Новини

29 травня 2020, 17:00

У парламенті опрацьовують моделі створення дослідницької служби

докладніше
29 травня 2020, 16:30

У Верховній Раді розроблятимуть модель оцінки ефективності застосування законодавства

докладніше
29 травня 2020, 12:00

В Освітньому центрі Верховної Ради України відбудеться парламентська онлайн-конференція з нагоди Міжнародного дня захисту дітей

докладніше
29 травня 2020, 11:00

У Комітеті з питань гуманітарної та інформаційної політики відбулася робоча зустріч щодо функціонування державних кіностудій «Укркінохроніка» та «Національна кінематека України»

докладніше
29 травня 2020, 10:03

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон, направлений на підвищення спроможності системи охорони здоров’я України протидіяти поширенню коронавірусної хвороби

докладніше
28 травня 2020, 16:30

У Верховній Раді України вдосконалюють планування законопроектної роботи

докладніше
28 травня 2020, 15:27

Україну та Австрію ще більше зблизив гуманітарний коридор, - віцеспікерка Олена Кондратюк

докладніше
28 травня 2020, 15:22

Книжки Парламентського видавництва стали лауреатами III Всеукраїнського бібліотечного «Біографічного рейтингу»

докладніше
28 травня 2020, 12:30

Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо соціального захисту населення в період карантину, пов’язаного з запобіганням виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)

докладніше
28 травня 2020, 12:00

Комітет з питань екологічної політики та природокористування підтримав пропозиції до законопроекту про управління відходами

докладніше
28 травня 2020, 10:55

Голова Верховної Ради України вніс зміни до Розпорядження «Про додаткові заходи із попередження виникнення гострої респіраторної хвороби» від 12 березня 2020 року, №151

докладніше
28 травня 2020, 09:46

Огляд головних тем «Голосу України» від 28 травня

докладніше
27 травня 2020, 18:59

Комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування розглянув ряд проблемних питань медичної галузі

докладніше
27 травня 2020, 15:57

Комітет з питань освіти, науки та інновацій рекомендує Верховній Раді відправити на доопрацювання законопроект про покращення соціально-економічного становища студентів

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
02 вересня 2015, 11:57

 Інформаційне управління 

Пленарне засідання 2 вересня 2015 року

У середу, 2 вересня 2015 РОКУ, відбулося чергове засідання третьої сесії Верховної Ради України восьмого скликання


Голова Верховної Ради України В.Гройсман на початку ранкового засідання звернувся до парламентаріїв з закликом зробити висновки з огляду на трагедію, яка сталася 31 серпня 2015 року.


"Я вірю, що більшість народних депутатів здатні професійно виконувати свою роботу. Я хочу, щоб люди довіряли нам, щоб ми продемонстрували нову якість парламентаризму.

Я як Голова Верховної Ради зроблю все від мене залежне для досягнення цієї мети", - наголосив головуючий.

"Невже в країні не вистачає насилля, невже мало смертей", - звернувся В.Гройсман до парламенту. Він закликав народних депутатів поважати один одного й  конструктивно працювати на Україну.

Далі Сергій Березенко, який за рішенням ЦВК від 28 серпня 2015 року оголошений народним депутатом в результаті проміжних виборів, виголосив присягу на вірність українському народу.

В. Гройсман за Регламентом надав 30 хвилин на виступи парламентаріїв.

Голова депутатської фракції Політичної партії "Опозиційний блок" Юрій Бойко наголосив, що на думку фракції, Мінські угоди відкривають шлях до миру в Україні. Натомість, на його думку, парламент має ухвалити всі необхідні закони для їх реалізації.

Член депутатської фракції ПАРТІЇ "БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА" Ірина Луценко зауважила, що "клоунада в українському парламенті завершилася 31 серпня". "Методи, які застосовує Радикальна партія Ляшка, переросли в жахливий теракт. Піар на крові – це їх шлях. Вбивці. Кров на їх совісті. Популізм гірше війни. Я звертаюся до колег і громадянського суспільства . Ми не повинні здаватися. В єдності наша сила, тож закликаю усі здорові сили до єдності!" – сказала парламентарій.

Заступник голови депутатської фракції Політичної партії "Об'єднання "САМОПОМІЧ" Єгор Соболєв запропонував відновити коаліцію "Європейська Україна"  і закликав припинити шукати недостатні для прийняття важливих для країни рішень голоси в Опозиційному блоці, не імітувати діяльність і ухвалювати добрі рішення не лише на папері, а й реалізовувати їх."Українське суспільство вже не зупинити. Тож потрібно принаймні не заважати йому змінювати країну", - зазначив парламентарій.

Член депутатської фракції ПАРТІЇ "БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА"  Оксана Юринець звернулася до народних депутатів з такими словами: "Історії потрібен згусток волі. Робіть свою  роботу без піару, й люди оцінять. Не позбавляйте країну майбутнього, схаменіться, будьте відповідальними. Майбутнє належить оптимістам," – сказала промовець.

Голова депутатської фракції Радикальної партії Олег Ляшко оголосив про вихід фракції з парламентської коаліції й перехід в опозицію до влади. За його словами, теракт 31 серпня був організований спецслужбами з метою відволікти увагу людей від того, що відбувалося в парламенті – від процесу внесення  під диктовку Кремля змін до Конституції України.

Голова Верховної Ради закликав політиків говорити людям правду.

Парламентарії  хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих молодих хлопців під стінами парламенту 31 серпня.

Головуючий вніс на розгляд проекти постанов №2112а та №2545а щодо дострокового припинення повноважень народних депутатів  М.Гвоздьова та Р.Насірова у зв'язку з їх переходом на іншу роботу.

Законопроекти було ухвалено 269 та 268 голосами відповідно.

Голова Комітету з питань науки і освіти Лілія Гриневич доповіла проект Постанови «Про проведення парламентських слухань на тему: "Правове забезпечення реформи освіти в Україні" №2438 а.

Народний депутат закликала парламентаріїв повернутися обличчям до освіти. За її словами, національна безпека країни створюється не лише на фронті,   а й в навчальних закладах. "Освіта – стратегічний ресурс цивілізованості держави", - наголосила доповідач.

Законопроект був підтриманий 247 голосами.

Проекти законів №0045, №0046 та №0047 щодо ратифікації договорів  між Україною та Республікою Сенегал доповів заступник міністра юстиції України  Сергій Пєтухов. Співдоповідач – голова Комітету в закордонних справах Ганна Гопко зазначила про цілковиту підтримку законопроектів, які парламент прийняв без застережень.

Верховна Рада України ухвалила Закон «Про приєднання до Протоколу поправок до Конвенції про Міжнародну гідрографічну організацію» №0050.

Закон «Про ратифікацію Договору (у формі обміну нотами) між Урядом України та Урядом Японії про надання кредиту для реалізації проекту модернізації Бортницької станції очистки стічних вод у рамках реалізації проекту «Реконструкція споруд очистки стічних каналізаційних вод і будівництво технологічної лінії по обробці та утилізації осадів Бортницької станції аерації» доповіла міністр фінансів України Наталія Енн Яресько. За її словами, зокрема йдеться про 108 млрд японських йєн , що становить 900 млн американських доларів під 0,1 відсотка терміном на 30 років на модернізацію зазначеного об'єкта.

Доповідач зазначила, що документ підлягає ратифікації Верховною Радою України, його виконання зумовлює тимчасові зміни і в Податковому, і в Митному кодексі України щодо звільнення від оподаткування кредитора японських підрядників, консультантів, тощо.

Народні депутати висловили свої думки й зауваження до законопроекту.

Документ був ухвалений 265 голосами.

Насамкінець Перший заступник Голови Верховної Ради Андрій Парубій оголосив про створення у Верховній Раді України восьмого скликання міжфракційного депутатського об'єднання "Україна спортивна", керівником якого обрано народного депутата Герегу Олександра Володимировича, а також про виключення зі складу депутатської фракції політичної партії "Самопоміч" народних депутатів Ганни Гопко, Остапа Єднака, Павла Кишкаря, Віктора Кривенка, Вікторії Пташник.

Головуючий оголосив засідання Верховної Ради України закритим.

Наступне засідання відбудеться завтра о 10 годині