Новини

22 жовтня 2021, 14:40

З 19 по 22 жовтня Верховна Рада України прийняла 15 Законів України

докладніше
22 жовтня 2021, 14:30

Комітет з прав людини рекомендує прийняти законопроект про реалізацію публічних електронних послуг з реєстрації та декларування місця проживання в Україні у другому читанні та в цілому у запропонованій Комітетом редакції (відео)

докладніше
22 жовтня 2021, 14:14

У Комітеті з питань екологічної політики та природокористування відбувся круглий стіл щодо шляхів реалізації вимог Оновленого національно визначеного внеску України до Паризької угоди (відео)

докладніше
22 жовтня 2021, 14:04

Пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
22 жовтня 2021, 11:21

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки вніс зміни до свого рішення щодо усунення неузгодженостей у тексті прийнятого Верховною Радою 23 вересня 2021 року Закону України "Про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну та політичну вагу в суспільному житті (олігархів)"

докладніше
22 жовтня 2021, 09:04

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на пленарному засіданні 22 жовтня

докладніше
21 жовтня 2021, 19:23

Руслан Стефанчук: Парламент демонструє єдність і тверду налаштованість на впровадження європейських підходів в усіх сферах життя України

докладніше
21 жовтня 2021, 18:00

Комітет з питань бюджету погодив перерозподіл коштів з держбюджету на заходи, спрямовані на боротьбу з епідемією COVID-19

докладніше
21 жовтня 2021, 17:43

Комітет з питань антикорупційної політики затвердив додаткові поправки до законопроекту щодо усунення невизначеності обов'язків членів органів адвокатського самоврядування стосовно заповнення та подання декларацій

докладніше
21 жовтня 2021, 17:22

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендує Верховній Раді прийняти в другому читанні та в цілому законопроект про місто Київ - столицю України

докладніше
21 жовтня 2021, 17:05

Комітет з питань інтеграції України до ЄС підтримав законопроект щодо внесення змін до Закону про оцінку впливу на довкілля

докладніше
21 жовтня 2021, 16:57

Комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування рекомендує Верховній Раді прийняти в цілому проект Постанови «Про вжиття невідкладних заходів, спрямованих на забезпечення належної діагностики та лікування хворих на хворобу Паркінсона»

докладніше
21 жовтня 2021, 16:36

Позачергове пленарне засідання

докладніше
21 жовтня 2021, 16:22

Прийнято Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо приведення законодавства України у сфері дитячого харчування у відповідність до вимог законодавства ЄС"

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Децентралізація влади
21 травня 2011, 09:15

Протягом сесійного тижня 17-20 травня Верховна Рада України ухвалила 21 закон та 18 постанов

Publish

Прийнято в цілому закони України:

1. "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань державних закупівель". Внесено зміни до деяких законодавчих актів щодо спрощення порядку закупівлі підприємствами, уточнено підстави для застосування процедури закупівлі в одного учасника та встановлено новий механізм застосування процедури закупівлі, згідно з яким відсутня необхідність отримання погодження Уповноваженого органу у сфері державних закупівель.

2. "Про внесення зміни до статті 3 Закону "Про реструктуризацію заборгованості за надані послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій і комунальні послуги, що створилася станом на 1 грудня 2006 року" щодо механізму отримання субсидій". Із статті 3 чинного закону вилучено норму, якою встановлено, що для надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, у разі наявності заборгованості з платежів за житлово-комунальні послуги, обов'язковою умовою є укладення боржником з підприємством - надавачем житлово-комунальних послуг договору про реструктуризацію цієї заборгованості.

3. "Про внесення змін до Сімейного кодексу України щодо особливостей усиновлення окремих категорій дітей". Законом забороняється усиновлення дітей особами, які за станом здоров‘я потребують постійного стороннього догляду; особами без громадянства та особами, які перебувають у шлюбі з громадянами, які не можуть бути усиновлювачами. Документом дозволяється усиновлення дитини без згоди батьків, якщо вони протягом двох місяців не забрали її із закладу охорони здоров‘я.

4. "Про внесення змін до статті 56 Господарського процесуального кодексу України (щодо порядку надсилання копії позовної заяви)". Частину першу статті 56 Господарського процесуального кодексу доповнено положенням, згідно з яким "Позивач, прокурор чи його заступник зобов‘язані при поданні позову надіслати сторонам копії позовної заяви та доданих до неї документів відповідно до кількості відповідачів та третіх осіб листом з описом вкладення".

5. "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення процедур припинення юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців".  Зокрема, у Кодексі України про адміністративні правопорушення встановлено, що "неподання в установлений законом строк державному реєстраторові документів, обов´язкове подання яких встановлено законом для припинення юридичної особи, чи подання недостовірних відомостей у таких документах, - тягнуть за собою накладення штрафу на голову комісії з припинення юридичної особи, ліквідаційної комісії, на ліквідатора, або на посадових осіб від шістдесяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян". Цивільний кодекс України доповнено статтею 501 щодо обов´язків фізичної особи - підприємця за зобов´язаннями, пов´язаними з припиненням її підприємницької діяльності.

6. "Про внесення змін до деяких законів України щодо збільшення обсягів дохідної частини бюджетів фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування.  Законом внесено зміни до законів "Про банки і банківську діяльність", "Про введення мораторію на примусову реалізацію майна", "Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу" з метою недопущення утворення заборгованості зі страхових виплат у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування та збільшення дохідної частини фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування.

7. "Про внесення змін до Податкового кодексу України та затвердження ставок вивізного (експортного) мита на деякі види зернових культур". 

8. "Про внесення змін до Кримінально-процесуального кодексу України щодо участі народних засідателів". Законодавчим актом внесено зміни до Кримінально-процесуального кодексу, згідно з якими ліквідовано інститут народних засідателів у кримінальному процесі, а справи, які на сьогоднішній день підсудні складу суду за їх участю, передано до компетенції складу суду, що утворюється з трьох професійних суддів.

9. "Про відповідальність за шкоду, завдану внаслідок дефекту в продукції". Згідно із законом, продукція є такою, що має дефект, у разі, коли вона не відповідає рівню безпеки, на яку споживач або користувач має право розраховувати, виходячи з усіх обставин, зокрема пов´язаних з розробленням, виробництвом, обігом, транспортуванням, зберіганням, встановленням, технічним обслуговуванням, споживанням, використанням, знищенням (утилізацією, переробкою) цієї продукції, а також наданням застережень та іншої інформації про таку продукцію, у тому числі: представлення продукції споживачеві або користувачеві, включаючи її вигляд, склад, упаковку, маркування та іншу інформацію про продукцію, її споживання, використання та знищення (утилізацію, переробку); використання продукції, яке обґрунтовано можна передбачити; час, коли продукцію було введено в обіг.

10. "Про перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності".  Відповідно до закону, "забороняється вимагати від суб´єктів господарювання отримання документів дозвільного характеру, необхідність отримання яких не передбачена законом та які не внесені до Переліку, затвердженого цим законом".

11. "Про внесення змін до деяких законів України (щодо нагляду на консолідованій основі)".  Законом конкретизовано порядок та умови здійснення банківського нагляду за діяльністю банківських та небанківських фінансових груп шляхом внесення змін та доповнень до законів "Про банки і банківську діяльність", "Про Національний банк України", "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг".

12. "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення дозвільних процедур".  Законодавчим актом внесено зміни до статті 74-1 Закону "Основи законодавства України про охорону здоров´я", визначивши коло осіб, які мають право на заняття народною медициною (цілительством), та встановивши вичерпний перелік підстав для відмови у видачі, переоформленні, анулюванні спеціального дозволу на заняття народною медициною (цілительством).

13. "Про фінансове оздоровлення державного підприємства "Виробниче об'єднання Південний машинобудівний завод імені О.М.Макарова". Закон спрямований на створення умов для стабілізації виробництва у галузі ракетобудування і забезпечення виконання Україною зобов´язань, передбачених міжнародними договорами України з питань космічної діяльності.

14. "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо упорядкування функцій органів державного нагляду в електроенергетиці". Законодавчий акт дозволить упорядкувати дії органів державного нагляду в електроенергетиці, змінити їх функції, зменшити тиск на суб'єктів господарювання та одночасно підвищити відповідальність останніх за дотриманням вимог чинного законодавства.

15."Про схвалення рішення Президента України щодо направлення миротворчого контингенту для участі України в наданні підтримки Операції ООН у Кот-д'Івуарі". Згідно із законом, фінансування витрат, пов'язаних з участю України в наданні підтримки Операції ООН у Кот-д'Івуарі, здійснюватиметься за рахунок коштів Державного бюджету України з подальшим відшкодуванням цих витрат Організацією Об'єднаних Націй.

16. "Про внесення змін до статті 20 Закону "Про військовий обов'язок і військову службу". Законом збільшено вік, до якого військовослужбовці за контрактом мають право на вступ для вищих навчальних військових закладів, - з 23-х до 30 років.

17. "Про внесення змін до Закону "Про оперативно-розшукову діяльність" (щодо узгодження строку перевірки громадян у зв'язку з допуском їх до державної таємниці). 

18. "Про внесення змін до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України" (щодо набрання судовим рішенням законної сили). Законодавчий акт спрямований на усунення у тексті Кодексу адміністративного судочинства України  неточностей у питанні набрання законної сили рішенням суду першої інстанції в адміністративному судочинстві.

19. "Про внесення змін до деяких законодавчих актів" (щодо уточнення положень стосовно надання усиновлювачам відпустки для адаптації усиновленої дитини).  Законом дозволено усиновлення дитини після досягнення нею двомісячного віку. Це положення стосується не лише дитини, яку залишили в пологовому будинку чи іншому закладі охорони здоров'я або яку відмовилися забрати з цих закладів батьки чи інші родичі, але і дитини, яка була переведена до іншого державного закладу для дітей.

20. "Про  внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення законодавства про заборону грального бізнесу в Україні". Закон прийнято з метою зміни терміну "гральний бізнес" та, відповідно, "азартна гра", що дозволить підвести під ці терміни інтерактивні заклади та комп´ютерні симулятори.

21. Повітряний кодекс України. Документ встановлює правові основи загальної діяльності в авіації, державне регулювання діяльності авіації та використання повітряного простору України, спрямоване на гарантування безпеки авіації, забезпечення інтересів держави та національної безпеки, забезпечення потреб суспільства і економіки у повітряних перевезеннях та авіаційних роботах. Повітряний кодекс передбачає імплементацію у законодавство України вимог міжнародних організацій, що стосуються, зокрема, безпеки аеронавігації та захисту прав пасажирів.

Прийнято постанови:

1. "Про внесення зміни до Постанови Верховної Ради України "Про проведення парламентських слухань на тему: "Інститут сім'ї в Україні: стан, проблеми та шляхи їх вирішення". 

2. "Про Рекомендації парламентських слухань на тему: "Про стан і перспективи розвитку економічних відносин України з ЄС (зона вільної торгівлі) та Митним союзом".

3. "Про внесення змін до Постанови Верховної Ради України "Про перелік, кількісний склад і предмети відання комітетів Верховної Ради України шостого скликання".

4. "Про дострокове припинення повноважень народного депутата України Козака В.В.".

5. "Про відзначення 70-річчя з дня народження Богодара Которовича".

Ухвалено також низку постанов:

1. "Про внесення змін до Постанови Верховної Ради України "Про обрання голів, перших заступників, заступників голів, секретарів, членів комітетів Верховної Ради України шостого скликання та обрання голови, першого заступника, заступників голови, секретаря та членів Спеціальної контрольної комісії Верховної Ради України з питань приватизації".

2. "Про обрання  суддів".

Проголошено 115 депутатських запитів.

Ряд законопроектів прийнято за основу, повернуто на повторний розгляд, відхилено, знято з розгляду, розгляд деяких перенесено.