Новини

18 вересня 2019, 18:30

Орієнтовний графік розгляду проекту закону про Державний бюджет України на 2020 рік відповідно до Регламенту Верховної Ради України

докладніше
18 вересня 2019, 18:10

У Комітеті з питань транспорту та інфраструктури відбулася зустріч з представниками Європейського Союзу в Україні

докладніше
18 вересня 2019, 18:02

Комітет з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради розглянув законопроект щодо протидії зловживанням прав народних депутатів у ході законодавчої процедури

докладніше
18 вересня 2019, 17:57

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки прийняв рішення про створення спільної міжфракційної робочої групи з підготовки проекту закону щодо реформування СБУ

докладніше
18 вересня 2019, 16:30

Представники депутатської фракції Політичної партії «Європейська Солідарність» провели особистий прийом громадян

докладніше
18 вересня 2019, 16:00

Комітет з питань свободи слова розглянув питання забезпечення прав акредитованих журналістів і працівників ЗМІ на здійснення професійної діяльності у Верховній Раді України

докладніше
18 вересня 2019, 13:22

Ранкове засідання Верховної Ради

докладніше
18 вересня 2019, 13:10

Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законів України у сфері використання ядерної енергії»

докладніше
18 вересня 2019, 12:52

До Дня безпеки пацієнта українським медикам передали 20 “швидких”

докладніше
18 вересня 2019, 11:30

Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо скорочення переліку видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню»

докладніше
18 вересня 2019, 11:26

Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до Кримінального кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України щодо зменшення тиску на бізнес»

докладніше
18 вересня 2019, 11:20

Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо початку роботи Вищого антикорупційного суду»

докладніше
18 вересня 2019, 10:00

Голова Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова провела зустріч з представниками Міжнародної організації праці

докладніше
18 вересня 2019, 09:32

Огляд головних тем «Голосу України» від 18 вересня

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
22 грудня 2006, 17:28

Голова Верховної Ради України О.Мороз зустрівся з керівниками студентських самоврядних організацій, які беруть участь у Студентському форумі, що проходить у Києві

У п‘ятницю, 22 грудня, Голова Верховної Ради України Олександр Мороз зустрівся з керівниками студентських самоврядних організацій, які беруть участь у Студентському форумі, що проходить у Києві.

Зустріч проходила у сесійному залі Верховної Ради України по завершенні засідання парламенту.

На початку зустрічі О.Мороз побажав присутнім втілення їхніх планів та задумів, щоб форум, котрий проходить у Києві і його рішення «сприяли не тільки розвиткові студентського руху в цілому, самоврядності у студентському русі, а взагалі - зміні ситуації у суспільстві, бо вона того потребує».

Голова Верховної Ради України наголосив, що сьогодні, втілюючи політичну реформу, Україна, «де ніколи не було демократії, де її й тепер дуже мало, осягає ази демократії». Він назвав «надзвичайно корисним» те, що роблять учасники форуму і заявив, що вірить в успіх цього заходу.

О.Мороз поінформував про основні завдання парламенту, наголосивши, що народним депутатам доводиться працювати в умовах «відсутності традицій демократії в країні».

За його словами, перехід до парламентсько-президентської форми правління в Україні проходить дуже болісно. «Такий перехід у будь-якій державі складний, але в Україні, з її попередніми традиціями, виявився набагато складнішим», - підкреслив О.Мороз. Він скептично відгукнувся щодо дискусій про дострокові вибори, «щодо того, що перебирають права Президента до уряду чи Верховної Ради». «Це все не так», - сказав О.Мороз, зазначивши, що «мова йде про те, що передача функцій влади від одного інституту Президента до інших інститутів, встановлення балансу влад завжди болісний процес, особливо для тих, хто владу втрачає, або передає її комусь іншому».

Зокрема, у відповідях на запитання студентів О.Мороз висловив переконання, що «парламент працюватиме всю каденцію».

«Таких прикладів ми можемо навести дуже багато, коли штучно створюються якісь колізії, саме тому, що здійснюється перехід влади, пошук нових балансів цієї влади», - сказав він. Як приклад він навів не передбачене Конституцією України видання Указу Президента про недійсність рішень Кабінету Міністрів щодо призначення заступників міністра внутрішніх справ.

Говорячи про Державний бюджет на 2007 рік та «непотрібні спекуляції», що існували навколо цього документа, О.Мороз поінформував присутніх, що Президент України вже підписав прийнятий у вівторок відповідний закон. Він назвав дискусії навколо держбюджету «елементами притирки у нових умовах, коли засади парламентсько-президентської форми правління будуть устатковуватися в Україні». «Потрібно, щоб це все адекватно сприймалося у суспільстві», - наголосив він.

О.Мороз закликав лідерів студентського руху сповідувати активну життєву позицію і «передавати її іншим, як люди, що користуються довірою».

Голова Верховної Ради України відповів на низку запитань учасників Студентського форуму.