Новини

22 жовтня 2021, 14:40

З 19 по 22 жовтня Верховна Рада України прийняла 15 Законів України

докладніше
22 жовтня 2021, 14:14

У Комітеті з питань екологічної політики та природокористування відбувся круглий стіл щодо шляхів реалізації вимог Оновленого національно визначеного внеску України до Паризької угоди (відео)

докладніше
22 жовтня 2021, 14:04

Пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
22 жовтня 2021, 11:21

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки вніс зміни до свого рішення щодо усунення неузгодженостей у тексті прийнятого Верховною Радою 23 вересня 2021 року Закону України "Про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну та політичну вагу в суспільному житті (олігархів)"

докладніше
22 жовтня 2021, 09:04

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на пленарному засіданні 22 жовтня

докладніше
21 жовтня 2021, 19:23

Руслан Стефанчук: Парламент демонструє єдність і тверду налаштованість на впровадження європейських підходів в усіх сферах життя України

докладніше
21 жовтня 2021, 18:00

Комітет з питань бюджету погодив перерозподіл коштів з держбюджету на заходи, спрямовані на боротьбу з епідемією COVID-19

докладніше
21 жовтня 2021, 17:43

Комітет з питань антикорупційної політики затвердив додаткові поправки до законопроекту щодо усунення невизначеності обов'язків членів органів адвокатського самоврядування стосовно заповнення та подання декларацій

докладніше
21 жовтня 2021, 17:22

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендує Верховній Раді прийняти в другому читанні та в цілому законопроект про місто Київ - столицю України

докладніше
21 жовтня 2021, 17:05

Комітет з питань інтеграції України до ЄС підтримав законопроект щодо внесення змін до Закону про оцінку впливу на довкілля

докладніше
21 жовтня 2021, 16:57

Комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування рекомендує Верховній Раді прийняти в цілому проект Постанови «Про вжиття невідкладних заходів, спрямованих на забезпечення належної діагностики та лікування хворих на хворобу Паркінсона»

докладніше
21 жовтня 2021, 16:36

Позачергове пленарне засідання

докладніше
21 жовтня 2021, 16:22

Прийнято Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо приведення законодавства України у сфері дитячого харчування у відповідність до вимог законодавства ЄС"

докладніше
21 жовтня 2021, 16:20

Прийнято за основу проект Закону "Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку"

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Децентралізація влади
20 вересня 2010, 16:01

Львівська і Тернопільська області представили своїх номінантів в рамках акції "7 чудес України: замки, фортеці, палаци"

Publish

Львівська і Тернопільська області представили своїх номінантів в рамках акції «7 чудес України: замки, фортеці, палаци»

 

У суботу та неділю ініціатор проекту «7 чудес України», Заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко, в рамках акції «7 чудес України: замки, фортеці, палаци», спільно з журналістами відвідав Львівську і Тернопільську області. Під час прес-туру його учасники змогли оцінити три прекрасні замки Львівщини: Золочівський, Підгорецький та Олеський, а також Вишневецький палацовий комплекс і Збаразький замок у Тернопільській області.

Оглядаючи представлені Львівщиною об´єкти, Микола Томенко відзначив, що це далеко не всі пам´ятки, якими може пишатися львівська земля. Нагадавши, що на сьогоднішній день дану область представляють 11 пам´яток, він водночас зазначив, що, якщо позиціонувати Золочівський, Олеський та Підгорецький замки як туристичний маршрут, то він є дуже вдалим як з точки зору зручності розташування та інфраструктури, так і з точки зору збереженості та історичної цінності даних об´єктів.

Водночас, Микола Томенко зазначив, що «якщо говорити про ці три замки загалом, то вони складають один з кращих замкових маршрутів, якщо ж розглядати їх в контексті окремих споруд, то безперечно Олеський є найбільш підготовлений, Золочівський - своєрідне відкриття, а Підгорецький - найцікавіший». Він також закликав максимально «розкручувати» Підгорецький замок, який нині перебуває в стадії реставрації, щоб стимулювати вкладання коштів на його відновлення. «Завдяки старанням Бориса Возницького, його команди та львівських меценатів в досить короткий термін вдалося відновити Золочівський замок, однак значних, в першу чергу фінансових, вливань нині потребує палац у Підгірцях, а тому Підгорецький замок треба зробити модним, щоб як держава, так і меценати зрозуміли, що в нього варто вкладати гроші», - відзначив він 

Підводячи підсумки першого дня роботи, Микола Томенко подякував партнерам акції на Львівщині, якими є відомий український музейний діяч та мистецтвознавець, Герой України, заслужений працівник культури, лауреат Державної премії імені Т.Шевченка, директор Львівської галереї мистецтв України Борис Возницький та народний депутат Степан Курпіль.

          У неділю, під час спільного з Головою Тернопільської ОДА Михайлом Цимбалюком та гендиректором Національного заповідника «Замки Тернопілля» Анатолієм Маціпурою огляду Вишневецького палацу, Заступник Голови Верховної Ради України відзначив, що Тернопільська область - найбільш замкова область. «23 номінанти представляють Тернопільщину в акції «7 чудес України: замки, фортеці, палаци», - повідомив він та з сумом констатував, що, на жаль, багато об´єктів у області, швидше можна назвати руїнами замків, ніж замками. Він також підкреслив, що велику роль у збережені замків області відіграє створення Національного заповідника «Замки Тернопілля», куди вже входять 11 об´єктів. «Це дуже важлива управлінська модель для тих областей, які працюють з великою кількість замків», - сказав він.

Перебуваючи у Збаразькому замку, ініціатор акції «7 чудес України» М.Томенко назвав його найбільш конкурентним та найбільш підготовленим та спрогнозував, що замок має всі шанси потрапити у фінальну частину конкурсу і це дасть можливість пришвидшити роботу з його відновленням. Заступник Голови Верховної Ради України також звернув увагу на позитивні кроки в розбудові інфраструктури навколо замку. Окрім того, Микола Томенко дуже позитивно оцінив ідею губернатора області Михайла Цимбалюка по відновленню Вишневецького палацового комплексу та подякував йому за підтримку такого роду проектів.

Під час подорожі, у розмові з журналістами Віце-спікер також звернув увагу на необхідність перепідготовки екскурсоводів по всій Україні, щоб вони могли на належному рівні представляти об´єкти, а також висловився про неприпустимість проведення екскурсій на українських об´єктах іноземними екскурсоводами.

Як відомо, наразі триває другий етап акції «7 чудес України: замки, фортеці, палаци», в ході якого відбувається представлення областями своїх номінантів, яких, на сьогоднішній день. налічується 137. Журналісти та експерти вже мали змогу побачити конкурсантів Хмельниччини, Чернігівщини, Волині, Рівненщини та столиці.