Новини

03 грудня 2021, 18:19

Олександр Корнієнко: Держава робить усе, щоби діти з інвалідністю мали можливості для освіти та розвитку

докладніше
03 грудня 2021, 17:00

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон щодо залучення інвестицій у промисловий сектор економіки шляхом стимулювання створення індустріальних парків

докладніше
03 грудня 2021, 16:31

1 грудня 2021 року відбулося засідання Бюро Парламентської асамблеї ОБСЄ

докладніше
03 грудня 2021, 16:30

З 30 листопада по 3 грудня Верховна Рада України прийняла 9 Законів України

докладніше
03 грудня 2021, 14:38

Комітет з питань молоді і спорту рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо відповідальності за порушення обов'язку інформування про тимчасовий виїзд дитини за межі України

докладніше
03 грудня 2021, 14:15

Комітет з питань економічного розвитку рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект про затвердження Загальнодержавної цільової науково-технічної космічної програми на 2021-2025 роки

докладніше
03 грудня 2021, 13:32

Пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
03 грудня 2021, 13:21

5-6 грудня Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук здійснить візит до Республіки Польща

докладніше
03 грудня 2021, 10:00

Огляд головних тем «Голосу України» від 3 грудня

докладніше
03 грудня 2021, 09:05

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на пленарному засіданні 3 грудня

докладніше
02 грудня 2021, 19:58

Руслан Стефанчук: Пропоную вивести міжпарламентські зв’язки між демократичними державами на якісно новий рівень

докладніше
02 грудня 2021, 16:54

Пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
02 грудня 2021, 16:50

Прийнято Закон "Про внесення змін до додатків № 1 та № 3 до Закону України "Про Державний бюджет України на 2021 рік" щодо надання допомоги застрахованим особам на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2"

докладніше
02 грудня 2021, 16:31

Відбулася презентація фотоекспозиції під назвою «Матері забутих синів», яка створена за ініціативи Асоціації родин зниклих безвісти

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Децентралізація влади
04 грудня 2002, 17:25

Парламентські слухання 4 грудня 2002 року

У середу, 4 грудня, в сесiйнiй залi Верховної Ради України вiдбулися парламентськi слухання на тему:

"СУСПIЛЬСТВО, ЗАСОБИ МАСОВОЇ IНФОРМАЦIЇ, ВЛАДА: СВОБОДА СЛОВА I ЦЕНЗУРА В УКРАЇНI".

Слухання проведено згiдно з вiдповiдною Постановою Верховної Ради України вiд 24 жовтня 2002 року.

Слухання вiдкрив заступник Голови Верховної Ради України Олександр ЗIНЧЕНКО.
Доповiдали: голова Комiтету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформації Микола ТОМЕНКО, вiце-прем'єр-міністр України Дмитро ТАБАЧНИК, а також Андрiй ШЕВЧЕНКО - вiд журналiстських та громадських органiзацiй. Вони проаналiзували ситуацiю, яка склалася в Україні в справi забезпечення основних прав i свобод людини й громадянина на отримання неупередженої iнформацiї та гарантування прав журналiста на вiльне виконання ним своїх професiйних обов'язкiв без зовнішнього тиску, без цензури. Зазначалось, що в протилежному разі, без дотримання цієї умови, засоби масової iнформацiї втрачають належнi їм у демократичному суспiльствi функцiї посередника мiж владою та суспiльством, перетворюються на засіб полiтичного манiпулювання.

Наголошувалося на тому, що в нас поки що не створено необхiдних, у тому числi законодавчих, передумов для виконання ЗМI функцiй iнформування, громадської критики й контролю, а також налагодження процесу комунiкацiї мiж усiма складовими суспiльства. Доповiдачi підкреслювали важливiсть i таких причин негараздiв, як недостатня економiчна незалежність ЗМI, недосконале координування iнформацiйного простору з боку органiв державної влади.

Наголошувалося на необхiдностi доопрацювання законодавства в цiй галузi, посилення пiдтримки ЗМI з боку держави. Йшлося про прискорення пiдготовки й прийняття Нацiональної програми розвитку iнформацiйної сфери.

Під час обговорення доповідей мали слово: голова Асоціації вільних журналістів Криму Лілія БУДЖУРОВА; уповноважений Верховної Ради України з прав людини Ніна КАРПАЧОВА; голова Державного комітету інформаційної політики телебачення і радіомовлення Іван ЧИЖ; журналіст телекомпанії Студія "1+1" Євген ГЛІБОВЕЦЬКИЙ; голова Національної спілки письменників України, народний депутат України Володимир ЯВОРІВСЬКИЙ; Генеральний прокурор України Святослав ПІСКУН; від телеканалу "Сімон", м.Харків - Аласанія ЗУРАБ; суддя Верховного Суду України Іван Домбровський; народний депутат України Микола Баграєв (депутатська група "Народний вибір"); народний депутат України Степан ГАВРИШ (депутатська група "Демократичні ініціативи"); голова Національної спілки журналістів України Ігор ЛУБЧЕНКО; виконавчий директор Асоціації мережевих мовників Катерина КОТЕНКО; народний депутат України Сергій ГМИРЯ (фракція КПУ); заступник директора Інституту журналістики Київського Національного університету імені Т.Г.Шевченка Олександр ЧЕКМИШЕВ; головний редактор газети "Голос України" Анатолій ГОРЛОВ; головний редактор газети "Україна-центр" Юхим МАРМЕР (м.Кіровоград); народний депутат України Сергій ШЕВЧУК (фракція Народно-демократичної партії); головний редактор УНІАН Олександр ХАРЧЕНКО; президент Національної телекомпанії України Ігор СТОРОЖУК; член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення України Віктор ПОНЕДІЛКО, народний депутат України Іван БОКИЙ (фракція СПУ); головний редактор газети "Урядовий кур'єр" Михайло СОРОКА; народний депутат України Михайло ПАВЛОВСЬКИЙ (фракція Блоку Юлії Тимошенко); народний депутат України Борис ОЛІЙНИК (фракція КПУ); Роман СКРИПІН - від "Громадського радіо".

Вносилися пропозиції, адресовані Верховній Раді. Зокрема, щодо прийняття Закону про створення системи Суспільного телебачення і радіомовлення, Концепції роздержавлення засобів масової інформації. Пропонувалося вдосконалити чинне законодавство щодо здійснення рекламної діяльності, надання державної підтримки ЗМІ, усунення подвійного ліцензування телерадіоорганізацій, запровадження повідомлювального принципу акредитації тощо.

Правоохоронним органам, зокрема Генеральній прокуратурі та Міністерству внутрішніх справ пропонувалося провести перевірку діяльності службових осіб органів державної влади у сфері регулювання діяльності ЗМІ на предмет відповідності вимогам законодавства стосовно норм Кримінального кодексу України про перешкоджання законній професійній діяльності журналістів.

Вносилися зауваження до проекту Постанови Верховної Ради України щодо нинішніх парламентських слухань.

Заключне слово мав Д.В.ТАБАЧНИК, який запропонував створити робочу групу з напрацювання проектів законодавчих актів, які сприятимуть поліпшенню ситуації в інформаційній сфері.
Підсумки слухань підбив О.О.ЗІНЧЕНКО. Він наголосив на потребі старанніше використовувати для становлення свободи слова й інформації зарубіжний досвід. Водночас, сказав ЗІНЧЕНКО О.О., слід повніше спиратися на власну правову базу галузі, розвивати й удосконалювати її з врахуванням наших вітчизняних реалій. Заступник Голови Верховної Ради закликав посадовців виконавчої влади тісніше співпрацювати з інформаційною сферою. Тоді швидше можна буде напрацювати відповідні базові правові документи. Головуючий подякував присутнім за участь у слуханнях.

Роботу в пленарному режимі Верховна Рада України продовжить у вівторок, 10 грудня. Цього дня в сесійній залі відбудеться черговий День Уряду України. Порядок денний:

"ІНФОРМАЦІЯ КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ ПРО ДІЯЛЬНІСТЬ УРЯДУ ЩОДО РОЗРОБКИ ДЕРЖАВНОЇ СТРАТЕГІЇ ВІДРОДЖЕННЯ І ПІДТРИМКИ ВЛАСНОГО ВИРОБНИЦТВА ТА РОЗВИТКУ ВИСОКИХ НАУКОЄМНИХ КОНКУРЕНТО-СПРОМОЖНИХ ТЕХНОЛОГІЙ: ЕЛЕКТРОННОЇ ГАЛУЗІ, ВИРОБНИЦТВА ТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ (ЛІТАКО-, АВТОМОБІЛЕБУДУВАННЯ ТОЩО), МАШИНО- І ПРИЛАДОБУДУВАННЯ, ЗАСОБІВ СИСТЕМ ІНФОРМАЦІЇ І КЕРУВАННЯ ЗВ'ЯЗКУ (КОМП'ЮТЕРНІ ТЕХНОЛОГІЇ, ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЇ, АВТОНОМНІ СИСТЕМИ ТА РАДІОСИСТЕМИ НАВІГАЦІЇ (НАЗЕМНІ І КОСМІЧНІ), ЕНЕРГОЗБЕРІГАЮЧІ ТЕХНОЛОГІЇ НА ОСНОВІ ФУНКЦІОНАЛЬНОЇ ТА СИЛОВОЇ ЕЛЕКТРОНІКИ ТОЩО ЯК НАЙВАЖЛИВІШОЇ УМОВИ ЗРОСТАННЯ ДОБРОБУТУ НАСЕЛЕННЯ ТА ДОСЯГНЕННЯ УКРАЇНОЮ СТАТУСУ РОЗВИНУТОЇ КРАЇНИ".