Новини

17 вересня 2021, 20:04

Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендує прийняти у другому читанні та в цілому законопроект щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень

докладніше
17 вересня 2021, 17:00

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон «Про корінні народи України»

докладніше
17 вересня 2021, 16:45

Голова Комітету з питань інтеграції України до ЄС Іванна Климпуш-Цинцадзе провела зустріч з єврокомісаром з питань навколишнього середовища Віргінюсом Сінкєвічусом

докладніше
17 вересня 2021, 15:41

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки рекомендує Верховній Раді прийняти у другому читанні і в цілому законопроект про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)

докладніше
17 вересня 2021, 15:07

Руслан Стефанчук обговорив із керівництвом Міністерства фінансів США реформи в економічній та фінансовій сферах

докладніше
17 вересня 2021, 14:00

Комітет з питань інтеграції України до Євросоюзу провів за участі Консультативної місії ЄС виїзне засідання в Ужгороді

докладніше
17 вересня 2021, 12:28

Руслан Стефанчук: Регулювання організаційно-правової структури суб’єктів господарювання має бути абсолютно чітким

докладніше
17 вересня 2021, 11:23

Стан виконання рішень міжнародних судів, Конституційного Суду та інших судів щодо соціальних виплат громадянам України обговорено на слуханнях у Комітеті з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів

докладніше
17 вересня 2021, 10:29

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо упорядкування окремих питань співробітництва територіальних громад

докладніше
16 вересня 2021, 18:02

Питання екологічного порядку денного Верховної Ради України та адаптації законодавства України до законодавства ЄС обговорювались підчас зустрічі з представниками Європейської Комісії

докладніше
16 вересня 2021, 16:00

ТСК з розслідування випадків та причин порушення прав дитини під час здійснення децентралізації повноважень з питань охорони дитинства, реформування системи закладів інституційного догляду ініціюватиме створення Державної служби України у справах дітей

докладніше
16 вересня 2021, 14:33

«Жінки повинні стати невід’ємною частиною стратегії та керівництва процесами відновлення країни після пандемії COVID-19», – Олена Кондратюк

докладніше
16 вересня 2021, 10:41

Руслан Стефанчук розповів, як оцінюватиметься ефективність прийнятих законів

докладніше
16 вересня 2021, 10:37

Комітет з питань екологічної політики та природокористування заслухав Національну доповідь про стан навколишнього природного середовища в Україні у 2020 році

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Децентралізація влади
14 вересня 2021, 09:28

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Апарат Верховної Ради України спільно з Фондом Східна Європа презентували дослідження законодавчої роботи за період п’ятої сесії Верховної Ради дев’ятого скликання

Апарат Верховної Ради України спільно з Фондом Східна Європа 13 вересня провели щомісячну зустріч з представниками міжнародних організацій, які надають технічну допомогу Парламенту, під час якої було презентовано результати дослідження на тему «Деякі підсумки законодавчої роботи за період п’ятої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання», проведеного Фондом Східна Європа.

Голова Комітету з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України Сергій Кальченко привітав проведення таких досліджень, оскільки «їх результати є об’єктивною, неупередженою, незалежною оцінкою ззовні».

Зокрема, він зазначив, проведений аналіз демонструє, що «Парламент дійсно займається питаннями, які є найбільш важливими, болючими і для країни, і для суспільства».

На переконання Сергія Кальченка, те, що серед розглянутих питань, левова частка припадає на економічні і питання правової політики «свідчить про те, що Парламент, і при формуванні порядку денного, і при розгляді питань, приділяє увагу одному із найважливіших зараз напрямків – створенню належного законодавчого підґрунтя для економічної стабілізації і зростання».

Голова Комітету також звернув увагу, що кількісні показники свідчать, що Парламент зміг пристосуватися до роботи в умовах пандемії, в тому числі, шляхом внесення змін у порядок проведення засідань.

Виконуючий обов’язки Керівника Апарату Верховної Ради Михайло Теплюк зазначив: «Презентований аналіз експертів свідчить, що за кількістю законів і рішень, які були ухвалені впродовж п’ятої сесії, це – найбільш успішна сесія. І це відбулося, в тому числі, завдяки підтримці Апарату».

За його словами, впродовж п’ятої сесії було досягнуто значних успіхів у впровадженні комп'ютерних технологій, системи електронного документообігу, електронного законопроекту. «Зроблено позитивні кроки, які створюють передумови для поступового переходу до промислової експлуатації єдиної автоматизованої системи у Парламенті», - наголосив очільник Апарату Верховної Ради.

Говорячи про подальші плани він зазначив, що, як і в продовж п’ятої сесії, Апарат і секретаріати Комітетів, перш за все «мають сприяти Комітетам Верховної Ради України у своєчасному опрацюванні законопроектів, які включені до порядку денного». Презентуючи результати дослідження, народний депутат першого скликання, експерт Програми РАДА Володимир Крижанівський зауважив, що під час проведення аналізу, зосередились на кількісних показниках діяльності Парламенту. Він висловив сподівання, що «на базі цього документа буде розроблений інструмент, який даватиме можливість надзвичайно швидко отримувати потрібні цифри для аналізу законодавчої роботи та підготовки якісних законопроектів».

У ході дослідження кількісні показники роботи Парламенту під час п’ятої сесії порівнювалися із роботою Верховної Ради протягом попередніх чотирьох сесій дев’ятого скликання, а також попередніх скликань, повідомив один із авторів дослідження Владислав Жилюк.

За його словами, протягом дев’ятої сесії зберігаються пріоритети в тематиці розгляду і реєстрації законопроектів - це економічна політика (22%), правова політика (19%) та галузевий розвиток (23%). «Ці рубрики становлять дві третини усіх прийнятих законопроектів», - сказав експерт.

Він також повідомив, відповідно до даних дослідження, в українському парламенті восьмого скликання, як за абсолютними показниками, так і в перерахунку на один пленарний день, розглядалося значно більше питань, ніж під час так званого «турборежиму» на початку роботи парламенту дев’ятого скликання. Водночас, за його словами, кількість прийнятих законів є майже однаковою.

Виступаючи під час заходу, президент Фонду Східна Європа Віктор Лях наголосив, що такі зустрічі проводяться для того, щоб «встановити прямі контакти між представникам міжнародних, експертних організацій, програм міжнародних технічної допомоги і працівниками секретаріатів та Апарату Верховної Ради». «Наша ідея – дати більшу можливість міжнародним організаціям співпрацювати, надаючи ресурси, досвід, експертизу», - сказав він.

Моніторинг роботи п’ятої сесії Верховної Ради дев’ятого скликання, проведений Лабораторією законодавчих ініціатив, представив директор аналітичного відділу Олександр Заславський.

Зокрема, він звернув увагу на зменшення «законодавчого спаму», порівняно з восьмим скликанням і збільшення кількості законопроектів, зареєстрованих групами у складі від 8 до 22 народних депутатів.

Під час засідання, керівниця Секретаріату Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Анжела Малюга представила пілотний проект зі створення Платформи е-консультацій з громадами, який реалізується на базі Комітету за підтримки Швейцарсько-української програми «Електронне врядування задля підзвітності влади та участі громади (EGAP)».

У зустрічі взяли участь народні депутати, керівники секретаріатів комітетів, працівники Апарату Верховної Ради, представники міжнародних, громадських і благодійних організацій.