Новини

07 грудня 2021, 19:09

Руслан Стефанчук підписав закон «Про службу військового капеланства»

докладніше
07 грудня 2021, 19:00

Руслан Стефанчук: Спільно з Литвою ми пліч-о-пліч працюємо над тим, щоб наш регіон був регіоном стабільності й безпеки

докладніше
07 грудня 2021, 16:18

Руслан Стефанчук: Парламент і надалі активно працюватиме для забезпечення балансу інтересів громадянина, громад і держави

докладніше
07 грудня 2021, 16:02

У Верховній Раді України відбулися урочисті заходи до Дня місцевого самоврядування (відео)

докладніше
07 грудня 2021, 15:36

Олександр Корнієнко привітав представників місцевого самоврядування

докладніше
07 грудня 2021, 13:25

Привітання Голови Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Андрія Клочка з нагоди Дня місцевого самоврядування

докладніше
07 грудня 2021, 13:04

Привітання Першого заступника Голови Верховної Ради України Олександра Корнієнка з Днем місцевого самоврядування

докладніше
07 грудня 2021, 10:01

Огляд головних тем «Голосу України» від 7 грудня

докладніше
07 грудня 2021, 08:01

Вітання Голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука з Днем місцевого самоврядування!

докладніше
06 грудня 2021, 19:48

Олександр Корнієнко: Оборона, молодь, цифровізація – ключові пріоритети нашої держави

докладніше
06 грудня 2021, 15:44

Руслан Стефанчук: Безпекова ситуація в регіоні вимагає підвищеної уваги та скоординованих дій парламентів України та Литви

докладніше
06 грудня 2021, 15:22

За результатами ХІ сесії Міжпарламентської асамблеї України, Литви та Польщі підписано підсумковий документ

докладніше
06 грудня 2021, 15:14

Комітет з питань молоді і спорту розглянув стан виконання Постанови Верховної Ради України «Про проголошення Дня шахів в Україні»

докладніше
06 грудня 2021, 13:31

Олександр Корнієнко: Робитимемо все, аби захисники України мали достойні зарплати

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Децентралізація влади
22 жовтня 2021, 14:04

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

 

Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук відкрив пленарне засідання.

Головуючий повідомив, що у сесійній залі присутні Прем’єр-міністр Денис Шмигаль та члени Кабінету Міністрів.

Головуючий повідомив, що за пропозицією депутатських фракцій і груп члени Уряду відповідатимуть на запитання про результати проведення запроваджених Урядом України у 2021 році карантинних заходів, стан виконання плану вакцинації населення України від коронавірусної хвороби COVID-19 та захисту всіх систем життєдіяльності країни від негативних наслідків пандемії.

Головуючий надав слово для виступу Міністру охорони здоров’я Віктору Ляшку.

На початку виступу Віктор Ляшко зазначив. що пройшло 20 місяців з початку епідемії коронавірусної хвороби в Україні і оголошення пандемією у світі. «Всі вже виснажені і всіх цікавить відповідь на одне запитання: коли це закінчиться? Неприємна новина у тому, що COVID-19 може не зникнути ніколи. Хороша новина - ми можемо повернутися до нормального життя із циркуляцією цього вірусу поміж нами», - додав він.

Віктор Ляшко далі сказав, що все більше науковців натякають, що COVID-19 стане пандемічною хворобою, а це потребуватиме нових протиепідеміологічних заходів, які відрізняються від тих, які були на початку епідемії.

Міністр визнав: запобігти поширенню коронавірусної хвороби по світу не вдалося. COVID-19 не тільки живе у людській популяції. Він також зазначив, що мутації цього вірусу стали дуже агресивними.

Віктор Ляшко зазначив, що Україна зайшла останньою у чергову осінньо-зимову європейську хвилю. Зростає рівень захворюваності на COVID-19. Цього разу крива захворюваності стрімко зростає. Кожні два-три тижні кількість випадків COVID подвоюється.

Віктор Ляшко повідомив останні дані, згідно з якими Україна через COVID втратила 62 тисячі наших громадян. Це населення таких міст як Бориспіль, Первомайськ, Коломия. «На жаль, у сучасному світі ви все більше боїтеся взяти відповідальність за себе та своїх близьких, намагаєтесь уникнути труднощів, перебуваєте у пошуку так званих легких шляхів, які дозволяють оминути карантинні обмеження. Це призводить до формування попиту на появу підроблених документів. Це підживлює антивакцинальний рух», - зазначив урядовець.

Віктор Ляшко також повідомив про новий сумний антирекорд - учора 614 нових летальних випадків від COVID. Він зазначив, що без існуючих темпів вакцинації за вчора ми мали б 795 померлих. Тобто за вчора вакцинація врятувала 181 життя. «Це міг бути хтось із нас, наших рідних, близьких, але завдяки нашому усвідомленому вибору цього не сталося. За позавчора без вакцинації ми мали б 707 померлих. Але вакцинація врятувала 161 життя. Дві доби тому померло 495 українців. Без вакцинації ми мали б 638 померлих. Тобто врятовано ще 143 життя. Вакцинація за останні чотири місяці в Україні вже врятувала дві з половиною тисячі життів. А це населення міста Батурин Чернігівської області, - сказав він.

Віктор Ляшко також поінформував про штам «Дельта», який сьогодні лютує в Україні і має свою особливість. Він - непрогнозований, як у поширенні на території країни, так і в перебігу хвороби, яку він провокує. Це відзначають у всьому світі.

Міністр доповів про ситуацію із забезпеченням киснем лікарень та проблеми, які виникли з його постачанням. Він повідомив, що наразі два заводи, які займаються виробництвом медичного кисню зупинилися на планові регламентні роботи на 10-15 днів. Ще в одного виробника виникли технічні несправності.

Він запевнив, що усі пацієнти, які потребують кисню, отримають його. «До планових регламентних робіт ми готувалися і спільно з виробниками знайшли заміну на цей період», - додав він.

Урядовець також поінформував про забезпеченість ліжок у медичній системі та готовність збільшити кількість ковідних ресурсів принаймні на третину, про захист медичних працівників, про отримання міжнародної гуманітарної допомоги у вигляді інноваційних лікарських засобів, про виділення додаткових фінансових ресурсів закладам охорони здоров’я на лікування коронавірусної хвороби.

Міністр охорони здоров’я відповів на запитання народних депутатів, які стосувались, зокрема: забезпечення постачання кисню лікарням у зв’язку із регламентними роботами у постачальників; закупівлі кисневих станцій; рішення Закарпатської обласної ради про об’єднання медичних установ; розширення переліку професій, які вважаються такими, що контактують з хворими на COVID-19; будівництва кисневих заводів в Україні; заключення додаткових контрактів з лікарнями для лікування COVID-19; міжобласних перевезень і обмеження допуску в міський транспорт; вакцин, які використовуються в Україні; підвищення зарплат медикам; методики визначення додаткових лікарень, які будуть займатися хворими на COVID-19; методів популяризації вакцинації; відповідності реальної ситуації із захворюванням на місцях статистичним даним; підробки сертифікаційних сертифікатів; засобів впливу на медиків-антивакцинаторів.

На запитання депутатських фракцій і груп відповіли члени Кабінету Міністрів щодо: забезпечення медичних установ енергоносіями і теплопостачанням; дефіциту медичних працівників і збільшення їм зарплат; розробки української вакцини; пропагування і інформування населення про вакцинацію; виявлення підроблених сертифікатів про вакцинування від COVID-19; забезпечення киснем лікарень Херсонської області і розгортання мобільного госпіталю; збільшення кількості безкоштовних тестувань; забезпечення запасів газу і вугілля для проходження опалювального сезону; підвищення цін на енергоносії для населення в Одеській області; функціонування закладів освіти в умовах підвищення цін на енергоносії; можливого підвищення цін на електроенергію у Бурштинському енергоострові; виплати заборгованості із зарплат шахтарям; забезпечення теплом і світлом населених пунктів у Донецькій області, які межують із лінією розмежування; діяльності газопроводів в обхід України і реалізації транзитного потенціалу країни; помилок у рішенні РНБО про санкції щодо «кримінальних авторитетів»; державного фінансування телеканалів.

На цьому "година запитань до Уряду" завершилася.

Народні депутати продовжили розглядати правки, які пропонують врахувати депутатські фракції і групи Уряду під час підготовки до другого читання законопроекту про Державний бюджет України на 2022 рік.

За результатами голосування поправки, на яких наполягали їх автори, не були підтримані.

Розгляд правок буде продовжено на наступному засіданні.

Заступниця Голови Верховної Ради України Олена Кондратюк повідомила, що протягом цього пленарного тижня народними депутатами було внесено 98 запитів, із них до Президента України - 5 депутатських запитів, до органів Верховної Ради - 1, до Кабінету Міністрів - 44, до керівників інших органів державної влади та органів місцевого самоврядування - 33, до керівників підприємств, установ і організацій, розташованих на території України 15 запитів народних депутатів.

Окрім того, за її словами, з минулих пленарних тижнів залишились не оголошеними 107 запитів, в тому числі до Президента України - 13.

Всього для оголошення внесено 205 депутатських запитів.

Верховна Рада підтримала направлення до Президента України п’яти із 18 запитів, поданих народними депутатами.

Олена Кондратюк оголосила депутатські запити.

Народні депутати виступили із заявами, повідомленнями, пропозиціями.

Головуючий оголосив про створення у Верховній Раді міжфракційного депутатського об’єднання «За ратифікацію Римського статуту», головою якого обрано народного депутата Олександра Мережка.

Головуючий закрив пленарне засідання.