Новини

29 травня 2020, 17:00

У парламенті опрацьовують моделі створення дослідницької служби

докладніше
29 травня 2020, 16:30

У Верховній Раді розроблятимуть модель оцінки ефективності застосування законодавства

докладніше
29 травня 2020, 12:00

В Освітньому центрі Верховної Ради України відбудеться парламентська онлайн-конференція з нагоди Міжнародного дня захисту дітей

докладніше
29 травня 2020, 11:00

У Комітеті з питань гуманітарної та інформаційної політики відбулася робоча зустріч щодо функціонування державних кіностудій «Укркінохроніка» та «Національна кінематека України»

докладніше
29 травня 2020, 10:03

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон, направлений на підвищення спроможності системи охорони здоров’я України протидіяти поширенню коронавірусної хвороби

докладніше
28 травня 2020, 16:30

У Верховній Раді України вдосконалюють планування законопроектної роботи

докладніше
28 травня 2020, 15:27

Україну та Австрію ще більше зблизив гуманітарний коридор, - віцеспікерка Олена Кондратюк

докладніше
28 травня 2020, 15:22

Книжки Парламентського видавництва стали лауреатами III Всеукраїнського бібліотечного «Біографічного рейтингу»

докладніше
28 травня 2020, 12:30

Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо соціального захисту населення в період карантину, пов’язаного з запобіганням виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)

докладніше
28 травня 2020, 12:00

Комітет з питань екологічної політики та природокористування підтримав пропозиції до законопроекту про управління відходами

докладніше
28 травня 2020, 10:55

Голова Верховної Ради України вніс зміни до Розпорядження «Про додаткові заходи із попередження виникнення гострої респіраторної хвороби» від 12 березня 2020 року, №151

докладніше
28 травня 2020, 09:46

Огляд головних тем «Голосу України» від 28 травня

докладніше
27 травня 2020, 18:59

Комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування розглянув ряд проблемних питань медичної галузі

докладніше
27 травня 2020, 15:57

Комітет з питань освіти, науки та інновацій рекомендує Верховній Раді відправити на доопрацювання законопроект про покращення соціально-економічного становища студентів

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
14 грудня 2006, 16:44

Голова Верховної Ради України О.Мороз характеризує ухвалення законопроектів щодо вступу України до СОТяк позитивний крок, що зобов'язує і парламент, і уряд пришвидшити роботу із захисту національного товаровиробника

У четвер, 14 грудня, у Верховній Раді України відбувся «круглий стіл» з презентації третього звіту Комісії «Блакитної стрічки»: «Держава та громадянин: виконуючи обіцянки».

У засіданні «круглого столу» взяли участь Голова Верховної Ради України Олександр Мороз, постійний представник ПРООН в Україні Френсіс О‘Доннелл, керівники депутатських фракцій, голови парламентських комітетів, народні депутати України, представники ПРООН в Україні, експерти Комісії «Блакитної стрічки».

Відкриваючи засідання, Голова Верховної Ради України щиро привітав учасників «круглого столу», назвавши реалізацію в Україні програми «Блакитна стрічка» «одним із проявів долучення України до світового співтовариства».

За словами О.Мороза, на попередніх конференціях, що проводилися Комісією «Блакитної стрічки», «уже ставилися завдання, вироблялися рекомендації, які так чи інакше виконувалися». Водночас він наголосив, що відтоді, як в українському парламенті було створено коаліцію і уряд став підзвітним Верховній Раді безпосередньо, «по деяких напрямках хотілося б суттєвих зрушень, і перш за все того, що рекомендували фахівці ПРООН щодо вступу України до Світової організації торгівлі», - сказав О.Мороз.

Голова Верховної Ради України поінформував, що 13 грудня Верховна Рада України завершила розгляд останнього із пакету законопроектів щодо приєднання нашої держави до СОТ, відзначивши, що у процесі опрацювання підвищилась якість зазначених документів.

Говорячи про значення цього кроку для України, О.Мороз підкреслив: «Хоч реалізація ідеї вступу до Світової організації торгівлі несе певні ризики для економіки України, і ми про це говорили відверто під час розгляду документів, але ще більші ризики були би від того, якби ми не входили до СОТ».

«Поза всяким сумнівом, це позитивний крок, який зобов‘язує сьогодні і парламент, і уряд робити швидкі кроки, аби захистити наше виробництво, зробити структурні зміни в ньому і добитися хороших результатів, будучи інтегрованими у світову економіку», - сказав О.Мороз.

Постійний представник ПРООН в Україні Френсіс О‘Доннелл поінформував, що нині в Україні розгорнуто та працює 12 програм ООН, які покликані служити поліпшенню економічного розвитку нашої держави, її екології тощо. При цьому як одну із головних проблем  України він назвав відсутність готовності різних політичних сил щодо впровадження змін. Наслідком такого ставлення політиків до реформ, за його словами, стало переміщення України на 72-е місце у світовому економічному рейтингу.

Ф.О‘Доннелл запропонував допомогу ПРООН у підготовці законодавчих актів у різних сферах діяльності.

 

ДОВІДКОВО: Комісія «Блакитної стрічки» була ініційована та підтримана Програмою розвитку Організації Об‘єднаних націй (ПРООН). Аналітично-дорадчий центр «Блакитної стрічки» був створений у 2005 році для надання допомоги українському уряду в реалізації рекомендацій Комісії «Блакитної стрічки» в Україні.