Новини

20 лютого 2020, 19:03

У Книжковому клубі Верховної Ради України презентовано книжку "(Не)відомі українці, які змінили історію"

докладніше
20 лютого 2020, 18:01

Пленарні засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
20 лютого 2020, 15:33

До Міжнародного дня рідної мови Національний музей літератури України презентував фотовиставку «Українська мова: від заборон до утвердження»

докладніше
20 лютого 2020, 14:54

До Міжнародного дня рідкісних захворювань, який у світі відзначають в останній день лютого, у Верховній Раді України розгорнуто одноденну фотовиставку «Зірки на підтримку орфанних»

докладніше
20 лютого 2020, 14:43

Відбулася презентація фотовиставки «Вихід до Світла. Історії 40 Не святих»

докладніше
20 лютого 2020, 14:00

Комітет з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України розглянув законопроект про внесення змін до Регламенту щодо підстав для відсутності народного депутата на пленарних засіданнях або засіданнях комітетів

докладніше
20 лютого 2020, 13:46

Комітет з питань антикорупційної політики заслухав голову НАЗК про перебіг перезавантаження органу та хід виконання законодавства щодо викривачів корупції

докладніше
20 лютого 2020, 12:28

Комітет з питань молоді і спорту рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо запровадження державної допомоги дитині на майбутнє

докладніше
20 лютого 2020, 10:50

Комітет з питань інтеграції України з Європейським Союзом розглянув низку законопроектів на відповідність їхніх положень законодавству ЄС, міжнародно-правовим зобов’язанням України в рамках Угоди про асоціацію

докладніше
20 лютого 2020, 10:40

Пам’ятаємо Героїв Небесної Сотні!

докладніше
20 лютого 2020, 09:08

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки заслухав інформацію щодо подій, що сталися 18 лютого в районі проведення операції Об’єднаних сил

докладніше
20 лютого 2020, 09:00

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на черговому пленарному засіданні 20 лютого

докладніше
19 лютого 2020, 20:21

Голова підкомітету з питань забезпечення епідемічної безпеки, боротьби із ВІЛ/СНІД та соціально небезпечними захворюваннями Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Лада Булах провела особистий прийом громадян

докладніше
19 лютого 2020, 19:07

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики взяв до відома звіти Міністерства культури, молоді та спорту і Міністерства соціальної політики щодо виконання Програми діяльності Уряду

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
19 грудня 2006, 17:40

Перший заступник Голови Верховної Ради України А.Мартинюк зустрівся з Віце-Маршалком Сейму Республіки Польща Б.Коморовським

У вівторок, 19 грудня, Перший заступник Голови Верховної Ради України Адам Мартинюк зустрівся з Віце-Маршалком Сейму Республіки Польща Броніславом Коморовським, який прибув в Україну з дводенним робочим візитом.

У ході зустрічі обговорено низку питань українсько-польської співпраці, а також ситуацію, що склалася у політичному житті України та у Верховній Раді України зокрема.

Перший заступник Голови Верховної Ради України поінформував Віце-Маршалка польського Сейму про те, що у першій половині вівторка Верховна Рада схвалила Державний бюджет України 2007 року, врахувавши у ньому пропозиції Глави держави, та продовжила мораторій на продаж землі на один рік.

Відповідаючи на запитання Б.Коморовського щодо перспектив Державного бюджету наступного року, А.Мартинюк не виключив повторного вето Президента України на закон, прийнятий сьогодні. Водночас Перший заступник Голови Верховної Ради України висловив упевненість, що навіть за такого розвитку подій держбюджет наступного року буде ухвалений не пізніше середини січня 2007 року. «Щодо Державного бюджету я впевнений він у нас буде», - сказав А.Мартинюк.

Говорячи про продовження мораторію на продаж землі, А.Мартинюк зазначив, що впродовж наступного року Верховна Рада має ухвалити низку законів, у першу чергу - щодо справедливої оцінки вартості землі.

А.Мартинюк передбачив «дуже цікаву дискусію» у ході розгляду законопроекту про опозицію. При цьому він висловив переконання, що цей документ «є внутрішнім», оскільки діяльність опозиції у парламенті унормовують положення Регламенту Верховної Ради України. Опозиція ж, сказав А.Мартинюк, наполягає на ухваленні окремого закону, яким би їй було передано низку посад у державі. При цьому Перший заступник Глави парламенту зазначив, що «у нас немає єдиної опозиції», прикладом чого, на його думку, є те, що досі не узгоджено кандидатури на посаду заступника Голови Верховної Ради України. «Тобто, коли приймемо закон, за яким буде розподілено посади, то якій опозиції віддавати ці посади?», - запитує А.Мартинюк.

На думку Першого заступника Голови Верховної Ради України, доцільним було б ухвалення додаткових глав до Регламенту Верховної Ради України, які б передбачали, зокрема, передачу опозиції певних посад.

Звертаючись до А.Мартинюка, Б.Коморовський закликав Верховну Раду «і надалі приділяти велику увагу міжпарламентській співпраці, особливо, коли політреформа збільшила можливості парламенту».

Б.Коморовський зазначив, що проблеми, зокрема із протистоянням між гілками влади, є дуже зрозумілими у Польщі, яка також пройшла шлях політичної реформи.

Він наголосив на важливості роботи такого органу як Міжпарламентська Асамблея України та Республіки Польща та висловив сподівання, що ближчим часом буде обрано заступника Голови українського парламенту, котрий за посадою є співголовою Асамблеї. Б.Коморовський запропонував провести засідання цього міжпарламентського органу вже навесні 2007 року.

На його думку, у рамках Асамблеї мають діяти комісії з реформування місцевого самоврядування, з прикордонного співробітництва, зі співпраці з Європейським Союзом.

А.Мартинюк запевнив свого польського колегу щодо своєї допомоги в діяльності Асамблеї та запропонував провести її перше засідання у квітні-травні наступного року незалежно від того, чи буде обрано заступника Голови Верховної Ради, чи ні. 

А.Мартинюк запросив Б.Коморовського по завершенні зустрічі відвідати сесійну залу українського парламенту, аби мати змогу спостерігати за перебігом дискусій, зокрема під час розгляду законопроекту про опозицію.