Новини

28 вересня 2021, 22:35

“Виправити юридичні колізії в Законі щодо олігархів можна двома способами”, - Голова Верховної Ради

докладніше
28 вересня 2021, 17:25

Питання державної підтримки сільгосптоваровиробників Одещини обговорено під час другого етапу агрофоруму, проведеного під егідою Комітету з питань аграрної та земельної політики

докладніше
28 вересня 2021, 15:44

Руслан Стефанчук розповів, чому важливо проводити оцінку впливу проєктів нормативно-правових актів

докладніше
28 вересня 2021, 12:15

У Комітеті з прав людини, національних меншин та міжнаціональних відносин проведено зустріч з Комісаром ОБСЄ у справах національних меншин

докладніше
28 вересня 2021, 10:01

Огляд головних тем «Голосу України» від 28 вересня

докладніше
27 вересня 2021, 18:06

Голова Верховної Ради України підписав Закон, який удосконалює доступ пацієнтів до інноваційних лікарських засобів

докладніше
27 вересня 2021, 17:00

За сприяння Комітету з питань аграрної та земельної політики у м. Болград проведено перший етап Агрофоруму «Одещина 2021: Південь - північ»

докладніше
27 вересня 2021, 16:00

У Комітеті з питань бюджету відбулася зустріч із представниками Єврокомісії та Програми SIGMA

докладніше
27 вересня 2021, 15:30

Голова Комітету з прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин Дмитро Лубінець взяв участь у фестивалі грецької культури “Мега Йорти”

докладніше
27 вересня 2021, 15:15

Комітет з питань екологічної політики та природокористування затвердив пропозиції до проекту Державного бюджету України на 2022 рік

докладніше
27 вересня 2021, 14:05

Комітет з питань економічного розвитку рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо зазначення та подання відомостей про кінцевого бенефіціарного власника та структуру власності юридичної особи

докладніше
27 вересня 2021, 13:16

Постійна делегація Верховної Ради України у Парламентській асамблеї Ради Європи візьме участь у роботі осінньої сесії ПАРЄ (м. Страсбург, 27 – 30 вересня)

докладніше
25 вересня 2021, 06:32

Поспішне ухвалення Закону щодо олігархів призвело до колізії у ньому, - Голова Верховної Ради

докладніше
24 вересня 2021, 17:15

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики до 5 листопада приймає пропозиції до проекту Постанови Верховної Ради України про відзначення пам'ятних дат та ювілеїв у 2022 році

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Децентралізація влади
19 липня 2021, 17:01

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

Руслан Стефанчук про парламентський форсайт: як відбувається планування та вироблення прогнозованості законотворчого процесу

 

Про форсайт як інструмент стратегічного планування в Парламенті України розповів Перший заступник Голови Верховної Ради України Руслан Стефанчук під час вебінару «Стратегічний форсайт у державному секторі: досвід Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії».

«Особисто для мене це питання нерозривно пов’язане з питанням підвищення інституційної спроможності Верховної Ради України загалом. Варто зазначити, що Парламент України в цьому питанні виступає дуалістичним суб’єктом: з одного боку, належить до інститутів, які здійснюють форсайтинг, а з іншого  - є органом, який формує базовий нормативний елемент форсайтингу», -  зазначив Руслан Стефанчук.

За його словами, Верховною Радою поточного скликання вже зроблено чимало для планування як своєї діяльності, так і вироблення прогнозованості законотворчого процесу.

«Зокрема, хочу нагадати, що однією з перших змін до Регламенту Верховної Ради України, була стаття 19-1, якою ми передбачили планування законодавчої діяльності. Крім цього, вже другий рік поспіль ми приймаємо План законопроектної роботи Верховної Ради України, а з цього року залучаємо до його формування усіх суб'єктів законодавчої ініціативи. Також  разом з колегами ми розробили та подали до парламенту законопроєкт про правотворчу діяльність, який унормує всю логіку форсайтингу на рівні розробки нормативно-правових актів. Тому форсайтинг є важливим і невіддільним елементом удосконалення роботи парламенту, формування сталої, ефективної та практично застосовної функції Держави України в абсолютно різних сферах її існування», — наголосив Перший віцеспікер Парламенту України.

Політик також висловив свою думку щодо стратегічного «державного форсайту» та зосередив увагу на певних науково-аналітичних центрах, на які має покладатися така функція.

«Мова, у першу чергу, повинна йти про Національну академію наук і галузеві академії наук, Національний інститут стратегічних досліджень України, Інститут законодавства Верховної Ради України, невдовзі таким центром також має стати Президентський університет. Безумовно, для повноцінного виконання завдань форсайтингу цим інститутам необхідно ще пройти певний шлях, підвищити свою інституційну спроможність, розвинути функціонал прогнозування, моделювання, критичного аналізу тощо. Однак у цих установах є як відповідний потенціал, так і певні традиції, які дадуть змогу стати потужними державними аналітичними центрами, своєрідними державними «think tanks» з виконанням завдань стратегічного форсайтингу», — підкреслив Руслан Стефанчук.

Джерело: Секретаріат Першого заступника Голови Верховної Ради України