Новини

22 жовтня 2021, 14:40

З 19 по 22 жовтня Верховна Рада України прийняла 15 Законів України

докладніше
22 жовтня 2021, 14:30

Комітет з прав людини рекомендує прийняти законопроект про реалізацію публічних електронних послуг з реєстрації та декларування місця проживання в Україні у другому читанні та в цілому у запропонованій Комітетом редакції (відео)

докладніше
22 жовтня 2021, 14:14

У Комітеті з питань екологічної політики та природокористування відбувся круглий стіл щодо шляхів реалізації вимог Оновленого національно визначеного внеску України до Паризької угоди (відео)

докладніше
22 жовтня 2021, 14:04

Пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
22 жовтня 2021, 11:21

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки вніс зміни до свого рішення щодо усунення неузгодженостей у тексті прийнятого Верховною Радою 23 вересня 2021 року Закону України "Про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну та політичну вагу в суспільному житті (олігархів)"

докладніше
22 жовтня 2021, 09:04

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на пленарному засіданні 22 жовтня

докладніше
21 жовтня 2021, 19:23

Руслан Стефанчук: Парламент демонструє єдність і тверду налаштованість на впровадження європейських підходів в усіх сферах життя України

докладніше
21 жовтня 2021, 18:00

Комітет з питань бюджету погодив перерозподіл коштів з держбюджету на заходи, спрямовані на боротьбу з епідемією COVID-19

докладніше
21 жовтня 2021, 17:43

Комітет з питань антикорупційної політики затвердив додаткові поправки до законопроекту щодо усунення невизначеності обов'язків членів органів адвокатського самоврядування стосовно заповнення та подання декларацій

докладніше
21 жовтня 2021, 17:22

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендує Верховній Раді прийняти в другому читанні та в цілому законопроект про місто Київ - столицю України

докладніше
21 жовтня 2021, 17:05

Комітет з питань інтеграції України до ЄС підтримав законопроект щодо внесення змін до Закону про оцінку впливу на довкілля

докладніше
21 жовтня 2021, 16:57

Комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування рекомендує Верховній Раді прийняти в цілому проект Постанови «Про вжиття невідкладних заходів, спрямованих на забезпечення належної діагностики та лікування хворих на хворобу Паркінсона»

докладніше
21 жовтня 2021, 16:36

Позачергове пленарне засідання

докладніше
21 жовтня 2021, 16:22

Прийнято Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо приведення законодавства України у сфері дитячого харчування у відповідність до вимог законодавства ЄС"

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Децентралізація влади
14 жовтня 2010, 16:14

Володимир Литвин: Молодіжний парламент - це площадка, яка матиме відповідний статус і буде почута

Publish

Володимир Литвин: Молодіжний парламент - це площадка, яка матиме відповідний статус і буде почута

Голова Верховної Ради України Володимир Литвин у четвер провів зустріч із представниками Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Студентська республіка».

Керівник парламенту обговорив з учасниками зустрічі можливі практичні кроки щодо створення Молодіжного парламенту, змістовного його наповнення та формату роботи. При цьому він підкреслив, що Молодіжний парламент - «це не структура при Голові Верховної Ради України, це самостійний орган, який налічуватиме 400-450 чоловік, але який підтримується Верховною Радою».

«Моя місія завершується установчим засіданням. Після того необхідно обрати Голову Молодіжного парламенту, заступників, сформувати постійний комітет у складі 30 чоловік, кожний з яких би вибрав, у якому комітеті Верховної Ради України він би хотів працювати, був би присутній на засіданнях цього комітету, аналізував, читав законопроекти, висловлював свої пропозиції, - сказав він. - Зі свого боку, ми готові виділити приміщення для роботи постійного комітету, є зала засідань на вулиці Банковій для проведення установчих зборів тощо».

Молодіжний парламент, до якого увійдуть представники молодіжних громадських організацій, за його словами, братиме безпосередню участь у розробці законопроектів, роботі профільних комітетів, у парламентських та комітетських слуханнях.

Головною проблемою на початковому організаційному етапі В.Литвин вважає «створення алгоритму формування Молодіжного парламенту, напрацювання критеріїв відбору парламентарів». «Ви повинні визначитись, чи це будуть представники студентських парламентів ВУЗів, чи ВУЗівських центрів, чи, можливо, є інші пропозиції», - заявив він. Керівник парламенту висловив готовність допомагати, підкресливши при цьому, що «не хоче формальності і заорганізованості». «Чим більше буде розмов і пропозицій, тим краще для країни. Не хочу, щоб рішення було адміністративним», - сказав В.Литвин.

Керівник парламенту підкреслив важливість Молодіжного парламенту, зазначивши, що «потрібно підтримати молодих людей, щоб вони активніше входили у громадське та політичне життя країни». Він навів приклад «входження у велику політику» таких молодих людей, як Юрій Мирошниченко, Євген Суслов, Андрій Шевченко. «Це краплі. Дуже важко за таких політичних умов та існуючої виборчої системи мати реальну молодіжну політику», - сказав він. Голова Верховної Ради акцентував увагу на необхідності зміни існуючої виборчої системи на таку, «коли б обирали особу, особистість». При цьому він висловив упевненість у тому, що «мине той час, коли люди будуть змушені продавати свій голос», та більша кількість молодих активних людей попаде до керівних органів держави.

Під час зустрічі Голова Верховної Ради України відповів на запитання представників громадської організації, зокрема, щодо ефективності Болонської системи навчання, створення двопалатного парламенту тощо.

Завершуючи зустріч, Голова Верховної Ради України наголосив, що «Молодіжний парламент стане тією площадкою, яка матиме відповідний статус, та такою, що буде почута».

***