Новини

19 січня 2022, 17:31

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки рекомендує Верховній Раді прийняти у другому читанні та в цілому законопроект щодо уточнення завдань та основ підготовки і ведення національного спротиву

докладніше
19 січня 2022, 17:02

Комітет з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України рекомендує прийняти за основу та в цілому законопроект щодо вдосконалення електронної форми документообігу у Верховній Раді

докладніше
19 січня 2022, 16:18

Комітет з питань цифрової трансформації затвердив пропозиції до порядку денного сьомої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання

докладніше
19 січня 2022, 15:25

Віцеспікерка Олена Кондратюк привітала Роберту Мецолу з обранням на посаду Президента Європейського Парламенту

докладніше
19 січня 2022, 10:00

Огляд головних тем «Голосу України» від 19 січня

докладніше
18 січня 2022, 15:13

Комітет з питань антикорупційної політики розглянув ряд законопроектів щодо відповідності вимогам антикорупційного законодавства

докладніше
18 січня 2022, 13:09

Руслан Стефанчук привітав Роберту Мецолу з обранням на посаду Президента Європейського Парламенту

докладніше
18 січня 2022, 10:20

Голова Комітету з питань інтеграції України до ЄС Іванна Климпуш-Цинцадзе виступила на позачерговому спільному засіданні Комітету із закордонних справ та Підкомітету з питань безпеки і оборони Європейського Парламенту

докладніше
18 січня 2022, 10:00

Огляд головних тем «Голосу України» від 18 січня

докладніше
17 січня 2022, 17:14

Голова Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко провів зустріч з Надзвичайним і Повноважним Послом Грузії в Україні Георгієм Закарашвілі

докладніше
17 січня 2022, 16:30

У Парламенті відбулася урочиста церемонія відкриття стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

докладніше
17 січня 2022, 14:45

Комітет з питань економічного розвитку протягом 2021 року опрацював близько 100 проектів законів і постанов

докладніше
16 січня 2022, 08:00

Звернення Голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука з нагоди Дня пам'яті захисників Донецького аеропорту

докладніше
15 січня 2022, 09:00

У Верховній Раді України пройшли урочисті заходи з нагоди 30-річчя створення Управління державної охорони України

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Децентралізація влади
21 листопада 2003, 16:27

Пленарне засідання 21 листопада 2003 року

Ранком, відкривши засідання, Голова Верховної Ради Володимир ЛИТВИН поінформував народних депутатів про зміни в персональному складі парламентських фракцій i груп, зокрема про вихід народного депутата Олександра Карпова з фракції Народно-демократичної партії.

Відбулось оприлюднення депутатських запитів, виступи народних депутатів. Далі сесія розглядала законопроекти за скороченою процедурою.

По доповіді заступника фінансів Сергія Мацакарія і співдоповіді члена парламентського Комітету з питань економічної політики, управління народним господарством, власності та інвестицій Пилипа Буждигана розглядався проект закону "Про внесення змін до деяких законів України щодо державного регулювання обігу дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння". Ним, зокрема пропонується вилучити норму, відповідно до якої до функцій управління органів виконавчої влади, а саме міністерства фінансів України, у сфері видобутку, виробництва, використання, зберігання дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння тощо, належать формування і використання золотого запасу України.

Законопроектом пропонується встановити, що порядок і умови зберігання, а також порядок реалізації цінних паперів, ювелірних та інших побутових виробів із золота, срібла, платини і металів платинової групи, дорогоцінних каменів і перлів, а також лому і окремих частин таких виробів, на яке накладено арешт, визначаються Національним банком України разом з міністерством фінансів.

Документом також пропонується встановити, що Національний банк України є не єдиним зберігачем державного золотовалютного запасу, а також дорогоцінних металів, дорогоцінних каменів, інших коштовностей. Та крім того, Національний банк є зберігачем не тільки тих коштовностей, що належать державі.

Доповідач і співдоповідач рекомендували народним депутатам підтримати позиції уряду і профільного Комітету про прийняття законопроекту за основу з урахуванням пропозицій та зауважень під час підготовки до другого читання.

Далі народні депутати розглянули проект закону про внесення змін до Закону України "Про електроенергетику" щодо захисту енергооб'єктів.

Доповідав з цього питання перший заступник міністра палива та енергетики Анатолій Татаринов. Законопроектом пропонується доповнити Закон України "Про електроенергетику" ст.19.1 щодо встановлення особливого режиму охорони на території забороненої та контрольованої зони гідроелектротехнічних споруд, який полягатиме у тому, що на території забороненої зони та контрольованої зони гідроелектротехнічних споруд доступ сторонніх осіб та всіх видів транспорту можливий лише в порядку, встановленому власником гідротехнічних споруд або уповноваженим ним органом.

Крім того, зазначеним проектом Закону України передбачено надати законодавче визначення таким термінам, як "заборонена зона гідроелектротехнічних споруд", "контрольована зона гідроелектротехнічних споруд" та "особливо важливі об'єкти електроенергетики". Законодавче визначення вищезгаданих термінів сприятиме однозначному їх розумінню для забезпечення надійного захисту енергооб'єктів, розташованих на цих територіях.

Кінцевою метою, яку планується досягти реалізацією цього закону, за словами доповідача, є забезпечення надійної охорону гідроелектротехнічних споруд від терористичних та інших злочинних посягань.

У запитаннях до доповідача народні депутати цікавилися, чи не призведе прийняття цього закону до додаткових бюджетних витрат, які можуть вплинути на собівартість електроенергії, чи вдасться врегулювати всі питання, пов'язані з землекористуванням.

Доповідач зазначив, що всі ці питання будуть врегульовані з прийняттям закону.

На пропозицію уряду і профільного Комітету законопроект рекомендовано парламенту прийняти за основу і в цілому.

За скороченою процедурою сесія розглянула й рекомендувала внести на голосування щодо подальшої роботи над ними законопроекти:

- про внесення змін до Закону України "Про охорону праці". Доповідав міністр праці та соціальної політики Михайло Папієв, співдоповідав - Голова парламентського Комітету з питань соціальної політики та праці Василь Хара;

- про внесення змін до Закону України "Про перелік об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації" (щодо вилучення з цього переліку Кременчуцького заводу залізобетонних шпал). Доповідав - член Комітету з питань економічної політики, управління народним господарством, власності та інвестицій Пилип Буждиган;

- про сільськогосподарську дорадчу діяльність. Доповідав - один із авторів законопроекту народний депутат Михайло Зубець, співдоповідав - від Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин народний депутат Василь Калінчук.

Народні депутати також розглянули і обговорили проект постанови про затвердження Державної програми розвитку інноваційних напрямів індустрії моди до 2010 року.

Рішення щодо розглянутих і обговорених у п'ятницю законопроектів будуть прийняті Верховною Радою у дні голосувань.

Наприкінці ранкового засідання відбулися виступи народних депутатів за розділом порядку денного - "Різне". На цьому пленарне засідання завершилось.

ЧЕРГОВЕ ПЛЕНАРНЕ ЗАСІДАННЯ ВІДБУДЕТЬСЯ 25 ЛИСТОПАДА. НАСТУПНОГО ТИЖНЯ ВЕРХОВНА РАДА ПРАЦЮВАТИМЕ В ПЛЕНАРНОМУ РЕЖИМІ.