Новини

18 вересня 2019, 18:30

Орієнтовний графік розгляду проекту закону про Державний бюджет України на 2020 рік відповідно до Регламенту Верховної Ради України

докладніше
18 вересня 2019, 18:10

У Комітеті з питань транспорту та інфраструктури відбулася зустріч з представниками Європейського Союзу в Україні

докладніше
18 вересня 2019, 18:02

Комітет з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради розглянув законопроект щодо протидії зловживанням прав народних депутатів у ході законодавчої процедури

докладніше
18 вересня 2019, 17:57

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки прийняв рішення про створення спільної міжфракційної робочої групи з підготовки проекту закону щодо реформування СБУ

докладніше
18 вересня 2019, 16:30

Представники депутатської фракції Політичної партії «Європейська Солідарність» провели особистий прийом громадян

докладніше
18 вересня 2019, 16:00

Комітет з питань свободи слова розглянув питання забезпечення прав акредитованих журналістів і працівників ЗМІ на здійснення професійної діяльності у Верховній Раді України

докладніше
18 вересня 2019, 13:22

Ранкове засідання Верховної Ради

докладніше
18 вересня 2019, 13:10

Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законів України у сфері використання ядерної енергії»

докладніше
18 вересня 2019, 12:52

До Дня безпеки пацієнта українським медикам передали 20 “швидких”

докладніше
18 вересня 2019, 11:30

Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо скорочення переліку видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню»

докладніше
18 вересня 2019, 11:26

Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до Кримінального кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України щодо зменшення тиску на бізнес»

докладніше
18 вересня 2019, 11:20

Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо початку роботи Вищого антикорупційного суду»

докладніше
18 вересня 2019, 10:00

Голова Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова провела зустріч з представниками Міжнародної організації праці

докладніше
18 вересня 2019, 09:32

Огляд головних тем «Голосу України» від 18 вересня

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
Надрукувати Збільшити зону перегляду

Парламентські слухання

11 березня 2009, 17:02

Парламентські слухання 11 березня 2009 року: "Про сучасний стан та перспективи розвитку сільського господарства і харчової промисловості України"

У них взяли участь народні депутати, Міністр аграрної політики Юрій Мельник, представники Української академії аграрних наук, виноробної та харчової промисловості, фермерських господарств, сільськогосподарських кооперативів та інші.

Перший заступник Голови Верховної Ради Олександр Лавринович, відкриваючи слухання, зокрема, зазначив, що "сьогодні в Україні існує багато невирішених питань в сільському господарстві". За його словами, "незалежно від того, чи країна має добрий врожай чи поганий, у нас лишаються невирішеними ті ж самі проблеми, і рівень життя українських громадян в сільській місцевості не покращується".

О.Лавринович звернувся до учасників парламентських слухань з проханням провести плідну розмову, за результатами якої можна було б мати готові пропозиції щодо розв´язання нагальних проблем у сільському господарстві та закликав шукати шляхи "пожвавлення внутрішнього споживчого ринку, аби аграрна галузь стала головною рушійною силою виходу з економічної кризи, в якій сьогодні опинилася держава".

Міністр аграрної політики Ю.Мельник, зокрема, зазначив, що для стабілізації агропромислового комплексу у минулому році збільшено обсяги його державної підтримки, удосконалено та запроваджено нові програми бюджетного фінансування, спеціальні режими оподаткування та низку інших важливих заходів. Це, на його думку, дало змогу забезпечити виробництво основних видів продукції в обсягах, що гарантують продовольчу безпеку держави, потреби внутрішнього ринку сільськогосподарською продукцією, сировиною переробну галузь та наростити експортний потенціал держави.

Водночас, зауважив Ю.Мельник, у поточному році суттєво зменшені обсяги державної фінансової підтримки підприємств аграрного сектора. За рахунок загального та спеціального фонду держбюджету на підтримку передбачено видатки в обсязі 3,8 млрд. грн., що на 2,6 раза менше, ніж минулого року.

Крім того, наголошували аграрії, ситуація в галузі ускладнюється через негативний вплив світової фінансової кризи. А запроваджене декларування оптово - відпускних цін на продовольчі товари посилює диспаритет цін для сільгосптоваровиробників та знижує рівень економічної ефективності діяльності галузі. Майже 42 відсотка підприємств харчової та переробної промисловості завершили минулий рік із збитками на суму 8,2 млрд. гривень.

Представники молочної галузі підкреслювали, що через відсутність належної державної підтримки, продовжується спад виробництва молока, зменшується чисельність поголів'я худоби. Практично призупинилося кредитування аграрного сектора. А це, на їх думку, "вимагає забезпечення реальної підтримки банківської системи шляхом застосування рефінансування, надання стабілізаційних коштів, утримання стабільності національної валюти та прийняття відповідних законодавчих актів".

Зазначені чинники, на думку фермерів, негативно впливають на організацію проведення комплексу весняно - польових робіт та можуть ускладнити виконання завдань та заходів, визначених Державною цільовою програмою розвитку українського села на період до 2015 року, призвести до скорочення обсягів виробництва основних видів сільськогосподарської продукції і погіршення рівня споживання основних продуктів харчування населенням.

Складними, вважають учасники парламентських слухань, залишаються питання формування цін на продовольчі товари. Темпи зростання оптово-відпускних та роздрібних цін (підприємства роздрібної торгівлі) є вищими від закупівельних (виробник). Таким чином, наголошували аграрники, на зростання споживчих цін на продукти харчування впливають переробна галузь, оптова та роздрібна торгівля, а не вартість сировини.

За словами заступника голови Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин С.Рижука, продовжує занепадати соціальна і виробнича інфраструктура сільської місцевості, поглиблюється негативні демографічні тенденції на селі. А соціальні програми для розвитку сільських територій, вважає він, практично вилучені із видатків Державного бюджету.

Враховуючи необхідність вжиття невідкладних заходів щодо комплексного вирішення питань розвитку агропромислового комплексу з метою забезпечення продовольчої безпеки держави, зміцнення національної економіки та мінімізації наслідків впливу фінансової кризи на галузь, учасники парламентських слухань пропонують Верховній Раді прийняти як невідкладний Закон від 4 лютого 2009 року № 922 "Про внесення змін до деяких законів України щодо запобігання негативним наслідкам впливу світової фінансової кризи на розвиток агропромислового комплексу" з урахуванням пропозицій Президента України.

Представники аграрного сектора, рекомендують також парламенту, насамперед, розглянути і прийняти законодавчі акти, котрі спрямовані на забезпечення розвитку агропромислового комплексу та мінімізації впливу фінансової кризи на галузь.

Аграрії вважають, що парламентським комітетам слід прискорити доопрацювання та внести на розгляд законопроекти: "Про державний земельний кадастр", "Про державний земельний іпотечний банк", "Про ринок земель", "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо консервації та агрохімічної паспортизації земель)", "Про відчуження земельних ділянок приватної власності для суспільних потреб та з мотивів суспільної необхідності", "Про внесення змін та доповнень до деяких законодавчих актів України щодо сприяння виробництву та використанню біологічних видів палива".

Крім того, учасники парламентських слухань запропонували Кабінету Міністрів підготувати та подати на розгляд Верховної Ради законопроект про внесення змін до Закону "Про Державний бюджет України на 2009 рік", передбачивши збільшення видатків загального фонду, зокрема на:

підтримку виробництва продукції тваринництва в обсязі 1,6 млрд. грн. та на виконання загальнодержавної в програми селекції в тваринництві та птахівництві на 30 млн. гривень;

часткову компенсацію вартості складної сільськогосподарської техніки вітчизняного виробництва в обсязі 100 млн. грн. та 300 млн. грн. на збільшення видатків загального фонду за програмою "Заходи по операціях фінансового лізингу вітчизняної сільськогосподарської техніки та обладнання";

державну підтримку сільськогосподарської дорадчої служби на суму 10 млн. гривень;

консервацію шахти № 9 державного підприємства "Солотвинський солерудник";

запровадження електронних приладів обліку спирту етилового на державних підприємствах спиртової галузі;

будівництво, реконструкцію та модернізацію тваринницьких комплексів, створення та функціонування сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів для особистих селянських і фермерських господарств, державну підтримку сільськогосподарської дорадчої діяльності, надання суб´єктам господарювання на селі та сільському населенню соціально спрямованих дорадчих послуг тощо.

На думку учасників парламентських слухань, необхідно також розробити та затвердити державну цільову програму підтримки розвитку сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів та розвитку земельних відносин на період до 2015 року і науково-технічну програму із землеустрою сільських територій та сільськогосподарських землекористувань.

Народні депутати вважають, що НБУ та Кабміну необхідно забезпечити першочергове рефінансування комерційних банків, які пролонгують кредити підприємствам агропромислового комплексу.