Новини

22 жовтня 2021, 17:35

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон щодо єдиної правової долі земельної ділянки та розміщеного на ній об'єкта нерухомості

докладніше
22 жовтня 2021, 14:40

З 19 по 22 жовтня Верховна Рада України прийняла 15 Законів України

докладніше
22 жовтня 2021, 14:30

Комітет з прав людини рекомендує прийняти законопроект про реалізацію публічних електронних послуг з реєстрації та декларування місця проживання в Україні у другому читанні та в цілому у запропонованій Комітетом редакції (відео)

докладніше
22 жовтня 2021, 14:14

У Комітеті з питань екологічної політики та природокористування відбувся круглий стіл щодо шляхів реалізації вимог Оновленого національно визначеного внеску України до Паризької угоди (відео)

докладніше
22 жовтня 2021, 14:04

Пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
22 жовтня 2021, 11:21

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки вніс зміни до свого рішення щодо усунення неузгодженостей у тексті прийнятого Верховною Радою 23 вересня 2021 року Закону України "Про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну та політичну вагу в суспільному житті (олігархів)"

докладніше
22 жовтня 2021, 09:04

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на пленарному засіданні 22 жовтня

докладніше
21 жовтня 2021, 19:23

Руслан Стефанчук: Парламент демонструє єдність і тверду налаштованість на впровадження європейських підходів в усіх сферах життя України

докладніше
21 жовтня 2021, 18:00

Комітет з питань бюджету погодив перерозподіл коштів з держбюджету на заходи, спрямовані на боротьбу з епідемією COVID-19

докладніше
21 жовтня 2021, 17:43

Комітет з питань антикорупційної політики затвердив додаткові поправки до законопроекту щодо усунення невизначеності обов'язків членів органів адвокатського самоврядування стосовно заповнення та подання декларацій

докладніше
21 жовтня 2021, 17:22

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендує Верховній Раді прийняти в другому читанні та в цілому законопроект про місто Київ - столицю України

докладніше
21 жовтня 2021, 17:05

Комітет з питань інтеграції України до ЄС підтримав законопроект щодо внесення змін до Закону про оцінку впливу на довкілля

докладніше
21 жовтня 2021, 16:57

Комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування рекомендує Верховній Раді прийняти в цілому проект Постанови «Про вжиття невідкладних заходів, спрямованих на забезпечення належної діагностики та лікування хворих на хворобу Паркінсона»

докладніше
21 жовтня 2021, 16:36

Позачергове пленарне засідання

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Децентралізація влади
07 грудня 2009, 13:11

Олександр Лавринович: Суд має бути незалежним, а його рішення законними

Publish

Олександр Лавринович: Суд має бути незалежним, а його рішення законними

 «Чинним українським законодавством передбачено право громадян, політичних партій, кандидатів в президенти звертатись до суду в разі якщо у них є для того причина, яка свідчить про порушення прав цих кандидатів чи осіб. Сьогодні вибудуване законодавство таким чином, щоб зловживання цим правом було зведено до мінімуму», - заявив Перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Лавринович в інтерв´ю журналістам телеканалу «Інтер», коментуючи полеміку в суспільстві про те, що певні політичні сили намагатимуться застосувати важелі, аби через суди вплинути на результати голосування на президентських виборах.

Політик дав зрозуміти, що важко прогнозувати фінал президентської кампанії, коли, «на жаль, всі останні кампанії практично завершуються в судах, за винятком парламентської кампанії 2007 року». На його переконання, «це  є свідченням того, що одна політична сила, принаймні, коли програє, ніколи не може змиритись зі своєю поразкою і максимально вживає всі кроки, які для неї є доступними, для того, щоб або спотворити результат волевиявлення, або домогтися повторення виборчого процесу».

Водночас, наголосив О.Лавринович, «всі в Україні вже бачили, що на відміну від помаранчевих політичних сил, Партія регіонів має виключно правову позицію і чинить так, як всі європейські партії».

«Якщо ми по підсумкам виборів не мали можливості створити дієздатну коаліцію, яка б могла ефективно керувати країною, ми в ту ж ніч підведення підсумків сказали, що є інші, які можуть утворити коаліцію і, якщо вони здатні її зробити стабільною, нехай беруть на себе відповідальність за країну», - зауважив політик і підсумував: «І ми побачили, чим це закінчилось, скільки проіснувала та коаліція. І відповідати сьогодні за наслідки цієї роботи потрібно обов´язково».

Торкаючись того, якою має бути роль судів під час виборчих процесів, О.Лавринович підкреслив: «Роль судів взагалі має бути сильною. Суд має бути незалежним і справедливим. І рішення мають бути законні». При цьому, зауважив він, «український досвід, на жаль, має зворотні докази, включно із рішенням Верховного суду України, яке було винесено з порушенням Конституції України і законів,  за якими виносилося рішення про проведення третього туру президентських виборів 2004 року». «Тому сьогодні я б не заявляв дуже впевнено про те, що українське судочинство бездоганно буде працювати на підставі закону», - сказав О.Лавринович.

Разом із тим політик нагадав, що чинний закон про вибори президента регламентує право, за наявності причин, «звертатися для оскарження результатів виборів по Україні в цілому до Вищого адміністративного суду, який має розглянути надані докази і ухвалити рішення з цього питання».

«Забирати право у судової влади переглядати результати виборів є неможливим,  оскільки то є єдина гілка влади, яка в кожній демократичній країні наділена правом відновлення порушення прав і встановлення справедливості. В Україні це право передбачено законом», - констатував О.Лавринович.