Новини

27 жовтня 2021, 18:00

Про конкурс на участь у Програмі стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2022 році

докладніше
27 жовтня 2021, 17:56

Перший заступник Голови Парламенту відвідав військово-морську базу «Південь» в Одесі

докладніше
27 жовтня 2021, 16:37

Медіаграмотність та протидія гібридним інформаційним загрозам в період російської агресії є пріоритетом для України, - віцеспікерка Олена Кондратюк

докладніше
27 жовтня 2021, 16:00

Комітет з прав людини провів круглий стіл на тему: «Проблема гендерної рівності у миротворчих процесах та миробудівництві» (відео)

докладніше
27 жовтня 2021, 13:32

Курс України на євроінтеграцію незмінний – ми готові докладати необхідних зусиль, – Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук

докладніше
27 жовтня 2021, 13:17

Ми розраховуємо на підтримку Литви в отриманні Україною Плану дій щодо членства в НАТО, - Заступниця Голови Верховної Ради Олена Кондратюк

докладніше
27 жовтня 2021, 12:24

Руслан Стефанчук: Розвиток стратегічного партнерства з КНР – незмінний пріоритет для України

докладніше
27 жовтня 2021, 10:57

Комітет з питань економічного розвитку рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект про офіційну статистику

докладніше
27 жовтня 2021, 10:53

26-27 жовтня в Україні (м. Одеса) проходить засідання Міжпарламентської ради Україна-НАТО

докладніше
27 жовтня 2021, 09:51

Огляд головних тем «Голосу України» від 27 жовтня

докладніше
26 жовтня 2021, 14:25

Міжфракційне депутатське об’єднання «За техногенну та екологічну безпеку в паливно-енергетичному комплексі, залізничному і трубопровідному транспорті України» розглянуло стан екологічної безпеки на об’єктах АТ «Укрзалізниця»

докладніше
26 жовтня 2021, 13:52

Руслан Стефанчук і Бартош Ціхоцький обговорили подальшу співпрацю України та Польщі

докладніше
26 жовтня 2021, 11:30

Олександр Корнієнко: Україна рухається до стандартів НАТО швидше, ніж у попередні роки

докладніше
26 жовтня 2021, 11:28

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендує Верховній Раді прийняти в цілому проекти постанов про перейменування села Новгородківка Мелітопольського району Запорізької області та села Латівка Одеського району Одеської області

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Децентралізація влади
16 вересня 2021, 16:00

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

ТСК з розслідування випадків та причин порушення прав дитини під час здійснення децентралізації повноважень з питань охорони дитинства, реформування системи закладів інституційного догляду ініціюватиме створення Державної служби України у справах дітей

Відбулося п’ятнадцяте засідання Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування випадків та причин порушення прав дитини під час здійснення децентралізації повноважень з питань охорони дитинства, реформування системи закладів інституційного догляду та виховання, реалізації права дитини на сімейне виховання та усиновлення, розвитку (модернізації) соціальних послуг.

На початку засідання члени ТСК обговорили результати розгляду звіту слідчої комісії уповноваженими органами та підсумки роботи за перше півріччя. Голова комісії Павло Сушко назвав роботу ТСК за перше півріччя доволі інтенсивною та визначив основні результати, яких вдалося досягти: «Якщо говорити про глобальне, то були внесені зміни до Стратегії деінституціалізації, з якої виключено спеціальні школи з числа закладів, які підлягали ліквідації. Оскільки, як ми засвідчили під час виїзних засідань, саме цю норму використовували місцеві чиновники для надання вигляду законності своїм рішенням». «Паралельно з цим Верховною Радою прийнято зміни до Закону України «Про повну загальну середню освіту» щодо погодження з МОНом ліквідації спеціальних шкіл та щодо продовження трансформації санаторних шкіл. Скасовано 586 постанову, замість неї прийнято новий порядок, який, на нашу думку, не містить тих дискримінаційних стосовно дітей з особливими освітніми потребами норм», - сказав Павло Сушко і висловив сподівання на його належну реалізацію. Також голова комісії поінформував, що змінено інститут Уповноважених Президента. За його словами, «зараз працює Радниця – Уповноважена Президента з прав дитини та дитячої реабілітації, яка має виважену позицію щодо освіти дітей».

За наслідками обговорення звіту комісії члени ТСК ухвалили рішення направити звернення до Голови Верховної Ради і голови Уряду щодо неналежного розгляду звернень ТСК Кабінетом міністрів України. Також у зверненні пропонується організувати зустріч членів ТСК і голови Уряду.

Також члени ТСК затвердили порядок роботи слідчої комісії на друге півріччя. Згідно з документом, планується провести 12 засідань у Києві, 5 виїзних засідань – Херсон, Одеса, Харків, Тернопіль, Дніпро. Також пропонується провести низку заходів та презентувати Стратегії освіти дітей з особливими освітніми потребами.

«На друге півріччя у нас глобальна мета – це домогтися створення потужного органу, який буде опікуватися виключно питаннями захисту прав дітей в усіх сферах – Державну службу України у справах дітей», - сказав голова комісії Павло Сушко і додав: «Основною метою цієї служби ми бачимо створення дієвої системи моніторингу неблагополучних сімей, надання реальної допомоги сім’ям в складних життєвих обставинах, забезпечення оперативного прийняття рішень в інтересах дитини, розвиток усиновлення та підтримка сімейних форм виховання, розвиток соціальних послуг для дітей».

Також було ухвалено рішення направити офіційного листа від ТСК до Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики та Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів щодо надання комітетами пропозицій до проекту Закону про Державний бюджет України на 2022 рік щодо включення видатків на окрему субвенцію/програму в розмірі 150 млн. грн. для ОДА та ОТГ з питань утримання та фінансування дитячих будинків та інтернатів, що перебувають на їхньому балансі.

Окрім того, учасники засідання вирішили викликати на одне із наступних засідань ТСК голову Луганської ВЦА для доповіді щодо закриття Рубіжанської санаторної школи.