Новини

20 лютого 2020, 19:03

У Книжковому клубі Верховної Ради України презентовано книжку "(Не)відомі українці, які змінили історію"

докладніше
20 лютого 2020, 18:01

Пленарні засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
20 лютого 2020, 15:33

До Міжнародного дня рідної мови Національний музей літератури України презентував фотовиставку «Українська мова: від заборон до утвердження»

докладніше
20 лютого 2020, 14:54

До Міжнародного дня рідкісних захворювань, який у світі відзначають в останній день лютого, у Верховній Раді України розгорнуто одноденну фотовиставку «Зірки на підтримку орфанних»

докладніше
20 лютого 2020, 14:43

Відбулася презентація фотовиставки «Вихід до Світла. Історії 40 Не святих»

докладніше
20 лютого 2020, 14:00

Комітет з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України розглянув законопроект про внесення змін до Регламенту щодо підстав для відсутності народного депутата на пленарних засіданнях або засіданнях комітетів

докладніше
20 лютого 2020, 13:46

Комітет з питань антикорупційної політики заслухав голову НАЗК про перебіг перезавантаження органу та хід виконання законодавства щодо викривачів корупції

докладніше
20 лютого 2020, 12:28

Комітет з питань молоді і спорту рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо запровадження державної допомоги дитині на майбутнє

докладніше
20 лютого 2020, 10:50

Комітет з питань інтеграції України з Європейським Союзом розглянув низку законопроектів на відповідність їхніх положень законодавству ЄС, міжнародно-правовим зобов’язанням України в рамках Угоди про асоціацію

докладніше
20 лютого 2020, 10:40

Пам’ятаємо Героїв Небесної Сотні!

докладніше
20 лютого 2020, 09:08

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки заслухав інформацію щодо подій, що сталися 18 лютого в районі проведення операції Об’єднаних сил

докладніше
20 лютого 2020, 09:00

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на черговому пленарному засіданні 20 лютого

докладніше
19 лютого 2020, 20:21

Голова підкомітету з питань забезпечення епідемічної безпеки, боротьби із ВІЛ/СНІД та соціально небезпечними захворюваннями Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Лада Булах провела особистий прийом громадян

докладніше
19 лютого 2020, 19:07

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики взяв до відома звіти Міністерства культури, молоді та спорту і Міністерства соціальної політики щодо виконання Програми діяльності Уряду

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
14 грудня 2006, 19:22

Голова Верховної Ради України О.Мороз наголошує, що створенню ринку землі має передувати ухвалення низки законів, спрямованих на створення прозорого та ефективного механізму зміни форми власності

Голова Верховної Ради України Олександр Мороз наголошує, що створенню ринку землі має передувати ухвалення низки законів, спрямованих на створення прозорого та ефективного механізму зміни форми власності, на захист її нинішніх власників. 

Про це він сказав у ході засідання «круглого столу» з презентації третього звіту Комісії «Блакитної стрічки»: «Держава та громадянин: виконуючи обіцянки», котрий відбувся у Верховній Раді України у четвер, 14 грудня, коментуючи рекомендацію ПРООН стосовно зняття мораторію на продаж землі в Україні.

О.Мороз поінформував, що останніми днями Верховна Рада України приділила багато уваги розгляду проекту закону про внесення змін до Земельного кодексу України (щодо заборони продажу земель сільськогосподарського призначення), яким передбачено запровадження ринку землі. При цьому він назвав низку законів, які треба для цього ухвалити, зокрема про кадастр землі, про організацію ринку землі, земельну іпотеку  і т.д., «які би діяли».

«Це колосальної складності закони», - підкреслив О.Мороз. Крім того, зазначив він, «реалізація закону, наприклад про кадастр землі, при серйозному ставленні до цієї проблеми з боку уряду, Державного комітету по земельних ресурсах, місцевих органів влади передбачає щонайменше 6-7 років».

«Без реальної оцінки вартості землі ми її просто втратимо», - зазначив О.Мороз, навівши при цьому негативний досвід втрати державного майна у будівництві, промисловості. «Ми не можемо допустити таких ризиків», - сказав він, пообіцявши «інтенсивно йти у цьому напрямку».

О.Мороз, не виключає, що парламент може прийняти закон про введення з 2008 року ринку землі, «але поставити такі умови, які б дали змогу перенести вартість землі на вартість продукції, яка на ній виробляється». Голова Верховної Ради України обурений тим, що сьогодні різниця між вартістю землі, яку сплачують ділки її власникам, становить порядок і вище. «Маємо сьогодні взагалі збиткування над людьми, над народом, якому належить це найбільше у світі багатство», - вважає О.Мороз. На його думку, «це означає, що такий важливий сектор економіки пускаємо у тіньову сферу».

Він висловив готовність вже сьогодні запропонувати продаж землі в Україні за світовими цінами з диференціацією залежно від її розміщення і якості, «але з таким розрахунком, щоб продаж був прозорим, на безготівковій основі, а люди мали з того виграш».

О.Мороз закликав фахівців ПРООН долучитися до реалізації цього надзвичайно важливого для України завдання.

Водночас він вважає такою, що запізнилася, рекомендацію ПРООН відносно прискорення приватизації в Україні. «У нас немає чого приватизовувати, крім 20 млрд. грн. майна, яке розпорошене в малих частках і на багатьох підприємствах», - сказав О.Мороз. Саме така обставина, за його словами, пояснює те, що у програмі приватизації на наступний рік записано більш як 500 підприємств, «що дало змогу деяким політичним опонентам коаліції говорити, що в оборот вкинуто багато підприємств».

«Я б хотів сказати тим, хто критикує: ви схаменіться, ви подивіться, що ви випустили з рук раніше, за безцінь роздавши державне багатство, а тепер залишилися крихти, які в сумі дають багато об‘єктів, а за цим нічого не стоїть», - зазначив Голова Верховної Ради України.

 Як переконаний О.Мороз, необхідно забезпечити ефективні механізми для зміни форм власності, «щоб люди розуміли, як рухається на фондовому ринку майно, що економіка справді ринкова, а її всі складові здійснюються чесно і прозоро, в інтересах суспільства».

* * *