Новини

22 жовтня 2021, 17:35

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон щодо єдиної правової долі земельної ділянки та розміщеного на ній об'єкта нерухомості

докладніше
22 жовтня 2021, 14:40

З 19 по 22 жовтня Верховна Рада України прийняла 15 Законів України

докладніше
22 жовтня 2021, 14:30

Комітет з прав людини рекомендує прийняти законопроект про реалізацію публічних електронних послуг з реєстрації та декларування місця проживання в Україні у другому читанні та в цілому у запропонованій Комітетом редакції (відео)

докладніше
22 жовтня 2021, 14:14

У Комітеті з питань екологічної політики та природокористування відбувся круглий стіл щодо шляхів реалізації вимог Оновленого національно визначеного внеску України до Паризької угоди (відео)

докладніше
22 жовтня 2021, 14:04

Пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
22 жовтня 2021, 11:21

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки вніс зміни до свого рішення щодо усунення неузгодженостей у тексті прийнятого Верховною Радою 23 вересня 2021 року Закону України "Про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну та політичну вагу в суспільному житті (олігархів)"

докладніше
22 жовтня 2021, 09:04

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на пленарному засіданні 22 жовтня

докладніше
21 жовтня 2021, 19:23

Руслан Стефанчук: Парламент демонструє єдність і тверду налаштованість на впровадження європейських підходів в усіх сферах життя України

докладніше
21 жовтня 2021, 18:00

Комітет з питань бюджету погодив перерозподіл коштів з держбюджету на заходи, спрямовані на боротьбу з епідемією COVID-19

докладніше
21 жовтня 2021, 17:43

Комітет з питань антикорупційної політики затвердив додаткові поправки до законопроекту щодо усунення невизначеності обов'язків членів органів адвокатського самоврядування стосовно заповнення та подання декларацій

докладніше
21 жовтня 2021, 17:22

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендує Верховній Раді прийняти в другому читанні та в цілому законопроект про місто Київ - столицю України

докладніше
21 жовтня 2021, 17:05

Комітет з питань інтеграції України до ЄС підтримав законопроект щодо внесення змін до Закону про оцінку впливу на довкілля

докладніше
21 жовтня 2021, 16:57

Комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування рекомендує Верховній Раді прийняти в цілому проект Постанови «Про вжиття невідкладних заходів, спрямованих на забезпечення належної діагностики та лікування хворих на хворобу Паркінсона»

докладніше
21 жовтня 2021, 16:36

Позачергове пленарне засідання

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Децентралізація влади
01 липня 2009, 15:46

Олександр Лавринович: Зміни до закону про вибори президента України спрямовані на чесні змагання кандидатів

Publish

Необхідність внесення змін до закону України про вибори президента є очевидною. На цьому наголосив перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Лавринович під час розгляду парламентом проекту закону про внесення змін щодо деяких законодавчих актів щодо виборів президента України.

На його переконання, ця необхідність обумовлена тим, що норми, прописані в чинній редакції, унеможливлюють проведення виборів на законних підставах, оскільки, зокрема, багато інституцій, що, відповідно до діючої редакції, покликані забезпечити проведення виборчої кампанії, взагалі не існують. О.Лавринович звернувся до народних обранців із запитанням: «Яким чином можна реалізувати ті норми, які передбачають обов´язкове прийняття рішень міжвідомчою комісією з питань державних закупівель для того, щоб Центральна виборча комісія змогла закупити папір і надрукувати бюлетені, якщо такого органу вже в Україні не існує?».

Крім того, зауважив він, норми чинного закону є застарілими, оскільки «не стикуються як інституційно, так і по суті процесу» з ухваленими  змінами до кодексу судочинства.

Говорячи про внесення змін щодо скорочення терміну передвиборчої кампанії зі 120 днів до 90, Перший віце-спікер зазначив: «Це питання доцільності, оскільки переважна більшість присутніх у цьому залі погодились з тим, що доцільно скоротити кампанію і з точки зору економії бюджетних коштів, і з точки зору того, щоб менший час Україна знаходилась у напруженні під час проведення передвиборної кампанії».

Торкаючись критичних зауважень на адресу функціонування реєстру виборців, О.Лавринович погодився з тим, що в необхідному оперативному режимі реєстр не працює. «Я згоден з тим, що в такому стані, в якому є сьогодні реєстр (виборців ред.), він позитивної ролі не виконує, оскільки немає того, щоб в режимі реального часу ми могли б точно знати, хто з громадян України досяг 18-річного віку, хто пішов в кращий світ, хто виїхав за межі України», - зазначив він і пояснив: «Тому провести вибори без уточнень, які можуть зробити тільки органи внутрішніх справ, юстиції, виконання покарань і військові комісаріати, просто нереально». «Якщо ми цього робити не будемо, у нас дійсно будуть мільйони неспівпадінь», - застеріг Перший віце-спікер і звернувся до колег із пропозицією «подумати, куди витрачали стільки коштів на цей реєстр».

На думку О.Лавриновича, «або реєстр має функціонувати так, щоб не було  потрібно нічого уточнювати, щоб все працювало в режимі реального часу, або тоді потрібно шукати інші способи».

Перший віце-спікер висловив упевненість у тому, що запропоновані зміни до закону України про вибори забезпечать проведення чесних виборів. «Я впевнений що кожна норма, яка там є, спрямована на те, щоб ми мали чесне змагання кандидатів, і щоб ті підсумки, які будуть оголошені, не викликали ні в кого сумніву», -  наголосив О.Лавринович.

 

          367 народних депутатів проголосували «за» прийняття Проекту закону про внесення змін щодо деяких законодавчих актів щодо виборів президента України за основу. 366 народних обранців підтримали рішення щодо підготовки цього законопроекту до другого читання за скороченою процедурою протягом семи днів.