Новини

25 вересня 2021, 06:32

Поспішне ухвалення Закону щодо олігархів призвело до колізії у ньому, - Голова Верховної Ради

докладніше
24 вересня 2021, 17:15

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики до 5 листопада приймає пропозиції до проекту Постанови Верховної Ради України про відзначення пам'ятних дат та ювілеїв у 2022 році

докладніше
24 вересня 2021, 17:00

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон України щодо розвитку інституту старост

докладніше
24 вересня 2021, 15:35

З 21 по 24 вересня Верховна Рада України прийняла 10 Законів України

докладніше
24 вересня 2021, 15:00

У Верховній Раді відбулося обговорення проекту Загальнодержавної цільової соціальної програми «Питна вода України» на 2022–2026 роки

докладніше
24 вересня 2021, 14:17

Комітет з питань молоді і спорту розглянув законопроект про Державний бюджет України на 2022 рік та надіслав свої пропозиції до Комітету з питань бюджету і Кабінету Міністрів

докладніше
24 вересня 2021, 14:04

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендує Верховній Раді призначити позачергові вибори Криворізького міського голови

докладніше
24 вересня 2021, 13:02

Пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
24 вересня 2021, 12:29

Відбувся ознайомчий візит до Швейцарії членів депутатської групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків зі Швейцарською Конфедерацією

докладніше
24 вересня 2021, 12:28

Прийнято Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання діяльності фермерських господарств"

докладніше
24 вересня 2021, 12:14

Прийнято Закон "Про внесення змін до Закону України "Про державну службу" щодо організаційних питань роботи Кримської платформи"

докладніше
24 вересня 2021, 11:58

Прийнято Закон "Про внесення зміни до статті 11 Закону України "Про державні нагороди України""

докладніше
24 вересня 2021, 11:41

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визнання депортованими громадян України, які у 1944-1951 роках були примусово переселені з території Польської Народної Республіки"

докладніше
24 вересня 2021, 11:08

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки рекомендує Верховній Раді прийняти у другому читанні і в цілому законопроект про критичну інфраструктуру

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Децентралізація влади
30 червня 2021, 19:50

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

Руслан Стефанчук: Налагодження діалогу «влада»-«громадяни» — це значний внесок у розв’язання суспільно-значущих проблем в Україні та розвиток громадянського суспільства

 

Верховна Рада України відкрита до активної та плідної співпраці з громадським суспільством. Про це зазначив Перший заступник Голови Верховної Ради України Руслан Стефанчук під час панельної дискусії: «Верховенство права та діалог влади і громадянського суспільства».

«Дуже цінним є обмін ідеями: коли громадський сектор разом з органами влади напрацьовують необхідні законодавчі ініціативи, які приносять користь Україні. Саме у такій синергії можна віднайти рішення, які якнайкраще відповідатимуть інтересам різних груп населення та матимуть довготривалий ефект у вирішенні питань, що з’являються на порядку денному. Налагодження діалогу «влада»- «громадяни» — це значний внесок у розв’язання суспільно-значущих проблем в Україні та розвиток громадянського суспільства, побудову суспільства свідомих і відповідальних громадян», — наголосив Руслан Стефанчук.

За його словами, у співпраці з представниками громадянського суспільства було підготовлено законопроєкти про всеукраїнський та місцевий референдуми.

«Також спільно нам вдалося попрацювати над законопроєктами, які стосуються судової реформи в Україні, та над багатьма іншими. Серед них — прийнятий учора закон «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та деяких законів України щодо відновлення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів України» (реєстр. №3711-д)», — поінформував Руслан Стефанчук.

Як зазначив він, парламент, як єдиний законодавчий орган України, готовий і надалі вести діалог із громадянами, напрацьовувати необхідні законодавчі ініціативи, а також відстежувати їх реалізацію за допомогою засобів парламентського контролю.

Руслан Стефанчук також нагадав, що цьогоріч Верховна Рада України прийняла у першому читанні законопроєкт «Про публічні консультації» (реєстр. №4254), які є важливим інструментом громадської участі.

«Однак ми дещо розширили цю участь, зареєструвавши законопроєкт «Про правотворчу діяльність» (реєстр. №5707). Він дає можливість: професійним спільнотам виступати експертами в тих чи інших питаннях, пов’язаних із нормопроєктуванням; брати активну участь у моніторингу правотворчої діяльності; надавати свої рекомендації щодо вдосконалення нормативно-правових актів тощо.

Разом із представниками громадського сектору ми будемо й надалі напрацьовувати важливі законопроєкти, які сприятимуть якісним змінам в Україні. Для того, щоб усі закони, необхідні для реформаторського поступу, приймалися своєчасно та працювали на користь Україні, парламент працює в пленарному режимі та проводить позачергові засідання», — зазначив Перший віцеспікер Парламенту України.

Джерело: Секретаріат Першого заступника Голови Верховної Ради України