Новини

22 жовтня 2021, 14:40

З 19 по 22 жовтня Верховна Рада України прийняла 15 Законів України

докладніше
22 жовтня 2021, 14:04

Пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
22 жовтня 2021, 11:21

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки вніс зміни до свого рішення щодо усунення неузгодженостей у тексті прийнятого Верховною Радою 23 вересня 2021 року Закону України "Про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну та політичну вагу в суспільному житті (олігархів)"

докладніше
22 жовтня 2021, 09:04

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на пленарному засіданні 22 жовтня

докладніше
21 жовтня 2021, 19:23

Руслан Стефанчук: Парламент демонструє єдність і тверду налаштованість на впровадження європейських підходів в усіх сферах життя України

докладніше
21 жовтня 2021, 18:00

Комітет з питань бюджету погодив перерозподіл коштів з держбюджету на заходи, спрямовані на боротьбу з епідемією COVID-19

докладніше
21 жовтня 2021, 17:43

Комітет з питань антикорупційної політики затвердив додаткові поправки до законопроекту щодо усунення невизначеності обов'язків членів органів адвокатського самоврядування стосовно заповнення та подання декларацій

докладніше
21 жовтня 2021, 17:22

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендує Верховній Раді прийняти в другому читанні та в цілому законопроект про місто Київ - столицю України

докладніше
21 жовтня 2021, 17:05

Комітет з питань інтеграції України до ЄС підтримав законопроект щодо внесення змін до Закону про оцінку впливу на довкілля

докладніше
21 жовтня 2021, 16:57

Комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування рекомендує Верховній Раді прийняти в цілому проект Постанови «Про вжиття невідкладних заходів, спрямованих на забезпечення належної діагностики та лікування хворих на хворобу Паркінсона»

докладніше
21 жовтня 2021, 16:36

Позачергове пленарне засідання

докладніше
21 жовтня 2021, 16:22

Прийнято Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо приведення законодавства України у сфері дитячого харчування у відповідність до вимог законодавства ЄС"

докладніше
21 жовтня 2021, 16:20

Прийнято за основу проект Закону "Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку"

докладніше
21 жовтня 2021, 16:03

Прийнято Закон "Про внесення змін до Закону України "Про альтернативні види палива" щодо розвитку виробництва біометану"

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Децентралізація влади
28 грудня 2009, 13:13

Олександр Лавринович: Якість ухвалених законів, а не їх кількість, має стати мірилом ефективності роботи українського парламенту

Publish

Олександр Лавринович: Якість ухвалених законів, а не їх кількість, має стати мірилом ефективності роботи українського парламенту

Якість ухвалених законів, а не їх кількість має стати мірилом ефективності роботи українського парламенту. Про це заявив Перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Лавринович  журналістам 24-го телеканалу, коментуючи результативність роботи єдиного законодавчого органу України.

Головна суть питання продуктивності роботи, переконаний Перший віце-спікер, має полягати в тому „наскільки вирішуються концептуальні проблеми держави і наскільки ухвалені закони є якісними". Натомість, наголосив політик, „якщо ми почнемо міряти законодавчу роботу чисельністю або кілограмами - це буде повна профанація". І хоча, враховуючи політичні протистояння у парламенті, за його словами, кількість ухвалених законів протягом цього року є набагато більшою, ніж у будь-якому парламенті країн Європи, це не є суттю питання.

„В країнах, де відпрацьовані всі демократичні інститути, для того щоб парламент ухвалив закон, від дня народження ідеї проходить кілька років. Зокрема, іде поступовий процес вивчення доцільності, опрацювання експертних оцінок, прогнозування наслідків роботи закону. У нас все набагато швидше, тому набагато менш якісно", - пояснив політик.

При цьому О.Лавринович зупинився на деяких моментах останнього пленарного дня роботи Верховної Ради, 23 грудня 2009 року, коли у сесійній залі, зокрема, розглядалися питання боротьби з корупцією.  На його переконання, на жаль, назва законів з точністю до навпаки відображає їхній зміст.

„З 1 січня (2010 року - ред.) можуть набути чинності три закони в новій редакції про боротьбу з корупцією в Україні. Красива назва, всім подобається. А коли зазирнути в середину цих законів, то виявляється, що закони ухвалили з назвою про боротьбу з корупцією, а по суті їх можна було б назвати законами про заохочення корупції в Україні і обмеження прав громадян на забезпечення своєю працею і своїм розумом свого життя", - наголосив О.Лавринович і додав: „Це суть того, про що проголосували. І ті, хто голосував за ті закони, коли почали читати їхні норми, у них розмір очей різко почав збільшуватись".

„Це є велика проблема, коли закони ухвалюються поспіхом, без вивчення законодавчих актів. Від таких законів потім може страждати вся країна", - застеріг Перший віце-спікер. На підтвердження своїх слів він поставив риторичні запитання, що відповідають змісту законів у частині заборони на виконання певної роботи: „Як можна заборонити судді, який працює в суді, читати лекцію в університеті? Як можна заборонити лікарю, який працює в одній лікарні, оперувати в іншій лікарні? Як можна заборонити члену виборчої комісії залишатися в штаті якогось підприємства? - Він що відпрацює два місяці і все? А далі - на біржу?"

Ще однією проблемою є ухвалення питання про автоматичний розподіл судових справ, вважає О.Лавринович. „Технічного забезпечення виконання прописаних норм немає, програмного забезпечення немає, 0 цілих 0 десятих гривні фінансування цього питання є. І судді запитують: нам зупиняти взагалі судочинство в зв´язку з тим, що ми не можемо виконати вимоги закону чи порушувати закон?", - навів Перший віце-спікер слова суддів, що збиралися днями на конференцію з питань судоустрою.

„Слухаючи ці запитання, розумієш, що нам не потрібні кілограми. Нам потрібні відповідальна влада і відповідальний депутат", - резюмував О.Лавринович.