Новини

22 жовтня 2021, 14:40

З 19 по 22 жовтня Верховна Рада України прийняла 15 Законів України

докладніше
22 жовтня 2021, 14:14

У Комітеті з питань екологічної політики та природокористування відбувся круглий стіл щодо шляхів реалізації вимог Оновленого національно визначеного внеску України до Паризької угоди (відео)

докладніше
22 жовтня 2021, 14:04

Пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
22 жовтня 2021, 11:21

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки вніс зміни до свого рішення щодо усунення неузгодженостей у тексті прийнятого Верховною Радою 23 вересня 2021 року Закону України "Про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну та політичну вагу в суспільному житті (олігархів)"

докладніше
22 жовтня 2021, 09:04

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на пленарному засіданні 22 жовтня

докладніше
21 жовтня 2021, 19:23

Руслан Стефанчук: Парламент демонструє єдність і тверду налаштованість на впровадження європейських підходів в усіх сферах життя України

докладніше
21 жовтня 2021, 18:00

Комітет з питань бюджету погодив перерозподіл коштів з держбюджету на заходи, спрямовані на боротьбу з епідемією COVID-19

докладніше
21 жовтня 2021, 17:43

Комітет з питань антикорупційної політики затвердив додаткові поправки до законопроекту щодо усунення невизначеності обов'язків членів органів адвокатського самоврядування стосовно заповнення та подання декларацій

докладніше
21 жовтня 2021, 17:22

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендує Верховній Раді прийняти в другому читанні та в цілому законопроект про місто Київ - столицю України

докладніше
21 жовтня 2021, 17:05

Комітет з питань інтеграції України до ЄС підтримав законопроект щодо внесення змін до Закону про оцінку впливу на довкілля

докладніше
21 жовтня 2021, 16:57

Комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування рекомендує Верховній Раді прийняти в цілому проект Постанови «Про вжиття невідкладних заходів, спрямованих на забезпечення належної діагностики та лікування хворих на хворобу Паркінсона»

докладніше
21 жовтня 2021, 16:36

Позачергове пленарне засідання

докладніше
21 жовтня 2021, 16:22

Прийнято Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо приведення законодавства України у сфері дитячого харчування у відповідність до вимог законодавства ЄС"

докладніше
21 жовтня 2021, 16:20

Прийнято за основу проект Закону "Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку"

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Децентралізація влади
23 серпня 2021, 16:50

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Позачергова сесія Верховної Ради України (відео)

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков, відкриваючи позачергову сесію, повідомив, що cесія скликана у зв’язку з вимогою 156 народних депутатів та відповідно до частини другої статті 83 Конституції України, частини другої статті 11 Регламенту Верховної Ради.

Голова Верховної Ради привітав присутніх з Днем Державного Прапора України. «Ми сьогодні говорили, що це не просто прапор – це Прапор Перемоги, який сьогодні майоріє над Верховною Радою України, а дуже хотілося б, щоб він майорів і над Обласною державною адміністрацією в місті Донецьку, місті Луганську, а також в Севастополі і Сімферополі. А далі вже розберемося», - сказав Голова Верховної Ради.

Д.Разумков повідомив, що у позачерговій сесії беруть участь члени Кабінету міністрів України, керівники судової гілки влади, посадові особи, яких Верховна Рада обирає, призначає і надає згоду на призначення на посаду, представники громадських організацій, засобів масової інформації, а також високоповажні іноземні гості, які перебувають з офіційним візитом на теренах нашої держави: Президент Сенату парламенту Чеської Республіки Мілош Вистрчил, Голова Національної Ради Федеральних Зборів Швейцарської Конфедерації Андреас Ебі, парламентські делегації Австрійської Республіки, Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії, Грузії, Естонської Республіки, Йорданського Королівства, Латвійської Республіки, Литовської Республіки, Федеральної Республіки Німеччина, Республіки Польща, Румунії, Словацької Республіки, Турецької Республіки, Французької Республіки, Чеської Республіки, делегації Європейського Парламенту, Парламентської Асамблеї НАТО, Світового конгресу українців, голови дипломатичних представництв іноземних держав та керівники представництв міжнародних організацій, акредитованих в Україні.

Головуючий нагадав, що народні депутати запропонували розглянути проект Постанови № 5775 про Звернення Верховної Ради України до Організації Об’єднаних Націй, Парламентської Асамблеї Ради Європи, Парламентської Асамблеї ОБСЄ, Парламентської Асамблеї НАТО, Парламентської Асамблеї ОЧЕС, Європейського Парламенту, урядів і парламентів іноземних держав щодо посилення міжнародного співробітництва в рамках Кримської платформи для протидії агресії Російської Федерації.

Для участі у позачерговій сесії Верховної Ради дев’ятого скликання зареєструвалося 272 народні депутати України.

Перший заступник Голови Верховної Ради Руслан Стефанчук запросив до виступу Голову Парламенту Дмитра Разумкова. Голова Верховної Ради  зазначив, що цей рік наповнений знаковими датами для держави: "Нещодавно відзначали 25-річчня ухвалення Конституції України, завтра відзначатимемо річницю Незалежності - 30 років".

«Це серйозний проміжок часу, який ми пройшли разом. Сім років тому частину нашої території, нашої землі, а головне - людей вкрали. Сьогодні ми продовжуємо боротися за те, щоб повернути українські території. Боротися одному завжди важко. Тому ми повинні це робити разом і разом з нашими міжнародними партнерами», - зазначив Голова Верховної Ради.

Він підкреслив, що Кримська платформа, що сьогодні розпочинає роботи, повинна мати 3 складові: парламентський, президентський, урядовий виміри. «Лише цими спільними зусиллями зможемо досягнути того результату, до якого прагнемо», - підкреслив Дмитро Разумков.

З трибуни Верховної Ради виступив Президент Сенату парламенту Чеської Республіки Мілош Вистрчил. «Сьогодні я мав честь брати участь у визначній події – Кримській платформі, яка має допомогти повернути суверенітет, територіальну цілісність. З півострова виганяють громадян, які є українцями. Я згадав про події у Чехословаччині в 1938 році, коли громадян вигнали із рідної землі», - зазначив Президент Сенату Чеської Республіки. Він додав: «Ви можете покластися на те, що сучасна Чехія добре знає ситуацію та знає як це важко. Чеська Республіка стоїть на вашій стороні. У нас немає іншої можливості, ніж підтримувати один одного і спільно боротися за нашу свободу та демократію».

Голова Національної Ради Федеральних зборів Швейцарської Конфедерації Андреас Ебі від імені Швейцарії подякував Україні за ініціативу Кримської платформи та привітав із 30-ю річницею проголошення Незалежності. «Прийшов час для відновлення територіальної цілісності України. Для швейцарців Крим був і залишається невід’ємною частиною України», - зазначив Андреас Ебі. Він окреслив проблемну ситуацію із дотриманням прав людини в Криму.

Від імені двох фракцій парламенту виступив народний депутат Петро Порошенко, який зазначив, що звільнення українських територій від російської окупації належить до засадничих пріоритетів держави, який об’єднує. Він подякував представникам усіх країн за формування світової коаліції на підтримку територіальної цілісності України та повернення Криму. Він запропонував ініціювати проведення цього року спеціального засідання Генеральної Асамблеї ООН з чітким порядком денним, який затверджує міжнародна коаліція.

Проект Постанови № 5775 доповів народний депутат Ахтем Чийгоз. На початку виступу він повідомив, що у сесійній залі присутні гості з Криму. Ця інформація була сприйнята залом оплесками. Ахтем Чийгоз процитував виступ Голови Верховної Ради на Кримській платформі, що «ми створюємо парламентський вибір по Кримській платформі», зауваживши, що це дуже важливо.

Народний депутат зазначив: «Ми неодноразово демонстрували здатність об’єднуватися навколо Криму і вирішувати найважливіші завдання і вони попереду є і, я  впевнений, що ми це зробимо». Ахтем Чийгоз назвав символом боротьби, яку демонструють наші громадяни в Криму, сьогоднішній приїзд кримчан, попри тиск, який чинився на них. Він висловив упевненість, «що буде зворотній шлях» саме завдяки продовженню боротьби українських громадян в Криму. «Я впевнений, що Крим буде звільнений», - наголосив Ахтем Чийгоз.

Голова Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко доповів рішення Комітету, який рекомендує Верховній Раді прийняти проект Постанови в цілому та схвалити Звернення Верховної Ради із рядом доповнень до тексту Звернення.

Народні депутати у виступах підтримали проект Звернення. Водночас, вони наголошували на необхідності об’єднання зусиль, спрямованих на захист прав і свобод населення в тимчасово окупованих Автономній Республіці Крим та місті Севастополі.

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков поставив на голосування проект Постанови № 5775. За прийняття постанови проголосували 283 народні депутати України.

Головуючий закрив позачергову сесію Верховної Ради України.