Новини

25 вересня 2021, 06:32

Поспішне ухвалення Закону щодо олігархів призвело до колізії у ньому, - Голова Верховної Ради

докладніше
24 вересня 2021, 17:15

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики до 5 листопада приймає пропозиції до проекту Постанови Верховної Ради України про відзначення пам'ятних дат та ювілеїв у 2022 році

докладніше
24 вересня 2021, 17:00

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон України щодо розвитку інституту старост

докладніше
24 вересня 2021, 15:35

З 21 по 24 вересня Верховна Рада України прийняла 10 Законів України

докладніше
24 вересня 2021, 15:00

У Верховній Раді відбулося обговорення проекту Загальнодержавної цільової соціальної програми «Питна вода України» на 2022–2026 роки

докладніше
24 вересня 2021, 14:17

Комітет з питань молоді і спорту розглянув законопроект про Державний бюджет України на 2022 рік та надіслав свої пропозиції до Комітету з питань бюджету і Кабінету Міністрів

докладніше
24 вересня 2021, 14:04

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендує Верховній Раді призначити позачергові вибори Криворізького міського голови

докладніше
24 вересня 2021, 13:02

Пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
24 вересня 2021, 12:29

Відбувся ознайомчий візит до Швейцарії членів депутатської групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків зі Швейцарською Конфедерацією

докладніше
24 вересня 2021, 12:28

Прийнято Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання діяльності фермерських господарств"

докладніше
24 вересня 2021, 12:14

Прийнято Закон "Про внесення змін до Закону України "Про державну службу" щодо організаційних питань роботи Кримської платформи"

докладніше
24 вересня 2021, 11:58

Прийнято Закон "Про внесення зміни до статті 11 Закону України "Про державні нагороди України""

докладніше
24 вересня 2021, 11:41

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визнання депортованими громадян України, які у 1944-1951 роках були примусово переселені з території Польської Народної Республіки"

докладніше
24 вересня 2021, 11:08

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки рекомендує Верховній Раді прийняти у другому читанні і в цілому законопроект про критичну інфраструктуру

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Децентралізація влади
05 липня 2021, 19:16

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

Принципово важливо, щоби вибори в Держдуму РФ на окупованих територіях України не визнавалися міжнародною спільнотою та ПАРЄ, - Олена Кондратюк

Заступниця Голови Верховної Ради України Олена Кондратюк провела робочу зустріч зі співдоповідачами Моніторингового комітету ПАРЄ Алфредом Хеєром та  Біргіром Торарінссоном.

Від імені керівництва Верховної Ради Олена Кондратюк подякувала Парламентській Асамблеї Ради Європи за послідовну підтримку суверенітету та територіальної цілісності нашої країни у міжнародно визнаних кордонах.

«Україна зі свого боку докладає зусиль для зміцнення Ради Європи як з точки зору підтримки авторитету цієї інституції, так і підтримки її фінансової спроможності», - зазначила вона. Водночас Олена Кондратюк нагадала нашим європейським колегам, що рішення ПАРЄ відновити права російської парламентської делегації в Асамблеї є неприйнятним для України. "Для нас воно стало ударом прямо в серце і також певним свідченням нівелювання міжнародного права", - підкреслила вона.

Олена Кондратюк висловила сподівання, що моніторингова місія ПАРЄ зверне особливу увагу та відобразить у своїй доповіді грубі порушення окупаційною російською адміністрацією прав людини на тимчасово окупованих територіях України – в Криму і в окремих районах Донецької та Луганської областей.

«Особливо жорстко і цинічно Росія переслідує кримських татар. Тому окремо хотіла би відзначити, як позитив, резолюцію «Порушення прав людини, вчинені проти кримських татар у Криму», ухвалену Асамблеєю 23 червня цього року. Але тут потрібна системна політика несприйняття і засудження таких дій РФ», - зазначила віцеспікерка українського Парламенту.

Вона наголосила, що для України принципово важливо, щоби заплановані на вересень вибори у Держдуму Російської Федерації на окупованих територіях не визнавалися міжнародною спільнотою, в тому числі Парламентською Асамблеєю Ради Європи.

«Категорично не можна допустити, щоби до складу російської делегації у ПАРЄ потрапили незаконно обрані на окупованих українських територіях депутати Держдуми. Україна сподівається на збереження жорсткого санкційного режиму проти РФ. На сьогодні - це найбільш ефективний засіб стримування російської агресії проти України. І ми також розраховуємо на подальшу підтримку ПАРЄ у відстоюванні територіальної цілісності та суверенітету України», - підкреслила Олена Кондратюк.

На її переконання, Росія розуміє лише мову сили та санкцій, а без припинення російської агресії та деокупації території України неможливо відновити безпеку та повагу до верховенства права в Європі.

Заступниця Голови Верховної Ради також підкреслила, що, незважаючи на різні політичні сили, представлені у законодавчому органі - питання відновлення територіальної цілісності України та продовження санкцій проти країни-агресора є непохитною позицією Парламенту та української делегації в ПАРЄ, яку очолює народна депутатка Марія Мезенцева. «Ми можемо представляти монобільшість чи опозицію, різні фракції, але на рівні ПАРЄ Україна виступає як одна єдина команда», - зазначила Олена Кондратюк.