Новини

28 вересня 2021, 17:25

Питання державної підтримки сільгосптоваровиробників Одещини обговорено під час другого етапу агрофоруму, проведеного під егідою Комітету з питань аграрної та земельної політики

докладніше
28 вересня 2021, 15:44

Руслан Стефанчук розповів, чому важливо проводити оцінку впливу проєктів нормативно-правових актів

докладніше
28 вересня 2021, 12:15

У Комітеті з прав людини, національних меншин та міжнаціональних відносин проведено зустріч з Комісаром ОБСЄ у справах національних меншин

докладніше
28 вересня 2021, 10:01

Огляд головних тем «Голосу України» від 28 вересня

докладніше
27 вересня 2021, 18:06

Голова Верховної Ради України підписав Закон, який удосконалює доступ пацієнтів до інноваційних лікарських засобів

докладніше
27 вересня 2021, 17:00

За сприяння Комітету з питань аграрної та земельної політики у м. Болград проведено перший етап Агрофоруму «Одещина 2021: Південь - північ»

докладніше
27 вересня 2021, 16:00

У Комітеті з питань бюджету відбулася зустріч із представниками Єврокомісії та Програми SIGMA

докладніше
27 вересня 2021, 15:30

Голова Комітету з прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин Дмитро Лубінець взяв участь у фестивалі грецької культури “Мега Йорти”

докладніше
27 вересня 2021, 15:15

Комітет з питань екологічної політики та природокористування затвердив пропозиції до проекту Державного бюджету України на 2022 рік

докладніше
27 вересня 2021, 14:05

Комітет з питань економічного розвитку рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо зазначення та подання відомостей про кінцевого бенефіціарного власника та структуру власності юридичної особи

докладніше
27 вересня 2021, 13:16

Постійна делегація Верховної Ради України у Парламентській асамблеї Ради Європи візьме участь у роботі осінньої сесії ПАРЄ (м. Страсбург, 27 – 30 вересня)

докладніше
25 вересня 2021, 06:32

Поспішне ухвалення Закону щодо олігархів призвело до колізії у ньому, - Голова Верховної Ради

докладніше
24 вересня 2021, 17:15

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики до 5 листопада приймає пропозиції до проекту Постанови Верховної Ради України про відзначення пам'ятних дат та ювілеїв у 2022 році

докладніше
24 вересня 2021, 17:00

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон України щодо розвитку інституту старост

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Децентралізація влади
29 червня 2021, 13:02

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

Влада не готова до запуску ринку продажу землі, - Заступниця Голови Верховної Ради Олена Кондратюк

 

Заступниця Голови Верховної Ради України Олена Кондратюк вважає, що влада та Кабінет Міністрів не готові до запуску ринку вільного продажу землі сільськогосподарського призначення. Таку думку вона висловила на Погоджувальній раді депутатських фракцій та груп у вівторок, 29 червня.

«Хочу привернути увагу до першого липня, дати запуску так званого ринку вільного продажу землі. Ви знаєте, я дуже боюся, що замість обіцяного монобільшістю та Прем’єр-міністром економічного зростання та справедливості у нас буде велика біда», – сказала Олена Кондратюк.

«Коли я бачу, що за тиждень до запуску ринку землі Кабмін терміново вносить зміни до порядку ведення держреєстру речових прав на нерухоме майно... Коли я чую, що лише за тиждень до першого липня Прем’єр дає доручення міністерствам роз’яснити громадянам, як саме все це працюватиме, то я розумію, що влада не готова до запуску ринку землі. Хоча саме ця влада взяла повну відповідальність на себе за рішення, яке не підтримує більшість громадян України», – уточнила вона.

Заступниця Голови Верховної Ради стурбована тим, що замість продажу землі українські селяни ризикують стикнуться з випадками шахрайства та не зможуть захистити своє право на землю від рейдерства та беззаконня.

«На сьогодні незрозуміло – куди звертатися простим громадянам і фермерам, щоб убезпечити себе від втрати землі. Хто і як саме буде захищати їх права та відновлювати справедливість?», – зауважила Олена Кондратюк.

Заступниця Голови Парламенту запропонувала заслухати щодо цього питання Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на годині запитань до Уряду. «Щоби він дав конкретні роз'яснення, як буде впроваджуватися ринок продажу землі. Також пропоную, щоби Верховна Рада взяла під особистий контроль це питання, бо нам потім відповідати перед громадянами України», – сказала Олена Кондратюк.

За результатами Погоджувальної ради було вирішено, що із зазначених питань запуску ринку землі в п'ятницю доповідатиме профільний Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко. Також у народних депутатів  буде можливість задати відповідні питання Прем'єр-міністру України Денису Шмигалю.