питань європейської інтеграції Роман ЗВАРИЧ.

Йшлося про те, що цю Хартію було розроблено під егідою Ради Європи ще 1992 року. Її підписали 29 держав і 17 з них - ратифікували цей документ. Україна також підписала Хартію в 1995 році і ратифікувала - в 1999 році. Але прийнятий Верховною Радою України закон "Про ратифікацію Європейської хартії регіональних мов або мов меншин" було визнано неконституційним через порушення конституційної процедури підписання закону (рішення Конституційного Суду від 12 липня 2000 року). З врахуванням цього Президент України повторно вніс на розгляд Верховної Ради законопроект про ратифікацію Хартії.

У проекті визначається, що положення цього міжнародного документа мають застосовуватись до мов таких національних меншин України: білоруської, болгарської, гагаузької, грецької, єврейської, кримськотатарської, молдавської, німецької, польської, російської, румунської, словацької та угорської.

Пропонується, щоб Україна стосовно згаданих мов значною мірою застосовувала положення Хартії в галузі освіти, судової влади, у діяльності адміністративних органів та надання публічних послуг, у сфері масової інформації та культурної діяльності, в економічному та соціальному житті тощо.

Відбулося грунтовне обговорення законопроекту. Майже всі промовці сходилися на тому, що він потребує істотного доопрацювання. Деякі положення не врегульовані такою мірою, щоб застерегтись від привілеїв чи обмежень за ознаками етнічного походження, за майновими або іншими ознаками. В межах цієї теми йшлося також про те, щоб приділялося більше уваги становленню і розвиткові української мови. Взагалі вносилась пропозиція, аби цей закон приймався в пакеті законодавчих органів щодо стану застосування державної мови.

Однак дехто з промовців вважав такий підхід "розмінною монетою" політичних протистоянь. Пропонувалось беззастережно прийняти законопроект. Р.ЗВАРИЧ у заключному слові запевнив, що Комітет з питань європейської інтеграції у найближчі два тижні внесе на пленарний розгляд доопрацьовану редакцію проекту. Рішення ухвалюватиметься в день голосування.

Повторно (в новій редакції) сесія розглянула законопроект щодо внесення змін до Закону України "Про захист інформації в автоматизованих системах". Доповідав заступник голови Служби безпеки України Анатолій ГЕРАСИМОВ. Співдоповідав голова підкомітету парламентського Комітету з питань науки і освіти Михайло РАДІОНОВ.

Проектом пропонуються чіткіші норми правового регулювання відносин у сфері захисту телекомунікаційних та інформаційно-телекомунікаційних систем з метою дотримання права власності фізичних і юридичних осіб на інформацію. Визначаються також права доступу до неї, права власника інформації на її захист.

Висловлювалися пропозиції щодо прийняття в першому читанні доопрацьованого законопроекту.
Засідання завершилося дискусією за пунктом порядку денного - "Різне".

Роботу в пленарному режимі Верховна Рада України продовжить у вівторок, 11 лютого. Цього дня в сесійній залі проходитиме черговий День Уряду України з питання "ПРО СТАН ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ В УКРАЇНІ ВСТАНОВЛЕНИХ ЧИННИМ ЗАКОНОДАВСТВОМ СОЦІАЛЬНИХ, ЕКОНОМІЧНИХ, ПРАВОВИХ І КОНСТИТУЦІЙНИХ ГАРАНТІЙ У СФЕРІ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ ТА РЕАБІЛІТАЦІЇ ІНВАЛІДІВ".

10 та 12-14 лютого народні депутати України працюють у парламентських комітетах і депутатських фракціях.