Новини

26 травня 2020, 09:43

Огляд головних тем «Голосу України» від 26 травня

докладніше
25 травня 2020, 19:10

Апарат Верховної Ради України отримав результати функціонального аналізу

докладніше
25 травня 2020, 15:40

Сподіваємося на розширення співпраці між парламентами України та Швеції, - Дмитро Разумков

докладніше
25 травня 2020, 14:39

Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендує прийняти за основу законопроект щодо перших кроків дерегуляції бізнесу шляхом страхування цивільної відповідальності

докладніше
25 травня 2020, 13:19

Комітет з питань економічного розвитку рекомендує Верховній Раді прийняти в цілому законопроект щодо детінізації ринку металургійної сировини та операцій з металобрухтом

докладніше
25 травня 2020, 11:54

Голова Верховної Ради України вніс зміни до Розпорядження «Про додаткові заходи із попередження виникнення гострої респіраторної хвороби» від 12 березня 2020 року, №151

докладніше
25 травня 2020, 10:09

У Комітеті з питань енергетики та житлово-комунальних послуг розглянули питання розробки законодавчої бази для створення мінімальних запасів нафти та нафтопродуктів в Україні

докладніше
23 травня 2020, 21:45

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков висловлює співчуття у зв'язку зі смертю народного депутата України Валерія Давиденка

докладніше
22 травня 2020, 19:00

Стартувало публічне обговорення законопроекту щодо вдосконалення сфери адмінпослуг

докладніше
22 травня 2020, 16:30

Підсумки роботи Верховної Ради України за тиждень 18-22 травня

докладніше
22 травня 2020, 15:09

Комітет з питань правоохоронної діяльності рекомендує Верховній Раді прийняти у другому читанні і в цілому законопроект щодо посилення відповідальності за невиконання законних вимог та перешкоджання діяльності народного депутата України, Рахункової палати, депутата місцевої ради

докладніше
22 травня 2020, 14:47

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков висловлює співчуття у зв’язку зі смертю Анатолія Матвієнка

докладніше
22 травня 2020, 14:39

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки погодив пропозиції Міністерства оборони до Програми діяльності Кабінету Міністрів України із зауваженнями

докладніше
22 травня 2020, 14:00

Комітет з питань транспорту та інфраструктури рекомендує повернути на доопрацювання законопроекти про зміни до Закону про дорожній рух та про окремі питання габаритно-вагового контролю

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
14 листопада 2006, 18:20

Голова Верховної Ради України О.Мороз зустрівся з Президентом Литовської Республіки В.Адамкусом

Голова Верховної Ради України Олександр Мороз у вівторок, 14 листопада, зустрівся з Президентом Литовської Республіки Валдасом Адамкусом, який прибув до України на чолі представницької делегації.

 На початку зустрічі Голова Верховної Ради України наголосив на успішному розвитку двосторонньої співпраці, зазначивши, що у Литви і в України є великі перспективи у подальшому розвиткові співробітництва.

Він відзначив підтримку з боку Литви євроінтеграційних прагнень України.

У свою чергу Президент Литовської Республіки наголосив, що наші країни мають тісні міждержавні стосунки. Зокрема, він відзначив успіхи України на шляху розбудови демократичного суспільства і «пошани до людини і її прав».

В.Адамкус висловив сподівання, що співпраця України і Литви стане прикладом співробітництва для країн Східної Європи. «Мова йде про конкретні справи, які треба зробити», - зазначив він.

Голова Верховної Ради України відзначив, що присутність у складі литовської делегації парламентаріїв свідчить про високі взаємини Президента і парламенту у державі з парламентсько-президентською формою правління.

У цьому контексті О.Мороз наголосив на необхідності завершення політичної реформи в Україні в частині місцевого самоврядування. Він  назвав також корисним досвід Литви у реалізації повноважень місцевого самоврядування.

Під час зустрічі було обговорено питання міжпарламентської співпраці на двосторонній і багатосторонній основі.

Перший заступник Голови Сейму Литовської Республіки Чесловас Юршенас, котрий входить до складу литовської делегації, висловився за активізацію роботи тристоронньої литовсько-українсько-польської парламентської Асамблеї. За його словами, литовська частина затверджена і організаційні питання щодо формування польської частини Асамблеї також вирішені.

У цьому зв‘язку він звернувся до Голови Верховної Ради України О.Мороза з проханням прискорити формування української частини Асамблеї.

На думку Ч.Юршенаса, робота цієї Асамблеї сприятиме подальшій розбудові двосторонніх і багатосторонніх відносин. Він  вважає, що засіданню Асамблеї має передувати  засідання її президії.

У свою чергу Голова Верховної Ради України повідомив, що українська частина Асамблеї вже сформована і відмітив особливу цінність такої роботи у тому, що Україна співпрацюватиме в Асамблеї з двома суб‘єктами-членами європейського Союзу.

Ч.Юршенас запропонував обмінятись досвідом євроінтеграції.

О.Мороз поінформував про перебіг підготовки вступу України до Світової організації торгівлі, зазначивши, що для нашої країни була б важливою підтримка Литви у цьому питанні. Він зазначив, що вступ до СОТ стане передумовою для проведення переговорів з ЄС про створення зони вільної торгівлі.

Під час зустрічі Президент Литовської Республіки вручив Керівникові Апарату Верховної Ради України Валентину Зайчуку, котрий у 2000-2001 рр. працював Надзвичайним і Повноважним Послом України у Литовській Республіці, орден за заслуги перед Литовською Республікою «Хрест командора».

 

***