Новини

01 червня 2020, 17:11

Комітет з питань антикорупційної політики розглянув ряд законопроектів на відповідність антикорупційному законодавству

докладніше
01 червня 2020, 13:56

Держава та Верховна Рада будуть повертатися до нормального режиму роботи, - Дмитро Разумков

докладніше
01 червня 2020, 12:35

Руслан Стефанчук: Законопроект «Про всеукраїнський референдум» може бути внесений до Верховної Ради на цьому тижні

докладніше
01 червня 2020, 12:21

Засідання Погоджувальної ради депутатських фракцій (депутатських груп) (відео)

докладніше
01 червня 2020, 09:00

Звернення Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова з нагоди Дня захисту дітей

докладніше
29 травня 2020, 17:00

У парламенті опрацьовують моделі створення дослідницької служби

докладніше
29 травня 2020, 16:30

У Верховній Раді розроблятимуть модель оцінки ефективності застосування законодавства

докладніше
29 травня 2020, 12:00

В Освітньому центрі Верховної Ради України відбудеться парламентська онлайн-конференція з нагоди Міжнародного дня захисту дітей

докладніше
29 травня 2020, 11:00

У Комітеті з питань гуманітарної та інформаційної політики відбулася робоча зустріч щодо функціонування державних кіностудій «Укркінохроніка» та «Національна кінематека України»

докладніше
29 травня 2020, 10:03

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон, направлений на підвищення спроможності системи охорони здоров’я України протидіяти поширенню коронавірусної хвороби

докладніше
28 травня 2020, 16:30

У Верховній Раді України вдосконалюють планування законопроектної роботи

докладніше
28 травня 2020, 15:27

Україну та Австрію ще більше зблизив гуманітарний коридор, - віцеспікерка Олена Кондратюк

докладніше
28 травня 2020, 15:22

Книжки Парламентського видавництва стали лауреатами III Всеукраїнського бібліотечного «Біографічного рейтингу»

докладніше
28 травня 2020, 12:30

Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо соціального захисту населення в період карантину, пов’язаного з запобіганням виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
10 листопада 2006, 14:15

Голова Верховної Ради України О.Мороз вважає 100 днів Уряду "тестом на перевірку політичної реформи"

Голова Верховної Ради України Олександр Мороз вважає 100 днів Уряду, що виповнюються сьогодні, «тестом на перевірку політичної реформи». Про це він сказав у ході зборів Антикризової коаліції, що відбулися у п‘ятницю, 10 листопада, за участі Прем‘єр-міністра України, членів Кабінету Міністрів України, народних депутатів України.

Він наголосив, що реалізація політичної реформи стала запорукою позитивних зрушень у державі. «Можна наводити багато доказів, але найбільший це те, що парламент України і Уряд не опоненти, не конкуренти, а партнери по відповідальності перед народом України за реалізацію внутрішньої і зовнішньої політики», - сказав О.Мороз. «Це колосальний аргумент на користь політреформи», - наголосив він.

Одним із яскравих прикладів співпраці уряду та коаліції О.Мороз назвав роботу над проектом Державного бюджету на 2007 рік. Він зазначив, що і представники Уряду, і депутати профільних комітетів Верховної Ради України «дружно працюють над бюджетом», враховуючи всі пропозиції, що йдуть як від Президента, так і від народних депутатів.  На його думку, це «якраз той ефективний метод роботи, який необхідний суспільству». О.Мороз також відзначив, що уряд сьогодні використовує можливості для вирівнювання потенціалу регіонів «залежно від того, яка там структура виробництва».

Голова Верховної Ради України наголосив, що реформа місцевого самоврядування, що відбувається у продовження політичної реформи, «налаштовує Уряд на розвиток регіонів» і «є підґрунтям для сподівань ми здійснимо політичну реформу на місцевому рівні». За словами О.Мороза, таким чином буде дано «можливість всім структурам влади на місцях відповідально ставитися до тих завдань, які відповідають інтересам громадян, конкретної людини». «Це ще один беззаперечний аргумент на користь політреформи», - зазначив О.Мороз.

За його словами, після 100 днів роботи коаліційного уряду, після реалізації першої частини політичної реформи є впевненість, що її проведення «це справа безповоротна і ніколи і нікому не вдасться зробити ревізію цього політичного вибору України».

«Провокаційною темою» Голова Верховної Ради України О.Мороз назвав дискусії, що нібито Антикризова коаліція і уряд не підтримують європейського вибору України. Як підтвердження євровибору нашої держави він назвав послідовну роботу з ухвалення законів щодо вступу України до Світової організації торгівлі.

О.Мороз висловив переконання, що впродовж ближчих пленарних тижнів буде ретельно опрацьовано та ухвалено увесь пакет документів щодо вступу до СОТ.

О.Мороз вніс пропозицію, аби Президент України підтримав ініціативу щодо проведення дискусії на тему: «Що таке політична реформа, і хто і як її уявляє». Він підкреслив, що Апарат Верховної Ради України «не бере участі у цих спекуляціях», оскільки, на думку Глави парламенту, «це лише спосіб загострити ситуацію».

О.Мороз поінформував учасників зібрання про роботу у Верховній Раді України, зокрема щодо підготовки перспективного Плану законодавчих робіт на всю каденцію парламенту. За його словами, цей документ ближчим часом буде розданий народним депутатам України.

На завершення виступу О.Мороз підкреслив, що 100 днів тому урядові було «дано старт, і цей старт був успішним».

* * *