Новини

22 жовтня 2021, 17:35

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон щодо єдиної правової долі земельної ділянки та розміщеного на ній об'єкта нерухомості

докладніше
22 жовтня 2021, 14:40

З 19 по 22 жовтня Верховна Рада України прийняла 15 Законів України

докладніше
22 жовтня 2021, 14:30

Комітет з прав людини рекомендує прийняти законопроект про реалізацію публічних електронних послуг з реєстрації та декларування місця проживання в Україні у другому читанні та в цілому у запропонованій Комітетом редакції (відео)

докладніше
22 жовтня 2021, 14:14

У Комітеті з питань екологічної політики та природокористування відбувся круглий стіл щодо шляхів реалізації вимог Оновленого національно визначеного внеску України до Паризької угоди (відео)

докладніше
22 жовтня 2021, 14:04

Пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
22 жовтня 2021, 11:21

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки вніс зміни до свого рішення щодо усунення неузгодженостей у тексті прийнятого Верховною Радою 23 вересня 2021 року Закону України "Про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну та політичну вагу в суспільному житті (олігархів)"

докладніше
22 жовтня 2021, 09:04

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на пленарному засіданні 22 жовтня

докладніше
21 жовтня 2021, 19:23

Руслан Стефанчук: Парламент демонструє єдність і тверду налаштованість на впровадження європейських підходів в усіх сферах життя України

докладніше
21 жовтня 2021, 18:00

Комітет з питань бюджету погодив перерозподіл коштів з держбюджету на заходи, спрямовані на боротьбу з епідемією COVID-19

докладніше
21 жовтня 2021, 17:43

Комітет з питань антикорупційної політики затвердив додаткові поправки до законопроекту щодо усунення невизначеності обов'язків членів органів адвокатського самоврядування стосовно заповнення та подання декларацій

докладніше
21 жовтня 2021, 17:22

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендує Верховній Раді прийняти в другому читанні та в цілому законопроект про місто Київ - столицю України

докладніше
21 жовтня 2021, 17:05

Комітет з питань інтеграції України до ЄС підтримав законопроект щодо внесення змін до Закону про оцінку впливу на довкілля

докладніше
21 жовтня 2021, 16:57

Комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування рекомендує Верховній Раді прийняти в цілому проект Постанови «Про вжиття невідкладних заходів, спрямованих на забезпечення належної діагностики та лікування хворих на хворобу Паркінсона»

докладніше
21 жовтня 2021, 16:36

Позачергове пленарне засідання

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Децентралізація влади
23 лютого 2011, 12:42

Верховна Рада України завжди стоятиме на захисті демократії, прав і свобод людини - В.Литвин

Publish

Верховна Рада України завжди стоятиме на захисті демократії, прав і свобод людини - В.Литвин

Верховна Рада України завжди стоятиме на захисті демократії, прав і свобод людини. Про це заявив Голова Верховної Ради України Володимир Литвин у середу під час зустрічі з представниками політологічних кіл США на чолі з виконавчим директором американської громадської організації «Frеedom House» Девідом Креймером.

В.Литвин зазначив, що в Україні треба здійснити «великі перетворення». «Має відбутися діалог, як це найкраще зробити з найменшими соціальними втратами, і як зберегти позитивні напрацювання», - сказав В.Литвин. При цьому він зазначив, що такий діалог напередодні 20-ї річниці незалежності України, потрібен сьогодні як ніколи.

Відповідаючи на запитання, керівник парламенту зауважив, що зважаючи на необхідність приймати складні, непопулярні рішення деякі політики намагаються внести розкол по лінії «Президент-парламент». «Верховна Рада є гарантією збереження демократії в країні, - зазначив В.Литвин у цьому контексті. - Необхідно підтримати настрій на реформи і через альтернативи владним ініціативам запобігати волюнтаризму». Якщо ці рішення не будуть прийняті, зазначив він, «завтра ми постанемо перед ще більшими викликами».

Голова Верховної Ради також висловився за необхідність посилення контрольної функції парламенту. Відповідаючи на запитання, В.Литвин повідомив, що представники опозиційних фракцій мають змогу на пленарному тижні у п´ятницю ставити запитання членам уряду, яких вони визначають. Також у парламенті, сказав він, діють слідчі комісії, ініціаторами створення яких, як правило, виступають представники опозиції. Разом з тим, зауважив він, «енергії вистачає тільки на створення комісії, а працювати і вийти на результат набагато складніше». На переконання В.Литвина, інститут слідчих комісій має бути для опозиції інструментом контролю за владою.

Голова Верховної Ради також висловив думку, що підвищенню відповідальності депутатів і ролі єдиного законодавчого органу сприятиме зміна системи виборів до парламенту.

В.Литвин також наголосив, що розглядає концентрацію влади передусім як концентрацію відповідальності, заявивши про необхідність налагодження ефективної комунікації між владою та суспільством.

Відповідаючи на запитання щодо ситуації зі свободою слова в Україні, В.Литвин зауважив, що серед більш ніж тисячі законопроектів, зареєстрованих у парламенті, немає жодного, у якому б «містився наступ на інформаційну сферу». Навпаки, підкреслив Голова Верховної Ради, нещодавно парламент ухвалив важливе рішення, яке регулює відносини держави і ЗМІ і значно розширює права журналістів - закон про доступ до публічної інформації.

«Розмова з представниками такої поважної міжнародної організації, як «Frеedom House» була цікавою, і сподіваюсь, що мої оцінки, які базуються на аналізі і враховують нашу ментальність, наше минуле, розширять їхнє бачення процесів, які відбуваються в Україні», - сказав В.Литвин в інтерв´ю журналістам.

***