Новини

29 листопада 2021, 17:02

Держбюджет, "Дія Сity", "ресурсний" законопроєкт: що планує розглянути Рада цього тижня

докладніше
29 листопада 2021, 15:15

Комітет з питань екологічної політики та природокористування рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо вдосконалення процедури оцінки впливу на довкілля

докладніше
29 листопада 2021, 14:58

Освіта, медицина та Збройні сили України мають бути профінансовані в повному обсязі у Держбюджеті-2022, як це передбачено законодавством, - Заступниця Голови Верховної Ради Олена Кондратюк

докладніше
29 листопада 2021, 14:52

Руслан Стефанчук: За два тижні у Центрі вакцинації в готелі «Національний» вакцинувалося 1555 осіб

докладніше
29 листопада 2021, 14:48

Руслан Стефанчук розповів про пріоритетні законопроєкти цього пленарного тижня

докладніше
29 листопада 2021, 13:56

Ініційований Верховною Радою Всеукраїнський референдум 1 грудня 1991 року – це справжній приклад народовладдя, - Заступниця Голови Парламенту Олена Кондратюк

докладніше
29 листопада 2021, 13:47

У Парламенті почнуть обговорення тексту змін до Конституції в частині децентралізації

докладніше
29 листопада 2021, 13:34

На п’ятницю заплановано перше засідання робочої групи з удосконалення Регламенту Верховної Ради України

докладніше
29 листопада 2021, 12:32

Комітет з питань молоді і спорту рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо сприяння формуванню відповідального батьківства

докладніше
29 листопада 2021, 12:20

Засідання Погоджувальної ради депутатських фракцій (депутатських груп) (відео)

докладніше
27 листопада 2021, 18:05

Руслан Стефанчук вшанував пам'ять жертв голодоморів в Україні

докладніше
27 листопада 2021, 08:30

Звернення Голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука з нагоди Дня пам’яті жертв голодоморів

докладніше
26 листопада 2021, 17:00

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон «Про заходи, спрямовані на подолання кризових явищ та забезпечення фінансової стабільності на ринку природного газу»

докладніше
26 листопада 2021, 16:30

Підкомітет з питань національної та культурної пам‘яті Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики розглянув понад тисячу пропозицій до проекту Постанови про відзначення пам'ятних дат і ювілеїв у 2022-2023 роках

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Децентралізація влади
29 листопада 2002, 17:24

Пленарне засідання 29 листопада 2002 року

У П'ЯТНИЦЮ, 29 ЛИСТОПАДА, ЗАВЕРШИВСЯ ЧЕРГОВИЙ ПЛЕНАРНИЙ ТИЖДЕНЬ ДРУГОЇ СЕСІЇ ВЕРХОВНОЇ РАДИ ЧЕТВЕРТОГО СКЛИКАННЯ.
На початку засідання відбулося голосування про направлення вищим посадовим особам держави депутатських запитів. Було оприлюднено зміни в персональному складі фракцій і груп, оголошено про створення міжфракційного депутатського об'єднання "Нове покоління". Далі народні депутати розглядали законопроекти в першому читанні.

По доповіді державного секретаря Міністерства палива та енергетики України Володимира ЛУШКІНА та співдоповіді голови підкомітету парламентського Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Віктора ТУМАНОВА було проаналізовано законопроект щодо внесення зміни до статті 43 Гірничого закону України. Мета зміни - спростити процедуру надання пільг шахтарям стосовно забезпечення їх вугіллям для побутових потреб. Пропонований механізм спрощення не було підтримано. Фахівці профільного комітету, про що сказав В.ТУМАНОВ, внесли свою пропозицію. Переважала думка щодо необхідності доопрацювати законопроект.

За скороченою процедурою сесія розглянула й рекомендувала внести на голосування про взяття за основу такі законопроекти: щодо внесення змін до Закону України "Про єдиний збір, який справляється у пунктах пропуску через державний кордон України"; щодо внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Закону України "Про обіг векселів в Україні"; щодо внесення змін до Закону України "Про аудиторську діяльність".

Народні депутати заслухали звіт голови Комітету Верховної Ради України з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією Володимира Стретовича, доповіді міністра внутрішніх справ України Юрія СМИРНОВА та голови Служби безпеки України Володимира РАДЧЕНКА про стан боротьби з організованою злочинністю.

Доповідачі відповіли на запитання народних депутатів. Відбулося обговорення звіту і доповідей.
Мав слово голова Координаційного комітету по боротьбі з корупцією і організованою злочинністю при Президентові України Михайло ПОТЕБЕНЬКО.

Зазначалося, що криміногенна обстановка в країні залишається складною і напруженою. Постійно зростає кількість злочинів, пов'язаних із наркотиками, торгівлею людьми. Однією з найсерйозніших проблем стала економічна злочинність, в механізмі якої задіяно офшорні компанії, іноземні фінансово-банківські установи. Набули поширення злочини з легалізації (відмивання) незаконно одержаних коштів і майна. Розкрадаються кошти шляхом незаконного відшкодування податку на додану вартість із державного бюджету. Загрозливих розмірів набирає корупція в центральних і місцевих органах виконавчої влади.

Серед шляхів подолання криміногенної ситуації називалися: посилення політичної волі до цього з боку вищих посадових осіб держави, удосконалення структури правоохоронних органів та добору кадрів для них, посилення нагляду за дотриманням законодавства, його послідовне й наполегливе вдосконалення.

Комітетові з питань правової політики було доручено продовжити аналіз стану справ у цій галузі, з врахуванням висловлених пропозицій і зауважень підготувати проекти відповідних документів, які має розглянути й ухвалити Верховна Рада.

На цьому пленарне засідання в п'ятницю завершилось.
2-3 та 5-6 грудня народні депутати працюють у комітетах, фракціях і групах.

В пленарному режимі робота продовжиться у середу, 4 грудня. Цього дня в сесійній залі Верховної Ради відбудуться парламентські слухання на тему: "СУСПІЛЬСТВО, ЗМІ (засоби масової інформації), ВЛАДА: СВОБОДА СЛОВА ТА ЦЕНЗУРА В УКРАЇНІ".