Новини

22 жовтня 2021, 17:35

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон щодо єдиної правової долі земельної ділянки та розміщеного на ній об'єкта нерухомості

докладніше
22 жовтня 2021, 14:40

З 19 по 22 жовтня Верховна Рада України прийняла 15 Законів України

докладніше
22 жовтня 2021, 14:30

Комітет з прав людини рекомендує прийняти законопроект про реалізацію публічних електронних послуг з реєстрації та декларування місця проживання в Україні у другому читанні та в цілому у запропонованій Комітетом редакції (відео)

докладніше
22 жовтня 2021, 14:14

У Комітеті з питань екологічної політики та природокористування відбувся круглий стіл щодо шляхів реалізації вимог Оновленого національно визначеного внеску України до Паризької угоди (відео)

докладніше
22 жовтня 2021, 14:04

Пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
22 жовтня 2021, 11:21

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки вніс зміни до свого рішення щодо усунення неузгодженостей у тексті прийнятого Верховною Радою 23 вересня 2021 року Закону України "Про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну та політичну вагу в суспільному житті (олігархів)"

докладніше
22 жовтня 2021, 09:04

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на пленарному засіданні 22 жовтня

докладніше
21 жовтня 2021, 19:23

Руслан Стефанчук: Парламент демонструє єдність і тверду налаштованість на впровадження європейських підходів в усіх сферах життя України

докладніше
21 жовтня 2021, 18:00

Комітет з питань бюджету погодив перерозподіл коштів з держбюджету на заходи, спрямовані на боротьбу з епідемією COVID-19

докладніше
21 жовтня 2021, 17:43

Комітет з питань антикорупційної політики затвердив додаткові поправки до законопроекту щодо усунення невизначеності обов'язків членів органів адвокатського самоврядування стосовно заповнення та подання декларацій

докладніше
21 жовтня 2021, 17:22

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендує Верховній Раді прийняти в другому читанні та в цілому законопроект про місто Київ - столицю України

докладніше
21 жовтня 2021, 17:05

Комітет з питань інтеграції України до ЄС підтримав законопроект щодо внесення змін до Закону про оцінку впливу на довкілля

докладніше
21 жовтня 2021, 16:57

Комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування рекомендує Верховній Раді прийняти в цілому проект Постанови «Про вжиття невідкладних заходів, спрямованих на забезпечення належної діагностики та лікування хворих на хворобу Паркінсона»

докладніше
21 жовтня 2021, 16:36

Позачергове пленарне засідання

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Децентралізація влади
24 лютого 2011, 15:51

Адам Мартинюк: Україна виступає за активну євроінтеграцію

Publish

Адам Мартинюк: Україна виступає за активну євроінтеграцію

            Перший заступник Голови Верховної Ради України Адам Мартинюк провів зустріч із Першим віце-прем´єр-міністром Грузії, Державним міністром Грузії з питань Європейської та євроатлантичної інтеграції Георгієм Барамідзе.

          «Сьогодні в парламенті України великий інтеграційний день. Голова Верховної Ради України Володимир Литвин прийняв Віце-президента ЄБРР Фішера, відбувається його зустріч із Генеральним секретарем НАТО Расмуссеном, я зустрічаюсь із Вами. Будемо сподіватися, що це буде корисним для інтеграційних процесів нашої держави», - наголосив А.Мартинюк на початку зустрічі з Г.Барамідзе.

          Перший віце-спікер українського парламенту висловив подяку «за політику, яку Україна і Грузія проводять в міжпарламентських зв´язках і міжнародних організаціях, що стосується співробітництва обох країн».         

Торкаючись політико-економічної ситуації в Україні А.Мартинюк наголосив на тому, що країна переживала певні труднощі в процесі ухвалення Податкового кодексу. «За 20 років незалежності України кожний уряд обіцяв ухвалити новий Податковий кодекс. Але це залишалось обіцянками. Нарешті минулого року цей Кодекс ми отримали. Процес роботи з ним, зокрема, проведення всенародного обговорення, був дуже напруженим», - зазначив політик. Утім, за його словами, враховуючи певні поступки з боку влади щодо подовження на рік дії спрощеної системи оподаткування, Податковий кодекс було остаточно ухвалено.

          Крім того, зауважив А.Мартинюк, на порядку денному стоїть більш болісне питання - пенсійна реформа. При цьому він пояснив  механізм її впровадження і зазначив, що цей вимушений крок обумовлений певною мірою, зокрема, дефіцитом пенсійного бюджету. «Дефіцит пенсійного бюджету на 2011 рік становитиме приблизно 20 мільярдів гривень», - сказав він.

          Також А.Мартинюк поінформував і про стан справ в галузі вищої освіти. «На сьогодні в Україні приблизно 1000 університетів. Переважною більшістю це приватні Вузи, тобто це непоганий бізнес. Проте, отримуючи дипломи, люди залишаються без роботи», - сказав А.Мартинюк. При цьому він наголосив на необхідності дотримання збалансованості у цьому питанні, особливо враховуючи процес отримання вищої освіти за державні кошти в державних вищих учбових закладах, коли попит на спеціалістів із вищою освітою має бути врегульованим з боку держави.

          Торкаючись внутрішньополітичної складової життя країни, А.Мартинюк наголосив: «Вперше за 20 років незалежності України у Президента є унікальна можливість співпрацювати з парламентом. В парламенті є певна більшість, яка підтримує Президента».

«Нещодавно ми внесли зміни до Конституції, повернувшись до редакції Основного закону 1996 року. Україна повернулась до президентсько-парламентської форми правління. Відтепер Президент і парламент обиратимуться на 5 років. Є політична стабільність», - підкреслив А.Мартинюк і додав: «При цьому в Україні є сильна опозиція, яка уважно слідкує за діями влади».

Перший віце-спікер розказав про певні економічні здобутки. За його словами, «тут спостерігається певна позитивна динаміка протягом перших місяців цього року». «2009 рік був надзвичайно складним для України, спостерігалось падіння ВВП майже на 15%, промислове виробництво зменшилось на 22%. Такі показники були в країні у 2003-2004 роках», - нагадав А.Мартинюк. Утім, сказав він, «2010 року ситуація покращилась. Зафіксовано зростання ВВП на 4,1% , а промислового виробництва - на 11%». Проте пікові навантаження по зовнішній заборгованості, спрогнозував політик, очікують Україну в період 2011-2013 років.         

          Учасники зустрічі також обмінялися думками, зокрема, щодо зовнішньополітичної складової україно-грузинських взаємин у контексті європейської та євроатлантичної інтеграції України. «В країні врешті-решт є визначеність щодо формування внутрішньої та зовнішньої політики України», - наголосив А.Мартинюк. Торкаючись при цьому реалій взаємодій України з міжнародними альянсами і, зокрема, з НАТО, український політик поінформував співрозмовників  про те, що Верховна Рада України ухвалила в липні 2010 року Закон України "Про засади внутрішньої і зовнішньої політики", в якому зафіксовано намір України як європейської позаблокової держави брати участь в удосконаленні та розвиткові європейської колективної безпеки, продовжувати конструктивне партнерство з Організацією Північноатлантичного договору та іншими воєнно-політичними  блоками в питаннях, що становлять взаємний інтерес.

Проте, український політик дав зрозуміти, що набуттю Україною членства у будь-яких впливових світових організаціях передуватиме відкритий і відвертий діалог в українському суспільстві. За його словами, 70% населення України висловлюється за набуття членства в Євросоюзі, утім такий крок в напрямку НАТО підтримує лише 20-25%, і цей показник останнім часом знижується.

Що стосується введення безвізового режиму для України з боку Євросоюзу, за словами А.Мартинюка, «останні раунди переговорів на найвищому рівні дають надію в тому, що до проведення чемпіонату Євро-2012 ці питання будуть відрегульовані».

Торкаючись міжпарламентської складової україно-грузинських взаємин, співрозмовники наголосили на обопільній зацікавленості переведення співпраці законодавців на результативний рівень відносин як у двосторонньому форматі, так і в рамках міжнародних організацій.

У ході розмови А.Мартинюк та Г.Барамідзе засвідчили необхідність продовження діалогу на найвищому рівні між двома країнами. При цьому Г.Барамідзе від імені керівництва грузинського парламенту передав А.Мартинюку запрошення відвідати Грузію у зручний для нього час.

У зустрічі взяв участь Надзвичайний і Повноважний посол Грузії в Україні Грігол Катамадзе.