Новини

15 лютого 2019, 18:04

А.Парубій: «Не було б України, якби не така підтримка Литви на шляху нашої незалежності і на шляху до Євросоюзу"

докладніше
15 лютого 2019, 17:29

Андрій Парубій взяв участь у церемонії відкриття Порталів Акта проголошення незалежності України та Конституції України у Верховній Раді України

докладніше
15 лютого 2019, 16:50

Андрій Парубій: Втручання Росії у виборчий процес в Україні вже відбувається у всіх сферах

докладніше
15 лютого 2019, 15:37

Андрій Парубій: Цивілізований світ має спільно протистояти російській агресії

докладніше
15 лютого 2019, 15:35

Сироїд: Європа без України не є дійсною. Доки не буде цього розуміння, будемо в небезпеці

докладніше
15 лютого 2019, 15:17

Комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування провів у місті Львів круглий стіл на тему: "Впровадження Закону України "Про співробітництво територіальних громад": стан та перспективи розвитку"

докладніше
15 лютого 2019, 14:24

Андрій Парубій: Закон про мову планується до розгляду у Верховній Раді наступного пленарного тижня, а Виборчий кодекс - протягом поточної сесії

докладніше
15 лютого 2019, 12:19

Андрій Парубій підписав Розпорядження про створення Офісу парламентської реформи

докладніше
15 лютого 2019, 11:29

Андрій Парубій: Ефективна імплементація Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом є основним елементом європейської інтеграції України

докладніше
15 лютого 2019, 11:20

Ганна Гопко: «Заходи до п’ятої річниці Майдану покликані подати сигнали міжнародній спільноті про боротьбу України з російською збройною агресією і обговорити подальші плани у протистоянні викликам та загрозам»

докладніше
15 лютого 2019, 10:04

У Верховній Раді відбулася зустріч народних депутатів з представниками місії Європейської конфедерації профспілок

докладніше
15 лютого 2019, 09:30

Комітет з питань охорони здоров’я закликає ЗМІ активно долучитися до інформування населення про захворюваність на кір

докладніше
15 лютого 2019, 09:25

Огляд головних тем «Голосу України» від 15 лютого

докладніше
14 лютого 2019, 17:53

Народні депутати продовжують опікуватися "Охматдитом"

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
08 грудня 2004, 17:14

Пленарне засідання 8 грудня 2004 року

У СЕРЕДУ, 8 ГРУДНЯ, ВІДБУЛОСЯ ПОЗАЧЕРГОВЕ ПЛЕНАРНЕ ЗАСІДАННЯ ШОСТОЇ СЕСIЇ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ ЧЕТВЕРТОГО СКЛИКАННЯ.

На початку засідання Голова Верховної Ради поінформував про зміни у складі депутатських фракцій і груп, зокрема, про вихід народного депутата Вадима Литвина з фракції „Трудова Україна” і його входження до фракції „Наша Україна”, а також про входження народного депутата В‘ячеслава Дубицького до фракції „Єдина Україна”.

Після обміну думками на пропозицію Голови Верховної Ради на „сигнальне голосування” було поставлено пакет з трьох законопроектів – реєстр.№4180, 3207-1, 6372-д. Воно принесло результат – 398 голосів „за”.

Після цього згідно з домовленостями, а також на вимогу фракцій „Наша Україна” і „Центр” було оголошено перерву. Вона тривала годину.

Після перерви Перший заступник Голови Верховної Ради України Адам Мартинюк поінформував про засідання Погоджувальної ради, яке відбулося під час перерви. Погоджувальна рада прийняла рішення про голосування у пакеті законопроектів реєстр. №№4180, 3207-1 і 6372-д. Але перед тим фракція „Наша Україна” висловила пропозицію перед пакетним голосуванням розв‘язали проблему, пов‘язану із Генеральною прокуратурою.

А.Мартинюк зазначив, що спочатку вирішуватиметься питання щодо Генеральної прокуратури, а після того в пакеті голосуватимуться всі законопроекти.

Далі народні депутати обговорили порядок голосування.

Голова Верховної Ради України Володимир Литвин поінформував про те, що у засіданні Верховної Ради бере участь Президент України Леонід Кучма. Він звернувся до народних депутатів з короткою промовою.

Президент України зазначив, що Україна в своїй новітній історії неодноразово переживала кризове явище, але завжди вистачало політичної волі, розуму для того, щоб знайти єдино правильне рішення, яке, в першу чергу, було підтримано цим залом, а потім знайшло підтримку в суспільстві.

„За останні часи ми неодноразово чули слова, що не повинно бути переможців і переможених, що повинна виграти Україна. Я думаю ще треба додати, щоб ні в якому разі не було принижених.

В цій залі багато депутатів, які пам'ятають як приймалася Конституція. Здавалось, по деяким питанням Конституції взагалі ми ніколи не знайдемо конституційну більшість. Якщо хтось забуває, в тому числі, постатейно голосували, дійсно, про проблеми мови, прапора, герба. Але, знову ж таки і парламент був трошки інший, але Конституція була прийнята”, - зазначив Леонід Кучма.

Президент України поінформував про те, що він прийме відставку Генерального прокурора України.

Леонід Кучма наголосив, що він тоді прийшов в цей зал, коли Конституція була прийнята, і сьогодні прийшов в цей зал з розумінням того, щоб те рішення, яке сьогодні необхідне не якійсь частині парламенту, а країні, буде прийнято.

Перед тим, як приступити до голосування Голова Верховної Ради поінформував про внесені уточнення до закону 6372-Д у зв‘язку з тим, що цей закон приймається сьогодні. Зокрема, у статті 2 частини першої передбачити замість 13 днів 8 днів; у статті 2 частини третьої передбачити замість 8 днів 6 днів; у статті 2 частина чотири, п‘ять передбачити замість 15 і 10 відповідно 10 і 7 днів; у статті 3 частина перша передбачити замість 7 днів 6 днів; у статті 5 частина четверта передбачити замість 10 днів 7 днів.

На голосування для прийняття у пакеті були поставлені законопроекти 4180, 3207-1, 6372-Д. „За” проголосувало 402 народних депутати з 442 зареєстрованих. Проти майже у повному складі проголосувала фракція БЮТ.

Володимир Литвин назвав цей акт актом консолідації, актом примирення і актом, який засвідчує, що Україна єдина, неподільна, соборна. Відповідно до регламенту і процедури Голова Верховної Ради України підписав усі прийняті закони і передав їх для підпису Президентові України.

Після того як Президент України підписав їх прямо у сесійній залі, Президент України і Голова Верховної Ради України продемонстрували підписані документи народним депутатам і гостям Верховної Ради. Підписання документів народні депутати зустріли оплесками.

Після цього у засіданні було оголошено невелику перерву. По її закінченні народні депутати визначалися щодо проектів Постанов про припинення повноважень членів Центральної виборчої комісії та призначення нових членів ЦВК. 399-ма голосами Верховна Рада припинила повноваження членів ЦВК.

Після цього Голова Верховної Ради зачитав прізвища кандидатів, які пропонуються до складу ЦВК. Головуючий запропонував провести рейтингове голосування, у ході якого 15 кандидатів, які наберуть найбільше голосів, будуть внесені в пакет для голосування. Після того новопризначені члени ЦВК складуть перед Верховною Радою присягу, оберуть керівний склад і сьогодні приступлять до виконання обов‘язків.

Володимир Литвин назвав прізвища Бондика Валерія Анатолійовича, Давидовича Ярослава Васильовича, Донченка Юрія Григоровича, Дубовика Сергія Олеговича, Завалевської Валентини Олександрівни, Качура Ігоря Анатолійовича, Ківалова Сергія Васильовича, Князевича Руслана Петровича, Магери Андрія Йосиповича, Охендовського Михайла Володимировича, Райковського Броніслава Станіславовича, Ставнійчук Марини Іванівни, Чупахіна Олександра Михайловича, які працювали у складі ЦВК. До них додалися нові кандидатури Лукаш Олени Леонідівни, Мельника Миколи Івановича, Писаренка Анатолія Аркадійовича, Усенко-Чорної Жанни Іванівни, Шелудька Валерія Євгеновича.

У результаті рейтингового голосування кандидатури Бондика В.А., Ківалова С.В. і Лукаш О.Л. набрали найменшу кількість голосів, кандидатура Охендовського М.В. набрала трохи більше голосів і щодо нього народні депутати провели ще одне голосування, включивши до списку.

За список нових членів ЦВК проголосувало 410 народних депутатів.

Новобрані члени ЦВК склали присягу українському народу при здійсненні своїх повноважень у Центральній виборчій комісії додержуватися Конституції України та законів України, позапартійної позиції, бути чесним, об‘єктивним та неупередженим у вирішенні питань, що належить до повноважень комісії, забезпечувати реалізацію і захист виборчих прав громадян України та права на участь у референдумі.

Народні депутати привітали нових членів ЦВК.

На пропозицію народних депутатів Голова Верховної Ради дав протокольне доручення Уряду на 14 грудня внести проект змін до Закону України „Про Державний бюджет на 2004 рік”, передбачивши відповідне фінансування Центральної виборчої комісії для проведення виборчої компанії.

На завершення Голова Верховної Ради від імені Верховної Ради щиро подякував всім за витримку, за небайдужість українського народу до процесів, які відбувалися в українському суспільстві. Володимир Литвин склав щиру подяку за те, що „у процесі політичного збурення ми не переступили межу, не довели країну до конфлікту” і висловив сподівання, що „сьогодні з прийняттям відповідних рішень у нас в Україні все увійде у нормальне будівниче русло творення, що ми із цього випробування вийшли згуртованими, винісши відповідні уроки. Ще раз щира подяка всім вам за порозуміння, за терпіння, за прагнення знайти компроміс і узгоджене рішення”, - наголосив Голова Верховної Ради України.

На цьому позачергове пленарне засідання Верховної Ради завершилося.

Наступне пленарне засідання відбудеться 14 грудня.