Новини

21 квітня 2021, 20:59

Руслан Стефанчук: Загострення безпекової ситуації на Сході України вимагає скоординованих дій міжнародного співтовариства

докладніше
21 квітня 2021, 19:00

Головне завдання для влади - зробити все можливе, аби молодь залишалася в Україні, - Дмитро Разумков

докладніше
21 квітня 2021, 16:27

Голова Верховної Ради ознайомився з діяльністю Луцького ремонтного заводу “Мотор”

докладніше
21 квітня 2021, 16:21

У Комітеті з питань фінансів, податкової та митної політики відбувся круглий стіл на тему: "Законодавча підтримка бізнесу під час локдауну"

докладніше
21 квітня 2021, 14:38

Волинський ліцей імені Героїв Небесної Сотні має чим та ким пишатися, - Дмитро Разумков

докладніше
21 квітня 2021, 13:45

На засіданні Бюро Парламентської Асамблеї Організації з безпеки і співробітництва в Європі обговорена діяльність Організації в умовах пандемії, поточна політична та безпекова ситуації в регіоні ОБСЄ

докладніше
21 квітня 2021, 13:38

Дмитро Разумков відвідав “Волинське обласне територіальне медичне об’єднання захисту материнства і дитинства”

докладніше
21 квітня 2021, 11:59

Консультативна рада з питань місцевого самоврядування при Парламенті має сформувати пропозиції, що допоможуть зміцнити фінансову основу регіонів, - Дмитро Разумков

докладніше
21 квітня 2021, 09:46

Огляд головних тем «Голосу України» від 21 квітня

докладніше
21 квітня 2021, 09:19

Голова Верховної Ради України розпочав робочу поїздку до Волинської та Хмельницької областей

докладніше
20 квітня 2021, 18:16

Найбільш значущим для країн Східного Партнерства є питання безпеки і посилення політичного діалогу - теми пленарного засідання 9-ї сесії ПА ЄВРОНЕСТ

докладніше
20 квітня 2021, 16:34

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування провів слухання на тему: "Публічні консультації як інструмент демократії участі. Світові практики та стандарти"

докладніше
20 квітня 2021, 14:17

Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендує Верховній Раді прийняти в цілому проект Закону «Про платіжні послуги»

докладніше
20 квітня 2021, 14:11

Питання безпеки є важливим як для ЄС, так і для країн регіону Східного партнерства, - Дмитро Разумков

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
03 квітня 2013, 14:25

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

У Комітеті з питань культури і духовності відбувся "круглий стіл" на тему: "Роль бібліотек у забезпеченні доступу громадян до інформації та електронного урядування"

 

Учасники заходу обговорили актуальні проблеми розвитку бібліотечно-інформаційної сфери України.

Народні депутати Марія Матіос, Ольга Левченко, Ярослав Федорчук, Володимир Яворівський наголосили на важливій ролі бібліотек у розбудові громадянського суспільства. За словами членів Комітету, першочерговим кроком у цьому напрямі мало б стати створення на базі бібліотек інформаційних і культурних центрів, а також центрів з надання адміністративних послуг, де громадяни матимуть можливість отримати інформацію про діяльність органів державної влади (з електронних джерел у т.ч.) та дізнатись, яким чином можна долучитися до процесу законотворення та впливати на прийняття державних рішень.

Під час обговорення було розглянуто питання впровадження та фінансування існуючих державних цільових програм у бібліотечній сфері, зокрема, Державної цільової національно-культурної програми створення єдиної інформаційної бібліотечної системи "Бібліотека-ХХІ".

Члени Комітету наголошували на важливості поповнення бібліотечних фондів та модернізації публічних бібліотек. У цьому контексті учасники обговорення звернули увагу на необхідність вирішення питання закупівлі інформаційних ресурсів для бібліотек на законодавчому рівні.

Народний депутат Ярослав Федорчук, зокрема, повідомив, що сьогодні готується законопроект щодо внесення змін і доповнень до деяких законодавчих актів стосовно модернізації бібліотек та розвитку бібліотечної справи. За його словами, документ має закріпити на законодавчому рівні правові норми, які сприятимуть модернізації бібліотек, поповненню бібліотечних фондів, в тому числі й документами з рельєфно-крапковим шрифтом для сліпих, пристосуванню бібліотек для користування їхніми послугами людей з особливими потребами тощо. Автор законопроекту закликав представників бібліотечної галузі взяти активну участь у розробці документа.

"Круглий стіл" було проведено спільно з Всеукраїнською громадською організацією "Українська бібліотечна асоціація" за підтримки Програми сприяння Парламенту (ІІ).