Новини

16 вересня 2019, 18:10

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки провів круглий стіл на тему: «Законодавче забезпечення реформування та розвитку оборонно-промислового комплексу та реформування системи оборонних закупівель»

докладніше
16 вересня 2019, 16:59

Представники New Leaders Initiative (м. Тбілісі, Грузія) ознайомилися з роботою Українського парламенту

докладніше
16 вересня 2019, 16:10

Заступник голови Комітету з питань бюджету Олександр Трухін провів особистий прийом громадян

докладніше
16 вересня 2019, 12:12

Засідання Погоджувальної ради депутатських фракцій і груп (відео)

докладніше
16 вересня 2019, 12:00

Комітет з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України розглянув проект Постанови про скасування рішення парламенту від 10 вересня

докладніше
16 вересня 2019, 11:18

Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів рекомендував парламенту прийняти за основу законопроект про верифікацію та моніторинг державних виплат (відео)

докладніше
16 вересня 2019, 10:33

«Головне завдання, яке ставить перед собою парламент, - зробити Україну щасливою», - Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков

докладніше
14 вересня 2019, 12:32

«Конструктивні відносини між Україною та Сполученими Штатами Америки зберігатимуться і надалі», - Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков

докладніше
14 вересня 2019, 10:00

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано постанови Верховної Ради про включення до порядку денного другої сесії законопроектів про внесення змін до Конституції України і направлення їх до Конституційного Суду

докладніше
13 вересня 2019, 19:45

«Взаємодія між Україною та Фінляндською Республікою стане ефективнішою», - Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков

докладніше
13 вересня 2019, 15:33

Дмитро Разумков та Мірослав Лайчак обговорили питання подальшої взаємодії Верховної Ради України з ОБСЄ

докладніше
13 вересня 2019, 14:23

Ранкове засідання Верховної Ради (відео)

докладніше
13 вересня 2019, 14:20

Народні депутати схвалили за основу законопроект про зміни до Податкового кодексу щодо єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (відео)

докладніше
13 вересня 2019, 14:02

Народні депутати схвалили за основу проект Закону про внесення змін до законодавства щодо єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (відео)

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
07 березня 2007, 15:05

Голова Верховної Ради України О.Мороз наголошує на необхідності спільної роботи всіх суб'єктів законодавчої ініціативи, у тому числі Президента України, над документами, яких потребує процес завершення політичної реформи

Голова Верховної Ради України Олександр Мороз наголошує на необхідності спільної роботи всіх суб‘єктів законодавчої ініціативи, у тому числі Президента України, над документами, яких потребує процес завершення політичної реформи.

Зокрема, зазначив Голова Верховної Ради України у ході круглого столу на тему: «Конституційний процес в Україні», що проходив у п‘ятницю, 7 березня, який відбувся за участю учасників конституційного процесу 1996-2004 рр., нині у парламенті створено Тимчасову спеціальну комісію, що займатиметься змінами до Основного закону та законами, котрі кореспондуються з Конституцією.

О.Мороз наголосив, що документи, які буде напрацьовано, розглядатимуться потім «за всіма процедурами, які передбачені при розгляді Конституції, і вноситимуться на розгляд парламенту». За словами Голови Верховної Ради України, «це ж стосується і розгляду тих законів, що тісно пов‘язані з Конституцією». О.Мороз підкреслив, що така робота має перспективу при залученні всіх гілок влади. «Я переконаний - ми повинні лише уточнення робити, робити довершений документ, приймати Конституцію для держави, а не на догоду тим чи іншим політикам», - сказав він. При цьому Глава парламенту підкреслив, що готовий звертатися до Президента і Прем‘єр-міністра щодо «всіх некоректних, жорстких речей щодо Конституції».

На думку О.Мороза, «ми повинні виходити з одного принципу все повинно здійснюватись у межах Конституції і відповідно до Конституції». За його словами, «якщо будуть пропонуватися якісь альтернативні шляхи це все авантюри». При цьому він додав, що «якщо ми хочемо мати перспективу, то повинні діяти у межах Конституції».

З іншого боку, наголосив О.Мороз, сьогодні можна констатувати «штучне використання у конституційному праві, у Конституції, у законах, які органічні щодо Конституції», зусилля для того, «аби відстоювати якісь політичні інтереси». Він закликав відійти від цього і знайти шлях, аби усунути політичне протистояння, що виникло зараз. «Переконаний - іншого шляху для країни немає», - підкреслив Глава парламенту.

О.Мороз назвав «абсурдними» теми, що «не будуть здійснюватися» і котрі мусуються деяким політиками, а саме:

- референдум щодо Конституції України;

- дострокові вибори до парламенту (розпуск парламенту);

- дострокові вибори Президента України;

- імпічмент Президента України.

Щодо аргументів, які «нав‘язують важливість зазначеної теми», О.Мороз висловився так: «Це штучно вибудувані проблеми,  щоб обґрунтувати підстави, аби вести гостру дискусію».

Він також піддав різкій критиці тезу про те, що баланс влади зруйнований, як такий, що «не витримує ніякої критики». Голова Верховної Ради України наголосив, що сьогодні баланс між гілками влади парламентом, Кабінетом Міністрів і Президентом України «є кращим, ніж це було раніше». На доведення своїх слів він навів те, що за результатами роботи 2-ї сесії парламенту прийнято 138 законів, з них 108 законів прийнято «кваліфікованою конституційною більшістю».

 О.Мороз також відкинув тезу про те, що нібито у Президента відбираються повноваження. «Здійснюються приведені у відповідність до Конституції правовідносини, найперше у вищих ешелонах влади. Це приведення у відповідність, а не відбирання повноважень».

На його думку, стратегічним напрямком є продовження політреформи, яке повинно бути реалізовано у змінах до Конституції щодо місцевого самоврядування, надання органам місцевого самоврядування вищого статусу, прав, можливостей фінансових організаційних, економічних, для того, щоб вони могли справді могли бути повноважними представниками влади від народу.

О.Мороз назвав «не зовсім коректним» шлях, яким кілька кроків зробив Президент України, створивши за своєю ініціативою конституційну комісію.

Він також поінформував, що сьогодні Конституційний Суд прийняв до розгляду документ, «над яким проведено багато роботи, щоб зробити, аби юрисдикція конкретного закону поширювалася на конкретну територію».

Головуючий на круглому столі Борис Олійник наголосив, що «ми вже дійшли до тієї до тієї риски, біля якої маємо усвідомити, що Україна у нас одна, а якщо і не всі ми її діти, то принаймні громадяни, і що саме українець подарував світові першу Конституцію, що ми нащадки Пилипа Орлика, а не, пробачте, Пилипа з конопель». Він закликав до плідної роботи, закликавши бути «свідомими того, що Україна у нас одна». Цю ж думку підтримав і на завершення свого виступу Голова Верховної Ради України О.Мороз.

* * *