Новини

19 січня 2022, 17:31

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки рекомендує Верховній Раді прийняти у другому читанні та в цілому законопроект щодо уточнення завдань та основ підготовки і ведення національного спротиву

докладніше
19 січня 2022, 17:02

Комітет з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України рекомендує прийняти за основу та в цілому законопроект щодо вдосконалення електронної форми документообігу у Верховній Раді

докладніше
19 січня 2022, 16:18

Комітет з питань цифрової трансформації затвердив пропозиції до порядку денного сьомої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання

докладніше
19 січня 2022, 15:25

Віцеспікерка Олена Кондратюк привітала Роберту Мецолу з обранням на посаду Президента Європейського Парламенту

докладніше
19 січня 2022, 10:00

Огляд головних тем «Голосу України» від 19 січня

докладніше
18 січня 2022, 15:13

Комітет з питань антикорупційної політики розглянув ряд законопроектів щодо відповідності вимогам антикорупційного законодавства

докладніше
18 січня 2022, 13:09

Руслан Стефанчук привітав Роберту Мецолу з обранням на посаду Президента Європейського Парламенту

докладніше
18 січня 2022, 10:20

Голова Комітету з питань інтеграції України до ЄС Іванна Климпуш-Цинцадзе виступила на позачерговому спільному засіданні Комітету із закордонних справ та Підкомітету з питань безпеки і оборони Європейського Парламенту

докладніше
18 січня 2022, 10:00

Огляд головних тем «Голосу України» від 18 січня

докладніше
17 січня 2022, 17:14

Голова Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко провів зустріч з Надзвичайним і Повноважним Послом Грузії в Україні Георгієм Закарашвілі

докладніше
17 січня 2022, 16:30

У Парламенті відбулася урочиста церемонія відкриття стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

докладніше
17 січня 2022, 14:45

Комітет з питань економічного розвитку протягом 2021 року опрацював близько 100 проектів законів і постанов

докладніше
16 січня 2022, 08:00

Звернення Голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука з нагоди Дня пам'яті захисників Донецького аеропорту

докладніше
15 січня 2022, 09:00

У Верховній Раді України пройшли урочисті заходи з нагоди 30-річчя створення Управління державної охорони України

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Децентралізація влади
08 жовтня 2021, 15:18

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

 

Пленарне засідання відкрив Перший заступник Голови Верховної Ради України Руслан Стефанчук.

Головуючий повідомив, що сьогодні вночі пішов з життя народний депутат Антон Поляков.

Руслан Стефанчук від імені Верховної Ради України висловив співчуття рідним і близьким Антона Полякова.

Народні депутати хвилиною мовчання вшанували пам’ять народного депутата.

Головуючий надав слово голові депутатської групи «Партія «За майбутнє» Тарасу Батенку, який від імені депутатської групи висловив співчуття рідним і близьким Антона Полякова.

Головуючий повідомив, що у сесійній залі присутні члени Кабінету Міністрів на чолі з Першим віце-прем'єр-міністром - Міністр економіки Олексієм Любченком.

Головуючий повідомив, що за пропозицією депутатських фракцій і груп члени Уряду відповідатимуть на запитання про стан підготовки паливно-енергетичного комплексу та житлово-комунального господарства України до осінньо-зимового періоду 2021-2022 року та його забезпечення енергетичними ресурсами.

Розпочалася «година запитань до Уряду».

Головуючий надав слово для виступу Міністру енергетики Герману Галущенку. На початку виступу він наголосив на важливості осінньо-зимового опалювального сезону перше за все тому, що Україна готується до синхронізації своєї енергетичної системи з європейською енергосистемою.

Міністр запевнив, що вартість палива протягом усього опалювального сезону буде залишатися стабільною.

Міністр енергетики відповів на запитання депутатських фракцій і груп, які стосувались таких тем: підтримка громад в умовах зростанні цін на енергоносії; формування цін на енергоносії для населення; енергозабезпечення країни і відносини з Росією; виконання меморандуму про непідвищення рівня тарифів на опалення і гарячу воду; компенсацій для населення, яке проживає в 30-кілометрових зонах навколо АЕС.

На запитання народних депутатів відповіли члени Кабінету Міністрів щодо: збільшення власного видобутку газу; компенсації громадам різниці цін на енергоносії для забезпечення виконання меморандуму про непідвищення рівня тарифів на опалення і гарячу воду; собівартості газу власного видобутку; забезпечення запасів газу для проходження опалювального сезону; підтримки вітчизняних виробників енергоносіїв; підтримки будівництва шкіл у місцевих громадах; закриття шкіл; фінансування реабілітації дітей з інвалідністю; порушень при призначенні на військову службу і погашення заборгованості з виплат військовослужбовцям; тендеру із закупівлі поїздів для «Укрзалізниці».

На цьому «Година запитань до Уряду» завершилася.

Із заявою від двох фракцій виступив народний депутат Ігор Палиця.

Головуючий згідно із заявою від двох фракцій оголосив перерву у пленарному засіданні.

Після закінчення перерви головуючий надав слово для виступу голові депутатської фракції «Слуга народу» Давиду Арахамії, який публічно вибачився за некоректний виступ своєї колеги Галини Третьякової щодо народного депутата Антона Полякова, який помер сьогодні вночі.

Народні депутати хвилиною мовчання вшанували пам’ять колеги.

Заступниця Голови Верховної Ради України Олена Кондратюк оголосила про продовження розгляду питання про обрання Голови Верховної Ради України.

Головуюча надала слово для виступів народним депутатам.

 

Після закінчення виступів головуюча поставила на рейтингове голосування кандидатури Руслана Стефанчука, Олексія Гончаренка і Яни Зінькевич.

За результатами голосування найбільшу кількість голосів набрала кандидатура Руслана Стефанчука – 257 голосів.

Головуюча поставила на голосування пропозицію про обрання народного депутата Руслана Стефанчука на посаду Голови Верховної Ради України, відкликавши його з посади Першого заступника Голови Верховної Ради України.

261 голосом народні депутати підтримали пропозицію.

Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук подякував народним депутатам за довіру.

Головуючий поставив на голосування про зміни у порядку денному: працювати сьогодні без перерви з 12.00. до 12.30., не проводити «Різне», оголосити депутатські запити і закінчити пленарне засідання після завершення розгляду проекту Постанови №6052.

268 голосами народні депутати підтримали пропозицію.

Головуючий поставив на голосування пропозицію про включення до порядку денного і розгляду проекту Закону про внесення змін до деяких законів України щодо зазначення та подання відомостей про кінцевого бенефіціарного власника та структуру власності юридичної особи, №5807.

340 голосами пропозиція була підтримана.

Головуючий надав слово для виступу народному депутату Ігорю Фрісу.

Метою законопроекту є вдосконалення та спрощення положень чинного законодавства в частині необхідності зазначення відомостей про кінцевого бенефіціарного власника та структуру власності юридичної особи.

Проектом пропонується внести відповідні зміни до закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» та «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення».

Голова Комітету з питань з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха доповів рішення Комітету, який рекомендує Верховній Раді прийняти законопроект за основу та в цілому з техніко-юридичним опрацюванням, виклавши Закон у редакції Комітету.

За результатами голосування законопроект 345 голосами прийнято за основу і 342 голосами - в цілому.

До порядку денного 321 голосом включено Проект Постанови про Заяву Верховної Ради України "Щодо пріоритетних питань інтеграції України до ЄС", №6132.

Проект Постанови доповіла Голова Комітету з питань інтеграції України з Європейським Союзом Іванна Климпуш-Цинцадзе.

За результатами голосування проект Постанови прийнято 304 голосами «за» і цілому.

Представники депутатської фракції «Слуга народу» запропонували розглянути питання про обрання Першого заступника Голови Верховної Ради України. Представники інших фракцій пропонували розглядати наступне питання порядку денного - проект Закону про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2021 рік" щодо реалізації соціальних заходів та інфраструктурних проектів, №6052.

Головуючий запросив голів депутатських фракцій і груп на консультації.

Після завершення консультацій головуючий повідомив про досягнуті домовленості: розглянути у другому читанні законопроект №6052, а після кадрове питання про обрання Першого заступника Голови Верховної Ради України.

Народні депутати розглянули правки до проекту Закону про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2021 рік" щодо реалізації соціальних заходів та інфраструктурних проектів, №6052.

За результатами голосування правки, на врахуванні яких наполягали їх автори, не були підтримані. Підтримана правка, поставлена на голосування на підтвердження №398.

Законопроект №6052 256 голосами прийнято у другому читанні і в цілому.

Народні депутати розглядають питання про обрання Першого заступника Голови Верховної Ради України.

Головуючий повідомив, що депутатська фракція «Слуга народу» пропонує обрати на цю засаду народного депутат Олександра Корнієнка.

Депутатська фракція «Європейська солідарність» запропонувала кандидатуру народного депутата Софії Федини.

У пленарному засіданні оголошено перерву.

Після закінчення перерви головуючий поставив на голосування пропозицію про завершення висунення кандидатів на посаду Першого заступника Голови Верховної Ради України і перехід до обговорення питання.

227 голосами народні депутати підтримали пропозицію.

Після короткої наради за участю представників депутатських фракцій і груп головуючий закрив пленарне засідання.

Розгляд питання про обрання Першого заступника Голови Верховної Ради України буде продовжено на наступному пленарному засіданні у вівторок, 19 жовтня.