Новини

25 жовтня 2020, 10:39

Важливо, аби місцева влада розуміла, що відповідатиме за свої вчинки та обіцянки, - Дмитро Разумков

докладніше
24 жовтня 2020, 09:00

Чи стане Парламент прикладом для покоління рівності? (Спільна стаття Дафіни Ґерчевої, Постійної представниці Програми розвитку ООН в Україні та Заступниці Голови Верховної Ради України Олени Кондратюк)

докладніше
24 жовтня 2020, 08:00

24 жовтня світ відзначає Міжнародний день Організації Об’єднаних Націй

докладніше
24 жовтня 2020, 07:00

Звернення Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова з нагоди 75-ї річниці створення ООН

докладніше
23 жовтня 2020, 16:48

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано закон щодо державної підтримки сфери культури, креативних індустрій, туризму, малого та середнього бізнесу у зв’язку з дією обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням COVID-19

докладніше
23 жовтня 2020, 13:30

Віртуальну книжкову виставку до Міжнародного дня Організації Об’єднаних Націй відкрито у парламентській бібліотеці

докладніше
23 жовтня 2020, 12:00

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков візьме участь у голосуванні на місцевих виборах

докладніше
23 жовтня 2020, 11:00

Правда має стати зброєю відповідальних лідерів у боротьбі за нові чесні відносини в усьому світі, та передусім в Європі, - виступ Заступниці Голови Верховної Ради Олени Кондратюк на Спеціальному Київському Безпековому Форумі

докладніше
23 жовтня 2020, 09:59

Огляд головних тем «Голосу України» від 23 жовтня

докладніше
23 жовтня 2020, 09:45

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики до 6 листопада приймає пропозиції щодо відзначення пам’ятних дат та ювілеїв у 2021 році

докладніше
22 жовтня 2020, 16:56

У Комітеті з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та АР Крим, м. Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин розглянули проблемні питання надання гуманітарної допомоги у кризових ситуаціях (відео)

докладніше
22 жовтня 2020, 12:00

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення по 2 листопада проводить прийом документів від ГО для обрання членів Наглядової ради НСТУ у сферах освіти та науки, забезпечення прав нацменшин, захисту інтересів дітей і молоді, творчій сфері, захисту прав осіб з особливими потребами

докладніше
22 жовтня 2020, 10:10

Огляд головних тем «Голосу України» від 22 жовтня

докладніше
22 жовтня 2020, 09:55

Члени Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування взяли участь у засіданні Секторальної робочої групи "Децентралізація та регіональний розвиток"

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
19 жовтня 2011, 10:07

 Інформаційне управління 

Вдосконалення національного законодавства щодо захисту дітей від сексуальної експлуатації та зловживань сексуального характеру обговорено на "круглому столі" у Комітеті з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності

 

Під час заходу обговорювалися положення проектів законів про внесення змін до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів України (щодо злочинів проти моральності у сфері статевих стосунків) (реєстр. №9135) та про внесення змін до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів України (щодо статевих зносин з особою, яка не досягла 16-річного віку) (реєстр. №9136), а також положення законопроекту щодо боротьби з дитячою проституцією (знаходиться на стадії розробки).

Як зазначив народний депутат Віктор Шемчук, відкриваючи засідання "круглого столу", "сучасне кримінальне законодавство про відповідальність за злочини проти моральності у сфері статевих стосунків у низці моментів не відповідає принципам криміналізації. Прийняття законопроекту за реєстр. № 9135 є гарантією дотримання принципів криміналізації при формулюванні статей Кримінального кодексу України: принципу повноти складу, принципу суспільної небезпечності, принципу визначеності та єдності термінології, принципу не надмірності заборони".

Чітке визначення вікової межі, запропоноване законопроектом (реєстр. № 9136), за словами В.Шемчука, виключає можливість будь-яких маніпуляцій нормою закону при встановленні винності діяння. Запропоновані цим проектом зміни до ст. 155 Кримінального кодексу у частині визначення мінімального віку статевого повноліття позбавить необхідності обов'язково проводити судово-медичну експертизу для встановлення статевої зрілості потерпілої особи (п. 4 ст. 76 КПК України) у справах про злочини, передбачені цією статтею.

Учасники "круглого столу" підтримали законопроект (реєстр. № 1935). Водночас, у ході обговорення було висловлено низку пропозицій законодавчого характеру для вдосконалення запропонованої проектом конкретизації норми Кримінального кодексу про відповідальність за статеві зносини з особою, яка не досягла статевої зрілості з метою зниження рівня впливу людського фактору на визначення винності чи невинності у скоєнні злочину безпосередньо при встановленні факту статевої зрілості.

У засіданні "круглого столу" взяли участь народні депутати, Уповноважений Президента України з прав людини Ю.Павленко, Представник Дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Ю.Мокуо, керівник Науково-експертної групи при Комітеті, ректор Харківського національного університету внутрішніх справ, народний депутат України І-ІV скликань О.Бандурка, президент Міжнародного жіночого правозахисного центру "Ла Страда-Україна" К.Левченко, професор кафедри підтримання державного обвинувачення та нагляду за виконанням судових рішень у кримінальних справах Національної академії прокуратури України А.Орлеан, представники правоохоронних органів України, міністерств та відомств, провідні вчені і науковці, представники міжнародних організацій, неурядових організацій, інших об'єднань громадян та засобів масової інформації.