Новини

27 січня 2022, 18:00

Верховна Рада щиро вдячна Сейму Польщі за ухвалення резолюції на підтримку України, - Заступниця Голови Парламенту Олена Кондратюк

докладніше
27 січня 2022, 17:30

Комітет з прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській обл. та АР Крим, м. Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин рекомендує прийняти у другому читанні та в цілому законопроект про забезпечення прав та свобод внутрішньо переміщених осіб (відео)

докладніше
27 січня 2022, 16:45

Комітет з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо удосконалення надання медичної допомоги

докладніше
27 січня 2022, 16:00

Результати розгляду законопроектів щодо їх впливу на показники бюджету та відповідності законам, що регулюють бюджетні відносини

докладніше
27 січня 2022, 14:59

Пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
27 січня 2022, 14:39

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про нафту і газ" щодо визначення критичних сховищ газу та критичних магістральних трубопроводів транспортування газу"

докладніше
27 січня 2022, 14:14

Прийнято Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо удосконалення порядку розроблення, прийняття та впровадження авіаційних правил України"

докладніше
27 січня 2022, 14:10

Комітет з питань інтеграції України до ЄС підтримав ратифікацію Угод з ЄІБ про кредити на ремонт доріг та модернізацію міського транспорту

докладніше
27 січня 2022, 14:04

Прийнято Закон "Про ратифікацію Рамкової угоди між Урядом України та Урядом Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії щодо офіційної кредитної підтримки розвитку спроможностей Військово-Морських Сил Збройних Сил України"

докладніше
27 січня 2022, 13:49

Прийнято Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо уточнення завдань та основ підготовки і ведення національного спротиву"

докладніше
27 січня 2022, 13:30

Руслан Стефанчук: Парламент не зупиняє свою роботу, а лише змінює черговість пленарних тижнів

докладніше
27 січня 2022, 13:07

Прийнято Постанову "Про календарний план проведення сьомої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання"

докладніше
27 січня 2022, 12:50

Звернення Голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука з нагоди Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту

докладніше
27 січня 2022, 11:38

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту"

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Децентралізація влади
06 жовтня 2021, 17:08

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

Україна та Польща мають не лише спільне минуле та сьогодення, а й майбутнє, - Дмитро Разумков

У відносинах між Україною та Польщею є багато питань, які можуть вирішуватися на рівні парламентів. Саме тому законодавчі гілки влади обох країн мають поглиблювати співпрацю. Про це заявив Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков під час зустрічі з Маршалком Сенату Республіки Польща Томашем Гродзьким.

 За словами Голови Українського парламенту, наша держава високо цінує підтримку Польщі у питаннях деокупації територій Донбасу та Криму. “Ми фактично щодня маємо поранених або загиблих на фронті. Війна продовжується - за право, за демократію, за людей та нашу землю”, - зазначив він.

За словами Голови Верховної Ради, саме законодавча гілка влади є найбільш представницькою та збалансованою у будь-якій державі. “Є багато питань, які ми точно можемо вирішувати на рівні парламентів, і, впевнений, на рівні президентів, урядів. Ми маємо гарну співпрацю, яка повинна ставати більш ефективною. Верховна Рада до цього готова. Переконаний, у нас є гарні перспективи”, - сказав Голова Українського парламенту.

 

Дмитро Разумков також зазначив, що сьогодні Європа має великий виклик щодо енергетичної безпеки, адже Україна та Польща завчасно попереджали про такі загрози, які, зважаючи на поточні ціни на газ, стали реальністю. “Лише спільними зусиллями ми зможемо протидіяти тій ситуації, яка складається сьогодні. Я впевнений, що ми зможемо йти і в рамках тих двосторонніх енергетичних проектів, які будуть використовуватися на користь як України, так і Польщі”, - сказав він.

 Окремо Голова Українського парламенту подякував  Маршалку Сенату Польщі за участь у пам’ятній церемонії, присвяченій 80-й річниці трагедії в Бабиному Яру. “Це спільна трагедія, яка є історичною драмою для України, Польщі та Європи. Ті втрати, які ми понесли, - неспівмірні. Вони не можуть бути забуті або загоєні. Але у нас є не лише спільна історія, а й сьогодення та майбутнє”, - додав Дмитро Разумков.

Маршалок Сенату Республіки Польщі Томаш Гродзький зі свого боку підкреслив важливість вшанування пам’яті загиблих у трагедії в Бабиному Яру. Він також додав, що питання тимчасової окупації окремих районів Донецької та Луганської областей об’єднує народи двох країн. “Позиція, яку підтримує Польща, - жодна країна не має права окупувати частину іншої країни. Ця позиція є незмінною”, - зазначив він.