Новини

20 вересня 2019, 17:56

Засідання Верховної Ради

докладніше
20 вересня 2019, 17:40

Народні депутати підтримали за основу проект Закону про внесення змін до Митного кодексу щодо захисту прав інтелектуальної власності під час переміщення товарів через митний кордон України

докладніше
20 вересня 2019, 17:27

Народні депутати підтримали за основу проект Закону про зміни до законодавства щодо застосування Збройними Силами України та Державною спецслужбою транспорту бойової техніки, зброї та спецзасобів в особливий період

докладніше
20 вересня 2019, 17:15

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до Закону України «Про оборону України» щодо організації оборони держави»

докладніше
20 вересня 2019, 17:10

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання інвестиційної діяльності в Україні»

докладніше
20 вересня 2019, 16:58

Народні депутати підтримали за основу проект Закону про внесення змін до Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу»

докладніше
20 вересня 2019, 16:45

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до Закону України «Про державну підтримку кінематографії в Україні»

докладніше
20 вересня 2019, 16:37

Проведено установче засідання Постійної делегації Верховної Ради України у Парламентській Асамблеї Ради Європи

докладніше
20 вересня 2019, 16:35

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг»

докладніше
20 вересня 2019, 16:10

У Верховній Раді відбулося перше засідання Книжкового клубу «Саміт з книгою»

докладніше
20 вересня 2019, 16:00

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки рекомендує Верховній Раді ухвалити в цілому зміни до Закону України "Про оборону України"

докладніше
20 вересня 2019, 15:58

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до Закону «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг»

докладніше
20 вересня 2019, 15:30

Комітет з питань інтеграції України з Євросоюзом визнав низку законопроектів такими, що за своєю метою відповідають цілям Угоди про асоціацію, проте потребують доопрацювання з метою комплексного врахуванням норм Конвенції ООН проти корупції

докладніше
20 вересня 2019, 14:30

21 вересня буде проведено благодійний турнір з футболу «Кубок Верховної Ради України IX скликання»

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
14 грудня 2006, 19:22

Голова Верховної Ради України О.Мороз наголошує, що створенню ринку землі має передувати ухвалення низки законів, спрямованих на створення прозорого та ефективного механізму зміни форми власності

Голова Верховної Ради України Олександр Мороз наголошує, що створенню ринку землі має передувати ухвалення низки законів, спрямованих на створення прозорого та ефективного механізму зміни форми власності, на захист її нинішніх власників. 

Про це він сказав у ході засідання «круглого столу» з презентації третього звіту Комісії «Блакитної стрічки»: «Держава та громадянин: виконуючи обіцянки», котрий відбувся у Верховній Раді України у четвер, 14 грудня, коментуючи рекомендацію ПРООН стосовно зняття мораторію на продаж землі в Україні.

О.Мороз поінформував, що останніми днями Верховна Рада України приділила багато уваги розгляду проекту закону про внесення змін до Земельного кодексу України (щодо заборони продажу земель сільськогосподарського призначення), яким передбачено запровадження ринку землі. При цьому він назвав низку законів, які треба для цього ухвалити, зокрема про кадастр землі, про організацію ринку землі, земельну іпотеку  і т.д., «які би діяли».

«Це колосальної складності закони», - підкреслив О.Мороз. Крім того, зазначив він, «реалізація закону, наприклад про кадастр землі, при серйозному ставленні до цієї проблеми з боку уряду, Державного комітету по земельних ресурсах, місцевих органів влади передбачає щонайменше 6-7 років».

«Без реальної оцінки вартості землі ми її просто втратимо», - зазначив О.Мороз, навівши при цьому негативний досвід втрати державного майна у будівництві, промисловості. «Ми не можемо допустити таких ризиків», - сказав він, пообіцявши «інтенсивно йти у цьому напрямку».

О.Мороз, не виключає, що парламент може прийняти закон про введення з 2008 року ринку землі, «але поставити такі умови, які б дали змогу перенести вартість землі на вартість продукції, яка на ній виробляється». Голова Верховної Ради України обурений тим, що сьогодні різниця між вартістю землі, яку сплачують ділки її власникам, становить порядок і вище. «Маємо сьогодні взагалі збиткування над людьми, над народом, якому належить це найбільше у світі багатство», - вважає О.Мороз. На його думку, «це означає, що такий важливий сектор економіки пускаємо у тіньову сферу».

Він висловив готовність вже сьогодні запропонувати продаж землі в Україні за світовими цінами з диференціацією залежно від її розміщення і якості, «але з таким розрахунком, щоб продаж був прозорим, на безготівковій основі, а люди мали з того виграш».

О.Мороз закликав фахівців ПРООН долучитися до реалізації цього надзвичайно важливого для України завдання.

Водночас він вважає такою, що запізнилася, рекомендацію ПРООН відносно прискорення приватизації в Україні. «У нас немає чого приватизовувати, крім 20 млрд. грн. майна, яке розпорошене в малих частках і на багатьох підприємствах», - сказав О.Мороз. Саме така обставина, за його словами, пояснює те, що у програмі приватизації на наступний рік записано більш як 500 підприємств, «що дало змогу деяким політичним опонентам коаліції говорити, що в оборот вкинуто багато підприємств».

«Я б хотів сказати тим, хто критикує: ви схаменіться, ви подивіться, що ви випустили з рук раніше, за безцінь роздавши державне багатство, а тепер залишилися крихти, які в сумі дають багато об‘єктів, а за цим нічого не стоїть», - зазначив Голова Верховної Ради України.

 Як переконаний О.Мороз, необхідно забезпечити ефективні механізми для зміни форм власності, «щоб люди розуміли, як рухається на фондовому ринку майно, що економіка справді ринкова, а її всі складові здійснюються чесно і прозоро, в інтересах суспільства».

* * *