Новини

18 вересня 2019, 18:30

Орієнтовний графік розгляду проекту закону про Державний бюджет України на 2020 рік відповідно до Регламенту Верховної Ради України

докладніше
18 вересня 2019, 18:10

У Комітеті з питань транспорту та інфраструктури відбулася зустріч з представниками Європейського Союзу в Україні

докладніше
18 вересня 2019, 18:02

Комітет з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради розглянув законопроект щодо протидії зловживанням прав народних депутатів у ході законодавчої процедури

докладніше
18 вересня 2019, 17:57

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки прийняв рішення про створення спільної міжфракційної робочої групи з підготовки проекту закону щодо реформування СБУ

докладніше
18 вересня 2019, 16:30

Представники депутатської фракції Політичної партії «Європейська Солідарність» провели особистий прийом громадян

докладніше
18 вересня 2019, 16:00

Комітет з питань свободи слова розглянув питання забезпечення прав акредитованих журналістів і працівників ЗМІ на здійснення професійної діяльності у Верховній Раді України

докладніше
18 вересня 2019, 13:22

Ранкове засідання Верховної Ради

докладніше
18 вересня 2019, 13:10

Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законів України у сфері використання ядерної енергії»

докладніше
18 вересня 2019, 12:52

До Дня безпеки пацієнта українським медикам передали 20 “швидких”

докладніше
18 вересня 2019, 11:30

Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо скорочення переліку видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню»

докладніше
18 вересня 2019, 11:26

Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до Кримінального кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України щодо зменшення тиску на бізнес»

докладніше
18 вересня 2019, 11:20

Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо початку роботи Вищого антикорупційного суду»

докладніше
18 вересня 2019, 10:00

Голова Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова провела зустріч з представниками Міжнародної організації праці

докладніше
18 вересня 2019, 09:32

Огляд головних тем «Голосу України» від 18 вересня

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
19 грудня 2006, 17:40

Перший заступник Голови Верховної Ради України А.Мартинюк зустрівся з Віце-Маршалком Сейму Республіки Польща Б.Коморовським

У вівторок, 19 грудня, Перший заступник Голови Верховної Ради України Адам Мартинюк зустрівся з Віце-Маршалком Сейму Республіки Польща Броніславом Коморовським, який прибув в Україну з дводенним робочим візитом.

У ході зустрічі обговорено низку питань українсько-польської співпраці, а також ситуацію, що склалася у політичному житті України та у Верховній Раді України зокрема.

Перший заступник Голови Верховної Ради України поінформував Віце-Маршалка польського Сейму про те, що у першій половині вівторка Верховна Рада схвалила Державний бюджет України 2007 року, врахувавши у ньому пропозиції Глави держави, та продовжила мораторій на продаж землі на один рік.

Відповідаючи на запитання Б.Коморовського щодо перспектив Державного бюджету наступного року, А.Мартинюк не виключив повторного вето Президента України на закон, прийнятий сьогодні. Водночас Перший заступник Голови Верховної Ради України висловив упевненість, що навіть за такого розвитку подій держбюджет наступного року буде ухвалений не пізніше середини січня 2007 року. «Щодо Державного бюджету я впевнений він у нас буде», - сказав А.Мартинюк.

Говорячи про продовження мораторію на продаж землі, А.Мартинюк зазначив, що впродовж наступного року Верховна Рада має ухвалити низку законів, у першу чергу - щодо справедливої оцінки вартості землі.

А.Мартинюк передбачив «дуже цікаву дискусію» у ході розгляду законопроекту про опозицію. При цьому він висловив переконання, що цей документ «є внутрішнім», оскільки діяльність опозиції у парламенті унормовують положення Регламенту Верховної Ради України. Опозиція ж, сказав А.Мартинюк, наполягає на ухваленні окремого закону, яким би їй було передано низку посад у державі. При цьому Перший заступник Глави парламенту зазначив, що «у нас немає єдиної опозиції», прикладом чого, на його думку, є те, що досі не узгоджено кандидатури на посаду заступника Голови Верховної Ради України. «Тобто, коли приймемо закон, за яким буде розподілено посади, то якій опозиції віддавати ці посади?», - запитує А.Мартинюк.

На думку Першого заступника Голови Верховної Ради України, доцільним було б ухвалення додаткових глав до Регламенту Верховної Ради України, які б передбачали, зокрема, передачу опозиції певних посад.

Звертаючись до А.Мартинюка, Б.Коморовський закликав Верховну Раду «і надалі приділяти велику увагу міжпарламентській співпраці, особливо, коли політреформа збільшила можливості парламенту».

Б.Коморовський зазначив, що проблеми, зокрема із протистоянням між гілками влади, є дуже зрозумілими у Польщі, яка також пройшла шлях політичної реформи.

Він наголосив на важливості роботи такого органу як Міжпарламентська Асамблея України та Республіки Польща та висловив сподівання, що ближчим часом буде обрано заступника Голови українського парламенту, котрий за посадою є співголовою Асамблеї. Б.Коморовський запропонував провести засідання цього міжпарламентського органу вже навесні 2007 року.

На його думку, у рамках Асамблеї мають діяти комісії з реформування місцевого самоврядування, з прикордонного співробітництва, зі співпраці з Європейським Союзом.

А.Мартинюк запевнив свого польського колегу щодо своєї допомоги в діяльності Асамблеї та запропонував провести її перше засідання у квітні-травні наступного року незалежно від того, чи буде обрано заступника Голови Верховної Ради, чи ні. 

А.Мартинюк запросив Б.Коморовського по завершенні зустрічі відвідати сесійну залу українського парламенту, аби мати змогу спостерігати за перебігом дискусій, зокрема під час розгляду законопроекту про опозицію.