Новини

27 липня 2021, 10:30

Комітет з питань економічного розвитку за період п’ятої сесії подав на розгляд Верховної Ради 63 законопроекти

докладніше
27 липня 2021, 09:56

Огляд головних тем «Голосу України» від 27 липня

докладніше
26 липня 2021, 17:40

Протягом п’ятої сесії Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики провів 18 засідань, на яких розглянуто 124 питання

докладніше
26 липня 2021, 12:08

Руслан Стефанчук: Антиолігархічна реформа в Україні впроваджуватиметься за трьома напрямами

докладніше
26 липня 2021, 11:30

Голова Верховної Ради підписав закони щодо стимулювання розвитку електричного транспорту в Україні

докладніше
26 липня 2021, 11:07

За поданням Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики протягом п’ятої сесії прийнято 26 законів в цілому

докладніше
26 липня 2021, 08:00

Голова Верховної Ради України перебуватиме із триденною робочою поїздкою у Миколаївській та Одеській областях

докладніше
25 липня 2021, 10:41

Визначати перелік олігархів має незалежна комісія, - Голова Парламенту

докладніше
23 липня 2021, 18:43

Олена Кондратюк: інтерни-випускники Програми стажування у Верховній Раді мають стати добрими промоутерами парламентаризму

докладніше
23 липня 2021, 16:20

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон щодо тимчасового спрощення митного оформлення транспортних засобів, ввезених на митну територію України

докладніше
23 липня 2021, 14:52

У Верховній Раді відбулася церемонія закриття Програми стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2021 році

докладніше
23 липня 2021, 12:23

У Комітеті з питань економічного розвитку обговорили стан розвитку суднобудівної галузі

докладніше
23 липня 2021, 10:53

Голова Верховної Ради України підписав Закон про особливості формування мережі ліцеїв

докладніше
23 липня 2021, 09:56

Огляд головних тем «Голосу України» від 23 липня

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
20 липня 2021, 10:31

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Верховна Рада та ПРООН розпочинають серію вебінарів на тему роботи з майбутнім і довгострокового планування в державному секторі

За ініціативою Верховної Ради та Лабораторії інноваційного розвитку Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні стартує серія заходів із вивчення міжнародного досвіду використання стратегічного форсайту (практики роботи з майбутнім) у державному секторі.

Мета вебінарів - ознайомити українських парламентаріїв та представників центральних органів виконавчої влади із застосуванням методу форсайту в контексті роботи парламентів та урядових структур інших країн; розглянути реальні приклади форсайт-процесів; обговорити пріоритетні методи форсайту для державного сектору України; сформувати форсайт-спільноту в публічному секторі.

Перший заступник Голови Верховної Ради Руслан Стефанчук зазначив, що форсайтинг є важливим і невіддільним елементом удосконалення роботи Парламенту, формування сталої, ефективної та практично застосовної функції держави в абсолютно різних сферах її існування.

«Варто зазначити, що Верховною Радою поточного скликання уже зроблено чимало для планування як своєї діяльності, так і вироблення прогнозованості законотворчого процесу. Зокрема, було запроваджено планування законопроектної роботи Верховної Ради, прийнято План законопроектної роботи Верховної Ради на 2020 та 2021 роки», - додав Руслан Стефанчук.

Метод форсайту дозволяє парламентам та урядам проаналізувати й краще зрозуміти процеси і можливі сценарії змін, передбачити окремі тенденції, оцінити наслідки та вплив їхньої політики за різних обставин. Систематична робота з форсайтами, як показує досвід країн, які запровадили цей метод, сприяє покращенню якості ухвалених рішень щодо державної політики.

У державних та політичних органах багатьох європейських країн функціонують спеціальні форсайт-підрозділи, що відповідають за вироблення сценаріїв майбутнього, формулювання довгострокових пріоритетів певної державної політики та системний моніторинг сигналів (нових технологій, суспільних ЗМІ, економічних зрушень тощо), які необхідно враховувати при визначенні стратегій державного розвитку.

Так, Парламент Фінляндії ще у 1993 році створив Комітет із питань майбутнього, який забезпечує розгляд пропонованих Урядом політик на відповідність основним трендам та сценаріям майбутнього. Подібні підрозділи також функціонують і в інших парламентах світу (Європарламент, Великобританія, Естонія тощо) і в урядових структурах.

 «Для прискорення імплементації Цілей сталого розвитку необхідні сильна політична воля, сприятлива законодавча та нормативна база. Однак, не менш важливим є професійна, сучасна публічна служба, яка є не тільки ефективною, прозорою та підзвітною, але також широко застосовує інновації та форсайт. Лише суспільства, які орієнтовані на майбутнє можуть впоратися зі складними викликами 21 століття», - зазначила Постійна представниця ПРООН в Україні Дафіна Ґерчева.

На першому вебінарі, який відбувся 19 липня, учасники мали змогу ознайомитися з досвідом Великобританії та Північної Ірландії у сфері роботи з майбутнім, обговорити можливості застосування цього підходу в Україні, поділитися думками щодо ролі Парламенту у формуванні спроможностей стратегічного форсайту в державному секторі.

Проведення вебінарів, присвячених досвіду Фінляндії та Естонії, заплановано на вересень-жовтень 2021 року.