Новини

22 жовтня 2021, 14:40

З 19 по 22 жовтня Верховна Рада України прийняла 15 Законів України

докладніше
22 жовтня 2021, 14:04

Пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
22 жовтня 2021, 11:21

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки вніс зміни до свого рішення щодо усунення неузгодженостей у тексті прийнятого Верховною Радою 23 вересня 2021 року Закону України "Про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну та політичну вагу в суспільному житті (олігархів)"

докладніше
22 жовтня 2021, 09:04

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на пленарному засіданні 22 жовтня

докладніше
21 жовтня 2021, 19:23

Руслан Стефанчук: Парламент демонструє єдність і тверду налаштованість на впровадження європейських підходів в усіх сферах життя України

докладніше
21 жовтня 2021, 18:00

Комітет з питань бюджету погодив перерозподіл коштів з держбюджету на заходи, спрямовані на боротьбу з епідемією COVID-19

докладніше
21 жовтня 2021, 17:43

Комітет з питань антикорупційної політики затвердив додаткові поправки до законопроекту щодо усунення невизначеності обов'язків членів органів адвокатського самоврядування стосовно заповнення та подання декларацій

докладніше
21 жовтня 2021, 17:22

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендує Верховній Раді прийняти в другому читанні та в цілому законопроект про місто Київ - столицю України

докладніше
21 жовтня 2021, 17:05

Комітет з питань інтеграції України до ЄС підтримав законопроект щодо внесення змін до Закону про оцінку впливу на довкілля

докладніше
21 жовтня 2021, 16:57

Комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування рекомендує Верховній Раді прийняти в цілому проект Постанови «Про вжиття невідкладних заходів, спрямованих на забезпечення належної діагностики та лікування хворих на хворобу Паркінсона»

докладніше
21 жовтня 2021, 16:36

Позачергове пленарне засідання

докладніше
21 жовтня 2021, 16:22

Прийнято Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо приведення законодавства України у сфері дитячого харчування у відповідність до вимог законодавства ЄС"

докладніше
21 жовтня 2021, 16:20

Прийнято за основу проект Закону "Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку"

докладніше
21 жовтня 2021, 16:03

Прийнято Закон "Про внесення змін до Закону України "Про альтернативні види палива" щодо розвитку виробництва біометану"

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Децентралізація влади
01 серпня 2011, 14:22

Микола Томенко: Потрібно видати повне академічне зібрання творів видатної поетеси Лесі Українки до 150 - річчя її народження

Publish

Микола Томенко: Потрібно видати повне академічне зібрання творів видатної поетеси Лесі Українки до 150 річчя її народження

 

Заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко у понеділок взяв участь у відкритті відреставрованого пам´ятника Лесі Українки на Байковому кладовищі. Фонд Миколи Томенка «Рідна країна» профінансував придбання необхідних для реставрації матеріалів та роботи, пов´язані з відлиттям форми та монтажем гірлянди.

М.Томенко, виступаючи перед прихильниками творчості та життєвого подвигу видатної поетеси, зазначив, що він «гордий від того, що допоміг відновити пам´ятник «головної української жінки», а відтак - захистити український світ». «Захист українського світу - це захист пам´ятників, захист могил, захист ідей, світогляду, цінностей, - підкреслив він. - Це справа, яку я мушу робити».

Віце-спікер вважає недостатнім ту увагу, яка нині приділяється видатним українським діячам. У цьому контексті він запропонував до 150-річчя з дня народження Лесі Українки видати повне академічне зібрання творів поетеси. «Крок за кроком потрібно відновити справжній образ Лесі Українки та подумати над тим, що ще варто зробити, аби її світоглядні ідеї зайняли належне місце в українських серцях, а не лише на рівні декількох віршів».

У заході, присвяченому увічненню пам´яті видатної поетеси, також взяли участь представники Інституту літератури, товариства «Просвіта», Національної спілки краєзнавців України, Публічної бібліотеки Лесі Українки, народний депутат попередніх скликань Б.Олійник, депутат Київської міської ради О.Бригинець та представники ЗМІ.

 

(Дов. - У цьому році Україна відзначає 140-річчя від дня народження Лесі Українки та 100-ліття створення нею драми-феєрії «Лісова пісня», що стала вершиною української драматургії. На Байковому цвинтарі на місці поховання Лесі Українки минулого року було вчинено акт вандалізму: по всьому периметру пам´ятника поетеси знищено його декоративне оздоблення - бронзову гірлянду з лаврів та квітів, традиційний символ шани народної. Це оздоблення було невід´ємною складовою творчого задуму відомого  скульптора, народного художника України Галини Петрашевич; сам пам´ятник, встановлений у 1939 році, є пам´яткою історії та культури.

На громадянській панахиді 30 липня 2010 р. Музей видатних діячів української культури Лесі Українки, Миколи Лисенка, Панаса Саксаганського, Михайла Старицького виступив із закликом посприяти фаховою майстерністю, порадою чи коштами, набутим досвідом чи практичними зусиллями реставрації ушкодженого пам´ятника Лесі Українки та впорядкуванню меморіалу родини Косачів (поруч з могилою поетеси знаходяться і місця поховань її батьків: відомого правника, члена "Старої Громади" Петра Антоновича Косача та визначної української громадської діячки, етнографа, видавця, письменниці Ольги Петрівни Косач (Олени Пчілки), а також могила брата - вченого, етнографа, літератора Михайла Косача).

За словами директора Музею Наталії Терехової та завідуючої музеєм Лесі Українки Ірини Щукіної, на  заклик відгукнулися люди, свідомі того, що за ставленням до пам´яті найвидатніших представників нації можна судити про її культуру в цілому. Зокрема, проведення реставраційних робіт пам'ятника (відтворення бронзової гірлянди) зголосився провести скульптор, майстер по роботі з бронзою Володимир Щур (киянам добре відомі його роботи - пам'ятники Леоніду Бикову, Владиславу Городецькому, Олені Телізі; скульптурні зображення головних героїв п'єси М.Старицького "За двома зайцями" на Андріївському узвозі та ін.).