Новини

12 травня 2021, 16:50

Комітет з питань правоохоронної діяльності рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо криміналізації контрабанди товарів та підакцизних товарів, а також недостовірного декларування товарів

докладніше
12 травня 2021, 16:39

Комітет з питань освіти, науки та інновацій заслухав інформацію про діяльність Національного фонду досліджень України

докладніше
12 травня 2021, 14:01

Дмитро Разумков: Реакція партнерів України, зокрема Литви, допомогла стабілізувати ситуацію на кордоні нашої держави

докладніше
12 травня 2021, 13:56

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики розглянув законопроекти щодо посилення прав дітей та про підтримку вітчизняного книговидання

докладніше
12 травня 2021, 13:20

Комітет з питань правоохоронної діяльності затвердив кандидатуру представника Верховної Ради до складу комісії з проведення конкурсу на зайняття посади Директора Бюро економічної безпеки

докладніше
12 травня 2021, 09:53

Огляд головних тем «Голосу України» від 12 травня

докладніше
11 травня 2021, 20:40

Руслан Стефанчук: Консультативна рада з питань місцевого самоврядування повинна формувати дієві рішення

докладніше
11 травня 2021, 16:45

Питання спроможності територіальних громад обговорено під час засідання Консультативної ради з питань місцевого самоврядування (відео)

докладніше
11 травня 2021, 16:12

Голова Верховної Ради: Для завершення реформи децентралізації необхідно ухвалити зміни до Конституції

докладніше
11 травня 2021, 15:50

Комітет з питань антикорупційної політики визнав таким, що не відповідає вимогам антикорупційного законодавства, проект Закону «Про території Смарагдової мережі»

докладніше
11 травня 2021, 12:45

Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо обмеження максимального розміру заробітної плати окремих категорій осіб під час дії надзвичайної ситуації

докладніше
11 травня 2021, 10:08

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендує Верховній Раді прийняти в цілому законопроект щодо розширення кола осіб, які можуть претендувати на вступ на державну службу

докладніше
10 травня 2021, 09:00

Дмитро Разумков: Між Парламентом і місцевою владою має бути постійна та ефективна співпраця

докладніше
09 травня 2021, 10:40

Дмитро Разумков: Історію треба вчити, а не підлаштовувати під політичне сьогодення

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
21 жовтня 2013, 16:04

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

За підтримки Комітету у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів у Києві відбувся Х-й щорічний Марш життя та надії "Всім світом проти раку"

 

Захід організовано Національною Асамблеєю інвалідів України спільно з ВГООІ "Разом проти раку" за участі КМГО "Амазонки" та численних організацій зі всіх регіонів України, за підтримки Комітету Верховної Ради у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів, Міністерства соціальної політики України.

Марш було присвячено Всесвітньому місячнику боротьби з онкозахворюваннями, його мета - привернути увагу громадськості до проблем профілактики онкозахворювань, зокрема, захворювання молочної залози. Указом Президента України від 17 січня 2005 року, з метою активізації діяльності із запобігання виникненню і поширенню захворювань на рак молочної залози, привернення уваги суспільства до цієї проблеми, було установлено Всеукраїнський день боротьби з захворюванням на рак молочної залози, який проводиться щорічно 20 жовтня.

Готуючись до Маршу, Комітет у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів акцентував увагу на тому, що здоров'я жінок є найважливішою характеристикою розвитку населення: від нього залежить здоров'я нових поколінь, здоров'я націй. Якщо врахувати тенденцію раку молочної залози до зростання у більшості розвинутих держав світу, то ця хвороба стає не лише медичною, але й соціальною проблемою.

За інформацією Комітету, особливо гостро ця проблема стоїть в Україні, яка за статистикою посідає одне з перших місць у Європі за числом смертності з цієї патології.

Захворюваність і смертність від раку постійно зростають у зв'язку з несприятливою екологічною ситуацією та значним старінням населення. В Україні щороку хворіє на онкопатологію близько160 тисяч людей, біля 100 тисяч з них помирають від цієї хвороби.

Згідно з прогнозами в Україні, загальна кількість онкологічних хворих становитиме до 2010 року - 180 тис.,до 2020 року - понад 200 тис, осіб.

Перше місце серед злоякісних новоутворень у жінок посідає рак молочної залози. В Україні інтенсивність росту захворюваності на рак молочної залози за останні 10 років збільшилась у 2 рази і набуває випереджаючих темпів порівняно з ростом захворюваності на інші форми злоякісних новоутворень.

В Україні від раку молочної залози згідно з Національним канцер-реєстром щороку помирають від 7-8 тисяч осіб. Значну частину померлих становлять жінки працездатного віку.

Комітет звертав увагу і на те, що, незважаючи на певні зусилля з боку органів державної влади, вирішення проблеми раку молочної залози сьогодні знаходиться в занедбаному стані: не налагоджено систему профілактики захворювання, забезпечення раннього виявлення, лікування та реабілітації; відсутня система надання психологічної підтримки та реабілітації жінок у післяопераційний період; потребує вдосконалення система протезування та забезпечення засобами реабілітації жінок хворих на рак молочної залози; є потреба у створенні умов для продовження та покращення якості їх життя, доступу до культурної діяльності, відпочинку, занять фізичною культурою та спортом.

Для реалізації системного і комплексного підходу до вирішення проблеми раку молочної залози, підкреслювали організатори заходу, необхідно: забезпечити безкоштовну діагностику раку молочної залози для жінок в регіонах, включаючи томографію та фінансування безкоштовними ліками (за списком) онкохворих жінок; впровадити рекомендації Парламентських слухань "Онкологічні захворювання в Україні. Проблеми та шляхи їх подолання" (2004 рік) щодо створення центрів психологічної, професійної та соціальної реабілітації та створити мережу центрів реабілітації жінок хворих на рак молочної залози; сприяти запровадженню соціальної реклами щодо профілактики та ранньої діагностики раку молочної залози; внести зміни до Інструкції МСЕК, зокрема у "Списку віднесення населення до груп інвалідності" виділити із групи хворих "загального захворювання" в окрему категорію "онкохворі"; підготувати із залученням громадських організацій інвалідів і подати на розгляд до Уряду Закон "Про захист прав онкохворих"; ввести в штат спеціалізованих медичних закладів посади психологів; внести доповнення в Інструкцію щодо забезпечення інвалідів технічними засобами реабілітації такого змісту: "забезпечувати безкоштовно (за кошти державного бюджету) жінок, які перенесли онкооперацію, спеціальними купальниками; внести зміни до Закону "Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти" в частині розробки окремого порядку по забезпеченню інвалідів протезно-ортопедичними виробами, а саме по забезпеченню жінок первинними післяопераційними протезами та протезами постійного користування.