Новини

28 липня 2021, 17:24

Дмитро Разумков: Україна має великий потенціал портової галузі

докладніше
28 липня 2021, 15:03

Дмитро Разумков відвідав Миколаївську обсерваторію

докладніше
28 липня 2021, 14:39

Дмитро Разумков: Ми повинні створювати умови, щоб інвестор приходив до України

докладніше
28 липня 2021, 14:30

Комітет з питань прав людини під час п’ятої сесії працював над законодавчим забезпеченням прав національних меншин у місцях їх компактного проживання та дотриманням прав людини у місцях несвободи

докладніше
28 липня 2021, 13:59

Голова Верховної Ради: Ми повинні розвивати потенціал судноремонтної та суднобудівної галузі України

докладніше
28 липня 2021, 13:08

Оголошено конкурс для дітей до 30-ої річниці Незалежності України

докладніше
28 липня 2021, 11:42

Законотворча робота Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування у період п’ятої сесії була спрямована на боротьбу з пандемією COVID-19 та вирішення нагальних проблем системи охорони здоров’я

докладніше
28 липня 2021, 11:14

У Парламенті розпочали збір підписів народних депутатів за проведення позачергової сесії під час «Кримської платформи» 23 серпня, - Дмитро Разумков

докладніше
28 липня 2021, 10:00

Огляд головних тем «Голосу України» від 28 липня

докладніше
28 липня 2021, 08:00

Голова Верховної Ради України розпочав робочу поїздку до Миколаївської та Одеської областей

докладніше
27 липня 2021, 14:45

Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів за період роботи п’ятої сесії підготував та прийняв рішення по 117 проектах законів і постанов

докладніше
27 липня 2021, 10:30

Комітет з питань економічного розвитку за період п’ятої сесії подав на розгляд Верховної Ради 63 законопроекти

докладніше
27 липня 2021, 09:56

Огляд головних тем «Голосу України» від 27 липня

докладніше
26 липня 2021, 17:40

Протягом п’ятої сесії Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики провів 18 засідань, на яких розглянуто 124 питання

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
10 липня 2010, 21:07

ЗАВЕРШИЛАСЯ ШОСТА СЕСІЯ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ VI СКЛИКАННЯ

Publish

У СУБОТУ, 10 ЛИПНЯ, ЗАВЕРШИЛАСЯ ШОСТА СЕСІЯ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ ШОСТОГО СКЛИКАННЯ.

Голова Верховної Ради України Володимир Литвин на початку ранкового засідання поінформував про результати роботи Верховної Ради на пленарних засіданнях 9 липня.

Головуючий поінформував, що до Верховної Ради надійшло подання Прем'єр-міністра М.Азарова щодо звільнення у зв'язку з переходом на іншу роботу Нестора Шуфрича з посади міністра з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи.

Верховна Рада прийняла відповідну постанову 256 голосами.

Народні депутати продовжили розгляд поправок до законопроекту про всеукраїнський референдум. Парламентарії, зокрема, не підтримали поправок, які стосувалися звуження повноважень Верховної Ради, можливостей винесення на законодавчий референдум питань щодо прийняття чи скасування закону України, а також щодо втрати чинності чи визнання нечинним закону України.

Народні депутати проголосували за продовження пленарного засідання до завершення розгляду всіх питань порядку денного.

Продовживши розгляд поправок, парламентарії вилучили із проекту статтю 16, яка стосувалася всеукраїнського референдуму щодо схвалення нової редакції Конституції України.

Голова Верховної Ради України В.Литвин запропонував керівникам депутатських фракцій провести консультації подальшої організації роботи над законопроектом про всеукраїнський референдум.

В.Литвин поінформував про результати засідання Погоджувальної ради. Голова Верховної Ради зазначив: враховуючи складну ситуацію з законом про всеукраїнський референдум, було прийнято рішення запропонувати Верховній Раді направити законопроект на повторне друге читання і повернутися до його розгляду на першому пленарному тижні наступної сесії.

В.Литвин повідомив, що це рішення стало результатом складної домовленості, оскільки Кабінет Міністрів наполягав на завершенні розгляду законопроекту прийняттям рішення з поверненням до поправок, які не були прийняті. "Вдалося зліпити крихкий компроміс", - сказав він.

Голова Верховної Ради також повідомив, що вдалося досягти компромісу і щодо того, щоб не розглядати сьогодні кадрових питань.

Пропозицію Погоджувальної ради направити законопроект на повторне друге читання і повернутися до його розгляду на першому пленарному тижні наступної сесії народні депутати підтримали 368 голосами.

Верховна Рада усунула неузгодженості в тексті прийнятого 9 липня Закону "Про Національну комісію регулювання ринку комунальних послуг".

Народні депутати включили до порядку денного сесії проект постанови про віднесення міста Обухів Обухівського району Київської області до категорії міст обласного значення і прийняли постанову 382 голосами.

Парламентарії розглянули три законопроекти, які стосувалися внесення змін до чинних законів щодо податкової міліції.

Проект закону про внесення змін до Закону "Про державну податкову службу в Україні" (щодо структури податкової міліції) доповів голова підкомітету Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Василь Грицак. Цим проектом пропонується у складі податкової міліції створити два відокремлені підрозділи. Зокрема, проектом передбачається визначити таку структуру податкової міліції: "Головне управління податкової міліції, Головне слідче управління, Головне управління спеціальних розслідувань, Головне управління великих платників податків, Головне управління внутрішньої безпеки ДПА та підпорядковані йому регіональні підрозділи внутрішньої безпеки при державних податкових адміністраціях в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, управління (відділи) (з місцем дислокації в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі) Головних управлінь Державної податкової адміністрації України".

В.Грицак зазначив, що прийняття законопроекту дозволить суттєво посилити роботу підрозділів податкової міліції, насамперед пов'язаної з викриттям та припиненням протиправної діяльності міжрегіональних організованих злочинних угруповань, притягненням їх організаторів та учасників до реальної відповідальності, та забезпечити максимальне відшкодування завданих державі збитків.

Голова підкомітету повідомив, що Комітет рекомендує парламенту прийняти цей законопроект у першому читанні.

Автор іншого законопроекту, народний депутат Анатолій Гриценко, запропонував скасувати податкову міліцію. А.Гриценко обґрунтував необхідність прийняття закону тим, що Державна податкова адміністрація України є цивільною службою, що не належить до правоохоронних структур. За його словами, належність до її складу податкової міліції є нелогічною. "Ліквідація податкової міліції сприятиме зменшенню кількості та оптимізації структури податкових і правоохоронних органів і, відповідно, зменшенню рівня корупції", - сказав він.

Верховна Рада прийняла за основу законопроект народного депутата В.Грицака. Проекти народних депутатів Є.Геллєра і А.Гриценка були відхилені.

Парламентарії розглянули два законопроекти про внесення змін до Закону "Про запобігання впливу світової фінансової кризи на розвиток будівельної галузі та житлового будівництва" щодо подовження терміну дії заходів підтримки будівництва житла.

Проект, підготовлений групою народних депутатів, доповів заступник голови Комітету з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства та регіональної політики Юрій Сербін.

Альтернативний проект представив народний депутат Юрій Кармазін.

Народні депутати підтримали у першому читанні законопроект, внесений групою народних депутатів-членами Комітету з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства та регіональної політики.

Верховна Рада ратифікувала Конвенцію про запровадження системи реєстрації заповітів із заявою до статті 3 Конвенції: "Згідно з пунктом 1 статті 3 Конвенції національним органом для виконання в Україні функцій, передбачених цією Конвенцією, є Міністерство юстиції України".

Парламентарії включили до порядку денного сесії і розглянули проект закону про внесення змін до Закону України "Про Державний реєстр виборців". Про суть проекту доповів міністр юстиції Олександр Лавринович. Він зазначив, що проект має техніко-технологічний характер і спрямований на забезпечення реалізації виборчих прав громадян України. Законопроектом, зокрема, передбачається врегулювати правові та організаційні засади створення і ведення єдиного Державного реєстру виборців в Україні.

За результатами голосування законопроект був прийнятий за основу 250 голосами.

Народні депутати проголосували за уточнення прийнятої Постанови Про визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Верховної Ради України щодо призначення позачергових виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів".

Підготовлений до другого читання проект закону про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів доповів член Комітету з питань державного будівництва та місцевого самоврядування Олександр Касянюк. Він повідомив, що під час доопрацювання до Комітету надійшло 1336 пропозицій, 7 з яких враховано частково, 100 - редакційно, 1229 - відхилено.

Керівник фракції БЮТ Іван Кириленко заявив, що жодна із поправок фракції БЮТ не підтримана, тому фракція не вважає за доцільне залишатися у сесійній залі і на знак протесту покидає сесійне засідання Верховної Ради.

Народні депутати приступили до розгляду поправок до законопроекту.

Верховна Рада прийняла законопроект у другому читанні та в цілому.

Голова Верховної Ради України Володимир Литвин підвів підсумки роботи парламенту під час шостої сесії та оголосив шосту сесію Верховної Ради України шостого скликання закритою.

Наступна, сьома сесія Верховної Ради України шостого скликання відкриється у вівторок, 7 вересня 2010 року.