Новини

29 листопада 2021, 17:02

Держбюджет, "Дія Сity", "ресурсний" законопроєкт: що планує розглянути Рада цього тижня

докладніше
29 листопада 2021, 15:15

Комітет з питань екологічної політики та природокористування рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо вдосконалення процедури оцінки впливу на довкілля

докладніше
29 листопада 2021, 14:58

Освіта, медицина та Збройні сили України мають бути профінансовані в повному обсязі у Держбюджеті-2022, як це передбачено законодавством, - Заступниця Голови Верховної Ради Олена Кондратюк

докладніше
29 листопада 2021, 14:52

Руслан Стефанчук: За два тижні у Центрі вакцинації в готелі «Національний» вакцинувалося 1555 осіб

докладніше
29 листопада 2021, 14:48

Руслан Стефанчук розповів про пріоритетні законопроєкти цього пленарного тижня

докладніше
29 листопада 2021, 13:56

Ініційований Верховною Радою Всеукраїнський референдум 1 грудня 1991 року – це справжній приклад народовладдя, - Заступниця Голови Парламенту Олена Кондратюк

докладніше
29 листопада 2021, 13:47

У Парламенті почнуть обговорення тексту змін до Конституції в частині децентралізації

докладніше
29 листопада 2021, 13:34

На п’ятницю заплановано перше засідання робочої групи з удосконалення Регламенту Верховної Ради України

докладніше
29 листопада 2021, 12:32

Комітет з питань молоді і спорту рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо сприяння формуванню відповідального батьківства

докладніше
29 листопада 2021, 12:20

Засідання Погоджувальної ради депутатських фракцій (депутатських груп) (відео)

докладніше
27 листопада 2021, 18:05

Руслан Стефанчук вшанував пам'ять жертв голодоморів в Україні

докладніше
27 листопада 2021, 08:30

Звернення Голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука з нагоди Дня пам’яті жертв голодоморів

докладніше
26 листопада 2021, 17:00

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон «Про заходи, спрямовані на подолання кризових явищ та забезпечення фінансової стабільності на ринку природного газу»

докладніше
26 листопада 2021, 16:30

Підкомітет з питань національної та культурної пам‘яті Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики розглянув понад тисячу пропозицій до проекту Постанови про відзначення пам'ятних дат і ювілеїв у 2022-2023 роках

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Децентралізація влади
27 грудня 2002, 17:32

Пленарне засідання 27 грудня 2002 року

У П'ЯТНИЦЮ, 27 ГРУДНЯ, ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ ПРОДОВЖУВАЛА РОБОТУ В ПЛЕНАРНОМУ РЕЖИМІ.

Зранку відбулися розгляд та голосування депутатських запитів до вищих посадовців держави.
Головуючий оприлюднив зміни в персональному складі парламентських фракцій і груп.
Було внесено пропозицію щодо роботи нинішнього дня в режимі прийняття рішень. Сесія підтримала пропозицію.

Відбулася вступна ранкова дискусія. У виступах приверталась увага до проблем аграрного сектора, охорони довкілля, приватизаційного процесу, оплати праці, дотримання законодавства правоохоронними органами тощо.

За підсумками розмови, в порядку невідкладності, було прийнято в цілому Закон про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2002 рік" (щодо повернення боргів шахтарям).

Сесія заслухала інформацію Міністерства внутрішніх справ України та Генеральної прокуратури України стосовно інциденту з народним депутатом ВОЛИНЦЕМ М.Я. під час засідання місцевого Голосіївського районного суду міста Києва 25 грудня 2002 року. Йшлося про протиправні дії працівників правоохоронних органів у перебігу судового розгляду в справі учасників пікетування урядових будинків у березні минулого року.

Інформацію було взято до відома. Відповідному парламентському комітетові доручено проконтролювати хід розслідування зазначеного факту, щоб у подальшому повернутися до питання.

Голова Верховної Ради Володимир ЛИТВИН у короткому прикінцевому слові оприлюднив підсумки парламентського року, що минає.

Він, зокрема, сказав, що в 2002 році Верховна Рада України четвертого скликання, яка розпочала свою роботу 14 травня, працювала у режимі пленарних засідань 67 днів. За цей час проведено 98 ранкових і вечірніх пленарних засідань, на яких розглянуто понад 500 питань. Всього за рік, що минає, Верховною Радою прийнято рішення стосовно 403 законопроектів, з яких прийнято або підтверджено в цілому як закони України - 145, ще 77 законопроектів прийнято за основу для їх підготовки на друге читання. Переважну більшість прийнятих законів (98) введено в дію, з них 13 - у новій чи оновленій редакції, включаючи Митний кодекс України, 52 - про ратифікацію міжнародних договорів і угод.

З 58 законопроектів, визначених Президентом України для невідкладного розгляду Верховною Радою України, розглянуто 28, з них схвалено в цілому як закони України - 10, ще 6 - направлено для підготовки до другого читання.

Найбільше з розглянутих законопроектів підготовлено в комітетах: з питань фінансів і банківської діяльності - 60, з питань економічної політики, управління народним господарством, власності та інвестицій - 36, з питань соціальної політики та праці - 32. Переважну більшість ратифікованих міжнародних договорів і угод (29) підготовлено Комітетом у закордонних справах.

За період другої сесії, роботу якої ще не завершено, прийнято 109 законів, з них 49 - за проектами, ініційованими Кабінетом Міністрів України, 34 - народними депутатами, 25 - Президентом, 1 - Національним банком України. Ухвалено Державний бюджет України на 2003 рік, Закон України "Про встановлення розміру мінімальної заробітної плати на 2003 рік".

Голова Верховної Ради України Володимир ЛИТВИН подякував усім за роботу, привітав з наступним Новим роком і Різдвяними святами, побажав усім благополуччя , щастя, здоров'я.
Було оголошено, що в наступні два тижні народні депутати працюють у комітетах, депутатських фракціях і групах, у виборчих округах.

На цьому пленарне засідання завершилось.

Згідно з ухваленим Розкладом засідань Верховної Ради, 13 січня, в понеділок, з 15-ї години в сесійній залі відбудуться парламентські слухання на тему: "ПРО ДОТРИМАННЯ ВИМОГ ПРИРОДООХОРОННОГО ЗАКОНОДАВСТВА УКРАЇНИ".

У рамках ранкового пленарного засідання у вівторок, 14 січня, відбудеться День Уряду України з порядком денним: "ПРО ЗАХОДИ КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ ЩОДО ВИКОНАННЯ ЗАКОНОДАВСТВА ПРО МІНІМІЗАЦІЮ ЗБИТКІВ ВІД РУЙНІВНОЇ ДІЇ ПАВОДКІВ І ПОВЕНЕЙ, ЗАХИСТУ НАСЕЛЕНИХ ПУНКТІВ, НАРОДНОГОСПОДАРСЬКИХ ОБ'ЄКТІВ І ЗЕМЕЛЬ ВІД ШКІДЛИВОЇ ДІЇ ВОД". Під час вечірнього засідання продовжиться законотворча робота.