Новини

07 червня 2020, 07:00

Привітання Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова з Днем Святої Трійці

докладніше
06 червня 2020, 14:02

Привітання Керівника Апарату Верховної Ради України Вячеслава Штучного з Днем журналіста

докладніше
06 червня 2020, 08:00

Привітання Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова з Днем журналіста

докладніше
05 червня 2020, 19:10

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики підтримав законопроект щодо імплементації норм міжнародного кримінального та гуманітарного права

докладніше
05 червня 2020, 16:30

Підсумки роботи Верховної Ради України за тиждень 1 - 5 червня

докладніше
05 червня 2020, 15:16

Комітет з питань молоді і спорту рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект про внесення змін до деяких законів України щодо сприяння розвитку фізичної культури і спорту

докладніше
05 червня 2020, 13:57

Ранкове пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
05 червня 2020, 12:35

Прийнято Закон «Про внесення змін до Кодексу України з процедур банкрутства»

докладніше
05 червня 2020, 12:25

Прийнято Закон "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за невиконання законних вимог та перешкоджання діяльності народного депутата України, Рахункової палати, члена Рахункової палати, депутата місцевої ради"

докладніше
05 червня 2020, 12:03

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік""

докладніше
05 червня 2020, 10:04

Огляд головних тем «Голосу України» від 5 червня

докладніше
05 червня 2020, 09:40

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на черговому пленарному засіданні 5 червня

докладніше
05 червня 2020, 09:34

На засіданні ТСК народні депутати заслухали питання про втрати державного бюджету України через «схеми» формування податкового кредиту на відшкодування ПДВ

докладніше
05 червня 2020, 09:00

Комітет з питань бюджету рекомендує взяти до відома звіт Кабінету Міністрів про виконання Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік»

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
06 грудня 2006, 14:07

З нагоди Дня місцевого самоврядування Перший заступник Голови Верховної Ради України А.Мартинюк вручив нагороди представникам органів місцевого самоврядування

 

У середу, 6 грудня, з нагоди Дня місцевого самоврядування, який відзначається в Україні завтра Перший заступник Голови Верховної Ради України Адам Мартинюк вручив нагороди парламенту керівникам, представникам органів місцевого самоврядування, керівникам установ та відомств із різних регіонів України.

На початку зустрічі А.Мартинюк відзначив високу відповідальність, покладену на органи місцевого самоврядування. «Поза всяким сумнівом всі знають, що це найважливіші органи управління місцевими громадами», - підкреслив він, зазначивши, що «говорять усі, але роблять, на превеликий жаль, дуже і дуже мало».

«Поки що у вас немає тих прав, які ви повинні мати для реалізації волі ваших виборців, тих громад, які доручили вам керувати», - сказав А.Мартинюк.  За словами Першого заступника Голови Верховної Ради України, Верховною Радою України «зроблені певні кроки, аби місцеве самоврядування мало реальні важелі впливу на ситуацію в регіонах». Водночас, вважає він, коли «будуть зроблені наступні кроки, цього у державі не знає ніхто». Так, А.Мартинюк поінформував, що нині законопроект «Про місцеве самоврядування», яким передбачено перегляд та збільшення повноважень рад, знаходиться у Конституційному Суді, який Верховна Рада України уже розглянула. Він зауважив, що «не треба бути великим юристом, щоб зрозуміти, що цей законопроект не має абсолютно ніякого відношення до порушення прав і свобод громадян, навпаки, він їх розширює», а тому Конституційний Суд повинен зробити свій висновок і повернути цей законопроект до Верховної Ради України. А.Мартинюк нагадав, що після цього парламент повинен ще раз схвалити документ і чекати до чергової сесії, на якій повернутися до остаточного розгляду.

Перший заступник Голови Верховної Ради України  висловив сумнів, що остаточно зазначений законопроект може бути розглянутий та схвалений до  середини наступного року. «Мінімум дві сесії потрібно, щоб цей законопроект прийняти  остаточно», - сказав А.Мартинюк.

Другу перешкоду  він бачить у тому, що парламент не має більшості голосів, щоб прийняти цей документ як закон. «Тому, що коаліція має 247-250 голосів, а ті, хто підтримує Президента сьогодні ще не готові голосувати за цей закон», - сказав він.

Після вступного слова А.Мартинюк нагородив 7 осіб Почесними грамотами Верховної Ради України «За вагомий особистий внесок у соціально-економічний розвиток регіону, становлення і вдосконалення системи місцевого самоврядування, забезпечення прав і свобод громадян та з нагоди Дня місцевого самоврядування».

32 представники керівництва органів місцевого самоврядування нагороджено Грамотами Верховної Ради України.

26 представників місцевого самоврядування отримали цінні подарунки Верховної Ради України.

Серед нагороджених 25 жінок.

 

* * *